Site icon Переселенцы

Президент пообщался с переселенцами проживающими в отеле Житомир

Сьогодні члени ГО»СП «Мир на долоні» надали Президенту України листа щодо ситуації навколо готелю «Житомир», де досі знаходяться громадяни зі Сходу країни.

В листі йдеться про те, що війна в країні змусила 1.5 млн громадян покинути власні домівки та переміститися на підконтрольну територію України. Всі ці люди вирушили в дорогу у зв’язку із збройним конфліктом та загрозою життю, а не задля покращення соціального та економічного становища. Всім відомо, що до даної категорії громадян виявилися небайдужими міжнародні організації і пересічні громадяни, які співчували та протягували руку допомоги.

Завдяки місцевій владі Житомира внутрішньо переміщеним особам було надано місце проживання в готельному комплексі «Житомир». Наразі готель проданий і люди знову вимущені шукати тимчасове житло. Та без підтримки місцевої влади зробити це складно!

Керівними принципами ООН з питань переміщення осіб усередині країни встановлено стандарти захисту ВПО. ПАРЄ ухвалила низку рекомендацій і резолюцій з питань ВПО, у тому числі і житлові, якими визначено право на житло внутрішньо переміщеними особами. Оскільки всі держави – члени Ради Європи приєдналися до Єропейської Конвенції з прав людини , кожна окрема ВПО, що належить до юрисдикції держави РЄ має право на захист усіх прав і свобод, як це передбачено статтею 1 ЄКПЛ. Крім того, вона має право на подання скарги до ЄСПЛ у Страсбурзі. Масштаби таких порушень, та відшкодування збитків на сьогодні є не оціненими та недослідженими.

Місцеві чиновники своїми діями демонструють «любов» до використання отриманої міжнародної допомоги на вирішення питань ВПО, та не дотримуються керівних принципів ООН з питань переміщення осіб усередині країни.

«Ми розуміємо що вирішення такого маленького питання в державі, як наше можливо не є ключовим, та важливим, і усвідомлюємо що місцева влада теж не бачить нас серед «своїх». Невже необхідно займатися самознищенням, щоб нарешті достукатися до Влади у вирішенні житлового питання для ВПО?»- зазначила член ГО «Мир на долоні».

Житомирською Міською Радою вживаються заходи щодо оренди житла 7 найвразливішим родинам ВПО. Дехто погодився на грошову компенсацію для оренди собі житла на перший час. Решту переселенців-мешканців готелю «Житомир» обіцяють розселити з місця компактного помешкання в облаштований для життя сімей гуртожиток. Але досі відсутні дозвільні документи на поселення родин в гуртожиток за адресою, вул.Старовільського, 9 А м. Житомир, як і не розпочатий ремонт приміщення. А на який час все це може затягнутися, бо для людей гостро постає питання напередодні навчального року і опалювального сезону?

Довідка: ГО»СП» Мир на долоні» є активною неурядовою організацією в місті. Громадська організація створена внутрішньо переміщеними особами та учасниками АТО для захисту їх інтересів. ГО було проведено чимало заходів в місті: благодійні ярмарки для допомоги дітям з інвалідністю, які мешкають у дитячих будинках-інтернатах, заходи для дітей ВПО та житомирян, міжнародна виставка дитячих малюнків, регіональний Квест для соціальної згуртованості та інтеграції ВПО та багато іншого.

Члени ГО»СП «Мир на долоні» заздалегідь оцінювали ситуацію та з минулого року займалися впровадженням програм забезпечення житлом ВПО в місті. Вони запропонували, розробили та подали проекти зазначених порядків, організували робочі зустрічі з представниками влади, Міністерством тимчасово окупованих територій і ВПО, міжнародними організаціями, які опікуються даною категорією громадян, і дуже сподівались, що їх чують посадовці міської ради. Всі розраховували на своєчасну дію порядків забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, працювали над залученням інвестицій під них, і демонстрували ефективну комунікацію з владою як приклад іншим регіонам.

Дуже сподівались на розумні рішення і подальшу співпрацю задля інтеграції громадян, які постраждали в наслідок конфлікту на Донбасі і окупації Криму та розбудови миру в країні. На жаль порядки забезпечення житлом ВПО в м. Житомир досі не прийняті.

Exit mobile version