РОСІЯ МАЄ ПОНЕСТИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЗНЕВОДНЕННЯ КРИМУ

Документы

Дніпровська прісна вода через Північно-Кримський канал піде до АР Крим лише після того, як український півострів буде деокуповано.

Про це заявив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко в ході міжнародної конференції «Про проблемні питання водопостачання та використання водних ресурсів на території Криму в умовах російської окупації».

За його словами, нині Росія педалює тематику води в окупованому Криму, аби змінити «інформаційний фокус» зі своєї відповідальності, як країни-окупанта, за забезпечення півострова водою, та перекласти цю відповідальність на Україну. Натомість, наголошує Яременко, за все, що відбувається на тимчасово окупованій території несе повну відповідальність країна-окупант.

Відповідно до змісту Женевських конвенцій  це стосується і зобов’язань щодо забезпечення цивільного населення окупованої території всіма необхідними ресурсами, зокрема і водними. «Продовження цинічних спекуляцій щодо води є додатковим кроком РФ з метою перетворити жертву агресії на «порушника», нівелювати відповідальність за свої міжнародно-протиправні діяння, а також елементом стратегії примушування України надати воду в Крим, але ця стратегія РФ не спрацює», – сказав Ігор Яременко.

Він наголосив, що РФ має понести відповідальність за зневоднення Криму та всі злочини, які здійснює на півострові російська окупаційна влада.

Зокрема, відбувається штучна заміна населення. Українських громадян різних національностей витискають з Криму, натомість на тимчасово окупований півострів завезли тисячі громадян з регіонів Росії. Кількість завезених оцінюється мінімум у 250 тисяч і продовжує збільшуватись.

Також відбувається тотальна мілітаризація півострова, активно розвивається військова інфраструктура. Все це призводить до надмірної експлуатації джерел води і спричиняє екологічну шкоду. З огляду на кліматичні зміни, Росія програмує занепад Криму і має понести за це відповідальність.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Всесвітній день біженців: скільки людей покинули Україну з початку повномасштабного вторгнення

20 червня, відзначається Всесвітній день біженців. Був започаткований організацією Об’єднаних Націй у 2000 році.Нині більш ніж актуальний для України, адже мільйони наших співгромадян були змушені покинути рідні домівки, тікаючи від жахів війни, пише сайт Переселенці. За даними ООН, найбільше українських біженців зареєстровано у Польщі — 1,58 мільйони осіб, у Німеччині — 923 тисячі, у Чехії — приблизно 500 тисяч. Окремо слід відзначити Росію — там, …