РОСІЯ МАЄ ПОНЕСТИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЗНЕВОДНЕННЯ КРИМУ

Документы

Дніпровська прісна вода через Північно-Кримський канал піде до АР Крим лише після того, як український півострів буде деокуповано.

Про це заявив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко в ході міжнародної конференції «Про проблемні питання водопостачання та використання водних ресурсів на території Криму в умовах російської окупації».

За його словами, нині Росія педалює тематику води в окупованому Криму, аби змінити «інформаційний фокус» зі своєї відповідальності, як країни-окупанта, за забезпечення півострова водою, та перекласти цю відповідальність на Україну. Натомість, наголошує Яременко, за все, що відбувається на тимчасово окупованій території несе повну відповідальність країна-окупант.

Відповідно до змісту Женевських конвенцій  це стосується і зобов’язань щодо забезпечення цивільного населення окупованої території всіма необхідними ресурсами, зокрема і водними. «Продовження цинічних спекуляцій щодо води є додатковим кроком РФ з метою перетворити жертву агресії на «порушника», нівелювати відповідальність за свої міжнародно-протиправні діяння, а також елементом стратегії примушування України надати воду в Крим, але ця стратегія РФ не спрацює», — сказав Ігор Яременко.

Він наголосив, що РФ має понести відповідальність за зневоднення Криму та всі злочини, які здійснює на півострові російська окупаційна влада.

Зокрема, відбувається штучна заміна населення. Українських громадян різних національностей витискають з Криму, натомість на тимчасово окупований півострів завезли тисячі громадян з регіонів Росії. Кількість завезених оцінюється мінімум у 250 тисяч і продовжує збільшуватись.

Також відбувається тотальна мілітаризація півострова, активно розвивається військова інфраструктура. Все це призводить до надмірної експлуатації джерел води і спричиняє екологічну шкоду. З огляду на кліматичні зміни, Росія програмує занепад Криму і має понести за це відповідальність.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

УКРАИНА
У Європі будут відкривати українські школи

Відбулось засідання ТСК з питань захисту прав ВПО та інших осіб на якому розглянули три питання:  про підтримку українських біженців закордоном; питання захисту права на освіту українських дітей і молоді, які є ВПО або перебувають на тимчасово окупованих територіях України; шляхи збільшення ефективності надання грошової допомоги постраждалим з боку держави та міжнародних …

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …