Ситуація у сфері безпеки на Луганщині

ЛУГАНЩИНА

06 в м. Сєвєродонецьк та 13 вересня в м. Лисичанськ громадськість, поліція та органи влади обговорили питання у сфері безпеки у форматі Community Policing.

В заході прийняли участь також експерти з м. Києва.

Анастасія Апетик, представник ГО «Експертний центр з захисту прав людини», м. Київ розповіла про різні формати Community Policing, які вже діють не тільки за кордоном, а і в Україні.

«На думку багатьох українських експертів одним з найуспішніших проектів у сфері безпеки є проект «Pitbull». Ця ініціативна розпочалось в м. Києві, де хлопці почали фіксувати водіїв, які п’яними сідали за кермо автомобіля і потім про це повідомляти поліції. За 2016-2017 рік було складено понад 2000 протоколів про правопорушення завдяки цим активістам», – розповіла експерт.

«Community Policing – це взаємодія громади та поліції шляхом різних комунікацій і вона діє ефективно лише коли поліція реагує на загрози безпеки кожної людини. Проте поліція не може діяти в односторонньому порядку, має бути також запит від суспільства та громадськості, тобто повинна бути спільна відповідальність», – вважає Апетик.

Учасники круглого столу зійшлися в погляді що проблеми у сфері безпеки можливо ефективно вирішувати лише коли спільно працюють 3 ланцюга.

«Жодне серйозне питання у сфері безпеки в громадах не можливо вирішити без спільної діяльності трьох суб’єктів: громадськість, поліція та органи влади», — заявив Максим Данильченко. представник ГО «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії».

Представники поліції розповіли про важливість проведення подібних спільних зустрічей.

«Легко звинуватити патрульного в не компетенції, легко зробити на ньому піар, але важко виявляється просто зустрітись та поспілкуватись, сісти за круглий стіл і обговорити різні питання і це вже є взаємодія, взаємодія поліції та громади», – розповів про необхідність спільного обговорення проблем у сфері безпеки в громадах виконуючий обов’язки начальника Управління патрульної поліції в Луганській області, капітан поліції Микола Кононов.

На погляд громадського активіста та депутата Сєверодонецької міської ради Олени Ніжельської поліція зараз працює набагато ефективніше: «починаючи з липня 2014 року всі заходи, які організовувались в Сєвєродонецьку відбувалась під ефективним захистом поліції і ми, як учасники різних акцій завжди почували себе в безпеці», – розповіла Олена Славівна.

Більшість учасників заходів погодились, що є 5 основних викликів для підвищення рівня безпеки, які актуальні на для всіх 3 громад Луганської області (м. Рубіжне. Сєвєродонецьк та Лисичанськ), а саме: відсутність контролю з боку органів влади за безпритульними собаками, існування стихійних ринків, бездіяльність органів влади у вирішенні різних проблем у сфері безпеки, насилля в родинах та пасивність чи байдужість населення.

Більш детально ознайомитись з заходами можна по цьому посиланню — http://paralel-media.com.ua/p80353.html

Більше про проект та Community Policing можна в групі –https://www.facebook.com/groups/64354176245014/

Заходи проводились ГО ГО «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії» в рамках «Проекту впроваджується за підтримки Інноваційного Фонду з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства (CPIF)  Проекту підтримки підготовки поліцейських (PTAP), що реалізовується в Україні компанією «Агрітім Канада Консалтинг Лтд» за фінансової підтримки уряду Канади»

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ ВОСТОКА
ВПЛ — статус без защиты, поддержки и компенсаций за жильё для людей из оккупации

Женщина в хабе в Павлограде, куда эвакуируются люди с прифронтовых и оккупированных городов. Фото: «Новости Донбасса» Мариупольцы требуют от государства справедливости, потому что на четвертом году полномасштабной войны они имеют несоответствующий действительности статус и лишены реальной помощи. Все чаще украинцы, выжившие в оккупации и во время боевых действий, спрашивают, нужны …

КИЕВЩИНА
Як переселенцям подати заяву на отримання пільгової іпотеки через портал Дія

Переселенці можуть подати заяву на пільгову іпотеку онлайн через Дію. Держава пропонує кредити на житло під 3% річних з мінімальним внеском лише 6%. Як оформити заявку в декілька кліків, які документи потрібні, та як працює система відбору учасників програми – дивіться в інфографіці.

КИЕВЩИНА
Реєстр збитків для України розпочав прийом заяв про смерть близьких членів сім’ї

Від сьогодні, члени сімей, які втратили близького члена сім’ї внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну, можуть подати заяву в категорії А2.1 до Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України (Реєстр). Ця категорія заяв стосується відшкодування шкоди за душевний біль та страждання, спричинені втратою близького члена сім’ї. Відкриття процесу подання …

Глушитель на АК