У Держмолодьжітло пояснили, чому не всі знайшли себе в списку програми Іпотека під 3%

Документы

Вже оголошені переможці першого туру кредитної програми Іпотека під 3%, ось тільки до деяких переселенці, які подавали заяви в 2019-м року, не знайшли себе в новому списку. У 99% випадків прізвищ не перенесли через те, що є проблеми в реєстрі переселенців. Про це розповів глава «Держмолодьжітла» Сергій Кімнатний в інтерв’ю Свої.

Ще півтора роки тому не існувало порталу «Дія», а переселенці, бажаючі, взяти участь у кредитній програмі Іпотека під 3%, подавали заявки через сайт фонду «Держмолодьжітло». Це був реєстр по 980-ї постанови КМУ.

«Люди подавали заяви через сайт Фонду, і на той момент перевірки відповідності вимогам постанови, тобто перевірки факту внесення людини в реєстр переселенців, ми не робили», — говорить Сергій Кімнатний.

Коли з’явилося 451-а постанова, заробила «Дія», тоді почалася автоматична верифікація — є людина в реєстрі ВПО або його там немає. І якщо в цьому реєстрі претендента на кредит немає, то його НЕ перенесуть в нові списки.

«Коли ми в Фонді проганяли через Міністерство соціальної політики прізвища тих, хто у нас є в 980-му постанові, виявилося, що деякі люди або втратили статус ВПО, або коли реєструвалися, не вказали свій ідентифікаційний код», — продовжує Кімнатний.

У тих, кого не перенесли, за словами чиновника, проблема саме в реєстрі ВПО, який ведеться в Мінсоцполітики.

«Тобто там треба було шукати проблему. Ми інформували всіх, коли перенесемо, коли з’явилися дані. Звичайно, людина мала б самостійно простежити — перенесли її чи ні. Якщо не перенесли, то запитати чому «, — говорить Кімнатний.

Іпотека під 3% — це програма кредитування переселенців на термін до 20 років під 3% річних. Для її реалізації грант в розмірі 25,5 млн євро виділив Україні уряд Німеччини через Німецький банк розвитку (KfW). Нещодавно пройшов перший розіграш — і 150 переселенців з Донецької та Луганської областей і Криму отримали шанс придбати на умовах пільгового кредиту житло на підконтрольній території. Держмолодьжітло вже уклало перші угоди, в загальному перший кредитний транш складе 5 млн євро. Всього в першому відборі взяли участь понад 18 тисяч переселенців.

КИЕВЩИНА
Як пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію: покрокова інструкція

Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мають пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Ідентифікації для пенсіонерів-ВПО необхідна аби надалі отримувати належні виплати/ Ілюстративне фото Ідентифікація проводиться аби й надалі отримувати належні соцвиплати. Підтвердити особу можна наступними способами: — Особисто звернутися до відділення Ощадбанку; — Звернутися …

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Українським роботодавцям збільшили компенсацію за працевлаштування переселенців

Кабінет міністрів збільшив строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки. За даними прес-служби, загальна тривалість надання компенсації збільшена з двох до трьох місяців, за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю — до …

КИЕВЩИНА
Виплати для переселенців: для кого продовжуються, а кому припиняться?

З 1 березня 2024 року чисельна кількість переселенців буде позбавлена фінансової підтримки від держави. Ця тема викликала значний резонанс в українському суспільстві. Хто й далі отримуватиме виплати для ВПО? А хто буде позбавлений такої допомоги? Та чому Кабмін взагалі ухвалив рішення про скорочення фінансової допомоги переселенцям? Ще з 2023 року …