Рівняни, які втратили житло на Донбасі, просять житло, а не компенсацію

Курсы для переселенцев

Півтора мільйона українців мають статус внутрішньо переміщених осіб. Понад три тисячі з них шість років тому покинули Донбас і приїхали жити на Рівненщину. Нещодавно ними зустрічався віцепрем’єр України, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Рєзніков. Обіцяв кожному грошову компенсацію — по 300 тисяч гривень — за зруйноване внаслідок військової агресії майно. Натомість самі переселенці просять, щоб їм житло збудували, і готові взяти на себе половину витрат.

Олексію Рєзнікову представили інший варіант вирішення житлової проблеми — програму авторства керівника ГО внутрішньо переміщених осіб «Україна — моя сім’я» Геннадія Нікіши. У Рівне він переїхав шість років тому з охопленого війною міста Шахтарськ Донецької області. За цей час на новому місці встиг створити невеликий бізнес у сфері будівництва.

— Я колись побудував на Донбасі 14 розподільчих газопроводів, — розповів Геннадій Нікіша. — Нині при написанні програми використав ту ж саму схему. Коли будували газопроводи, то 50% оплачувала громада, а іншу половину — держава або місцеві бюджети. На плечі внутрішньо переміщених осіб так само лягає уся проєктно-кошторисна та дозвільна документація, а держава надає свої послуги з будівництвом за нашим проєктом, на нашій землі, з наших матеріалів. І виходить, що за нами залишається половина собівартості квадратного метра, і для держави це теж не накладно.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

УКРАИНА
У Європі будут відкривати українські школи

Відбулось засідання ТСК з питань захисту прав ВПО та інших осіб на якому розглянули три питання:  про підтримку українських біженців закордоном; питання захисту права на освіту українських дітей і молоді, які є ВПО або перебувають на тимчасово окупованих територіях України; шляхи збільшення ефективності надання грошової допомоги постраждалим з боку держави та міжнародних …