Четверг, 1 июня 2023   Подписка на обновления  RSS
У Держмолодьжітло пояснили, чому не всі знайшли себе в списку програми Іпотека під 3%
8:01, 17 августа 2021

У Держмолодьжітло пояснили, чому не всі знайшли себе в списку програми Іпотека під 3%


Вже оголошені переможці першого туру кредитної програми Іпотека під 3%, ось тільки до деяких переселенці, які подавали заяви в 2019-м року, не знайшли себе в новому списку. У 99% випадків прізвищ не перенесли через те, що є проблеми в реєстрі переселенців. Про це розповів глава “Держмолодьжітла” Сергій Кімнатний в інтерв’ю Свої.

Ще півтора роки тому не існувало порталу “Дія”, а переселенці, бажаючі, взяти участь у кредитній програмі Іпотека під 3%, подавали заявки через сайт фонду “Держмолодьжітло”. Це був реєстр по 980-ї постанови КМУ.

“Люди подавали заяви через сайт Фонду, і на той момент перевірки відповідності вимогам постанови, тобто перевірки факту внесення людини в реєстр переселенців, ми не робили”, – говорить Сергій Кімнатний.

Коли з’явилося 451-а постанова, заробила “Дія”, тоді почалася автоматична верифікація – є людина в реєстрі ВПО або його там немає. І якщо в цьому реєстрі претендента на кредит немає, то його НЕ перенесуть в нові списки.

“Коли ми в Фонді проганяли через Міністерство соціальної політики прізвища тих, хто у нас є в 980-му постанові, виявилося, що деякі люди або втратили статус ВПО, або коли реєструвалися, не вказали свій ідентифікаційний код”, – продовжує Кімнатний.

У тих, кого не перенесли, за словами чиновника, проблема саме в реєстрі ВПО, який ведеться в Мінсоцполітики.

“Тобто там треба було шукати проблему. Ми інформували всіх, коли перенесемо, коли з’явилися дані. Звичайно, людина мала б самостійно простежити – перенесли її чи ні. Якщо не перенесли, то запитати чому “, – говорить Кімнатний.

Іпотека під 3% – це програма кредитування переселенців на термін до 20 років під 3% річних. Для її реалізації грант в розмірі 25,5 млн євро виділив Україні уряд Німеччини через Німецький банк розвитку (KfW). Нещодавно пройшов перший розіграш – і 150 переселенців з Донецької та Луганської областей і Криму отримали шанс придбати на умовах пільгового кредиту житло на підконтрольній території. Держмолодьжітло вже уклало перші угоди, в загальному перший кредитний транш складе 5 млн євро. Всього в першому відборі взяли участь понад 18 тисяч переселенців.

Об авторе: Олег


© 2023 Переселенцы

Наша Соломенка Новости Краматорска