СТРАТЕГІЯ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ДОНЕЦЬКОЇ Й ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ БАЗУВАТИМЕТЬСЯ НА МІЖНАРОДНИХ КЕЙСАХ І БУДЕ ЗАВЕРШЕНА ДО КВІТНЯ 2021 РОКУ

Документы

Стратегія економічного розвитку Донецької й Луганської областей  буде створена на основі 42 міжнародних кейсів й буде подана на затвердження Кабінету Міністрів до квітня 2021 року.

«По наших планах до квітня місяця 2021 року ми повинні розробити і подати на затвердження стратегію економічного розвитку Донецької та Луганської областей . Й дуже важливо, як ми будемо працювати над стратегією. Ми вивчили 42 міжнародні кейси про кризи і як виходили з криз на постконфліктних територіях, екологічних катастроф і постіндустріальних регіонів. На жаль, ми маємо усі три кризи в Донецькому та Луганському регіонах», — сказав Андрій Мирошніченко.

За його словами, перший крок буде щодо реалізації цієї стратегії буде зроблений до кінця року. Так, за планом 23  грудня буде затверджена Кабміном концепція стратегії, і це перший документ, який створює рамки для зовсім інших умов.

Зокрема, Андрій Мирошніченко зазначив, що для успішного відновлення Донецької та Луганської областей нам потрібно створити вигідні умови для створення бізнесу, а бізнес у свою чергу сприятиме розвитку громад.

«Ми прекрасно розуміємо, які втрати понесла ця територія. Різні цифри, там 150 мільярдів прямих втрат. За підрахунками Віденського інституту міжнародних економічних досліджень 21 мільярдів євро потрібно на оновлення цих територій. Які джерела: Міжнародна допомога? Так, вдячні. Але зрозуміло це не десятки мільярдів. Державний бюджет сьогодні немає цих коштів. Тому єдине джерело – це інвестиції. Мені дуже подобається фраза: якщо ми витрачаємо кошти на поновлення інфраструктуру в регіон який не розвивається – це втрати, а якщо ми вкладаємо кошти в інфраструктуру регіону, який має план розвитку – це інвестиція. Тобто зовсім інші підходи. Ми говоримо про те, що нам потрібно створити умови, щоб сюди прийшов бізнес. Щоб це бізнес створював умови для розвитку громад», — наголосив Андрій Мирошніченко.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Европейские страны предоставляют бесплатное лечение пострадавшим от войны украинцам: как получить помощь

Программа охватывает как гражданских, так и военных, среди которых около 739 детей с тяжелыми заболеваниями, и оказывает им специализированную помощь и реабилитацию Украинцы, которые понесли ущерб от войны, имеют возможность получить бесплатную медицинскую помощь в клиниках Европы и мира. С момента полномасштабного вторжения России еженедельно украинские больницы направляют украинцев на …

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

Глушитель на АК