Воскресенье, 2 октября 2022   Подписка на обновления  RSS
Воскресенье, 2 октября 2022   Подписка на обновления  RSS  Мы Вконтакте  Мы в Telegram  Наша столиця Головні новини за день на UKR.NET
РОСІЯ МАЄ ПОНЕСТИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЗНЕВОДНЕННЯ КРИМУ
7:49, 22 октября 2020

РОСІЯ МАЄ ПОНЕСТИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЗНЕВОДНЕННЯ КРИМУ


Дніпровська прісна вода через Північно-Кримський канал піде до АР Крим лише після того, як український півострів буде деокуповано.

Про це заявив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко в ході міжнародної конференції «Про проблемні питання водопостачання та використання водних ресурсів на території Криму в умовах російської окупації».

За його словами, нині Росія педалює тематику води в окупованому Криму, аби змінити «інформаційний фокус» зі своєї відповідальності, як країни-окупанта, за забезпечення півострова водою, та перекласти цю відповідальність на Україну. Натомість, наголошує Яременко, за все, що відбувається на тимчасово окупованій території несе повну відповідальність країна-окупант.

Відповідно до змісту Женевських конвенцій  це стосується і зобов’язань щодо забезпечення цивільного населення окупованої території всіма необхідними ресурсами, зокрема і водними. «Продовження цинічних спекуляцій щодо води є додатковим кроком РФ з метою перетворити жертву агресії на «порушника», нівелювати відповідальність за свої міжнародно-протиправні діяння, а також елементом стратегії примушування України надати воду в Крим, але ця стратегія РФ не спрацює», — сказав Ігор Яременко.

Він наголосив, що РФ має понести відповідальність за зневоднення Криму та всі злочини, які здійснює на півострові російська окупаційна влада.

Зокрема, відбувається штучна заміна населення. Українських громадян різних національностей витискають з Криму, натомість на тимчасово окупований півострів завезли тисячі громадян з регіонів Росії. Кількість завезених оцінюється мінімум у 250 тисяч і продовжує збільшуватись.

Також відбувається тотальна мілітаризація півострова, активно розвивається військова інфраструктура. Все це призводить до надмірної експлуатації джерел води і спричиняє екологічну шкоду. З огляду на кліматичні зміни, Росія програмує занепад Криму і має понести за це відповідальність.

Об авторе: Олег


© 2022 Переселенцы

Наша Соломенка Новости Краматорска