У Держмолодьжітло пояснили, чому не всі знайшли себе в списку програми Іпотека під 3%

Документы

Вже оголошені переможці першого туру кредитної програми Іпотека під 3%, ось тільки до деяких переселенці, які подавали заяви в 2019-м року, не знайшли себе в новому списку. У 99% випадків прізвищ не перенесли через те, що є проблеми в реєстрі переселенців. Про це розповів глава «Держмолодьжітла» Сергій Кімнатний в інтерв’ю Свої.

Ще півтора роки тому не існувало порталу «Дія», а переселенці, бажаючі, взяти участь у кредитній програмі Іпотека під 3%, подавали заявки через сайт фонду «Держмолодьжітло». Це був реєстр по 980-ї постанови КМУ.

«Люди подавали заяви через сайт Фонду, і на той момент перевірки відповідності вимогам постанови, тобто перевірки факту внесення людини в реєстр переселенців, ми не робили», — говорить Сергій Кімнатний.

Коли з’явилося 451-а постанова, заробила «Дія», тоді почалася автоматична верифікація — є людина в реєстрі ВПО або його там немає. І якщо в цьому реєстрі претендента на кредит немає, то його НЕ перенесуть в нові списки.

«Коли ми в Фонді проганяли через Міністерство соціальної політики прізвища тих, хто у нас є в 980-му постанові, виявилося, що деякі люди або втратили статус ВПО, або коли реєструвалися, не вказали свій ідентифікаційний код», — продовжує Кімнатний.

У тих, кого не перенесли, за словами чиновника, проблема саме в реєстрі ВПО, який ведеться в Мінсоцполітики.

«Тобто там треба було шукати проблему. Ми інформували всіх, коли перенесемо, коли з’явилися дані. Звичайно, людина мала б самостійно простежити — перенесли її чи ні. Якщо не перенесли, то запитати чому «, — говорить Кімнатний.

Іпотека під 3% — це програма кредитування переселенців на термін до 20 років під 3% річних. Для її реалізації грант в розмірі 25,5 млн євро виділив Україні уряд Німеччини через Німецький банк розвитку (KfW). Нещодавно пройшов перший розіграш — і 150 переселенців з Донецької та Луганської областей і Криму отримали шанс придбати на умовах пільгового кредиту житло на підконтрольній території. Держмолодьжітло вже уклало перші угоди, в загальному перший кредитний транш складе 5 млн євро. Всього в першому відборі взяли участь понад 18 тисяч переселенців.

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …