Приватбанк блокирует счета за донбасскую прописку

НОВОСТИ ВОСТОКА

Государственный «Приватбанк» продолжает блокировать счета граждан Украины с донбасской пропиской. Случаи дискриминации не единичные, это система, я уже писал о подобном — http://pauluskp.com/news/69a0ad24a.

Из своих граждан с неблагонадежной пропиской Украина сделала людей второго сорта. Речь не о бытовой дискриминации, а о вполне официальной — одно это превратило Украину в дикую страну, не имеющую ничего общего с правовым государством и цивилизованным обществом.

Журналист Владимир Бойко пишет:

Нарешті «Приватбанк» надіслав мені люб’язного листа, в якому пояснив, у зв’язку з чим закрив мені рахунок, відкритий мною в Києві у відділенні по вул. Щусева, і відмовив місяць тому в банківському обслуговуванні попри те, що впродовж 5 років я був його клієнтом. Причиною стала та обставина, що я народився й до 2003 року проживав у м.Донецьку, а тому зможу отримувати банківські послуги на території України виключно в тому випадку, якщо зареєструюсь як вимушений переселенець (яким я не є й ніколи не був, позаяк останні 15 років проживаю в Києві, куди переїхав добровільно).

Як стверджує банк, заборона на банківське обслуговування уродженців Донецька встановлена спеціальним законодавством (!), прийнятим Радою Національної безпеки і оборони України. А саме (цитую лист«Приватбанку»): «відповідно до п.8 Рішення Ради Національної безпеки і оборони України від 04.11.2014 «Про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій та Луганській областях» Національному банку України вжити у місячний строк заходів щодо припинення обслуговування банками рахунків, у тому числі карткових, відкритих суб’єктам господарювання всіх форм власності та населенню на окремих територіях у районі проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях… Сподіваємось, той факт, що, дотримуючись законодавства, ми не змогли задовольнити Ваші вимоги, не вплине на наші подальші стосунки».

Принагідно зазначу, що п.8 рішення РНБОУ, на який послався «Приватбанк», оголосивши мене людиною другого сорту через моє донецьке походження, звучить так: «Запропонувати Національному банку України вжити у місячний строк заходів щодо припинення обслуговування банками рахунків, у тому числі карткових, відкритих суб’єктам господарювання всіх форм власності та населенню на окремих територіях у районі проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях». Ніяких рішень для втілення цієї пропозиції Нацбанк, наскільки мені відомо, не вживав, а якби вживав, то вони мене не стосуються – я не маю ніяких рахунків, «відкритих суб’єктам господарювання всіх форм власності та населенню на окремих територіях у районі проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях»: «Приватбанк» відмовився обслуговувати рахунок, відкритий у Києві.

Раніше мені з аналогічних причин відмовив у обслуговуванні банк «Креді Агріколь Україна», при цьому з «Креді-Агріколь» у відповідь на мою скаргу не стали нічого пояснювати, а надіслали відписку, що мені, мовляв, треба йти у відділення й самому там розбиратись.

Таким чином, Порошенко, нарешті, запровадив ідею розділення українців по сортах, яка була вперше озвучена ще в 2004 році. Втім, попри те, що я тепер позбавлений будь-яких легальних способів отримувати на території України гонорари за свої виступи та публікації, сплачувати податки, здійснювати платежі за кордон і т.д., мені новації Петра Олексійовича дошкуляють не дуже – завдяки тому, що його уряд видавлює з України фахівців, таких як я радо приймають за кордоном, де в мене немає проблем з відкриттям банківських рахунків.

Зрозуміло, що податки цій державі я сплачувати наміру не маю, гонорари буду отримувати виключно в «конверті» й робитиму все, щоби жодна зароблена мною копійка не потрапила в бездонну кишеню Порошенка та його камарильї. (источник)

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …