Президент пообщался с переселенцами проживающими в отеле Житомир

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ

Сьогодні члени ГО»СП «Мир на долоні» надали Президенту України листа щодо ситуації навколо готелю «Житомир», де досі знаходяться громадяни зі Сходу країни.

В листі йдеться про те, що війна в країні змусила 1.5 млн громадян покинути власні домівки та переміститися на підконтрольну територію України. Всі ці люди вирушили в дорогу у зв’язку із збройним конфліктом та загрозою життю, а не задля покращення соціального та економічного становища. Всім відомо, що до даної категорії громадян виявилися небайдужими міжнародні організації і пересічні громадяни, які співчували та протягували руку допомоги.

Завдяки місцевій владі Житомира внутрішньо переміщеним особам було надано місце проживання в готельному комплексі «Житомир». Наразі готель проданий і люди знову вимущені шукати тимчасове житло. Та без підтримки місцевої влади зробити це складно!

Керівними принципами ООН з питань переміщення осіб усередині країни встановлено стандарти захисту ВПО. ПАРЄ ухвалила низку рекомендацій і резолюцій з питань ВПО, у тому числі і житлові, якими визначено право на житло внутрішньо переміщеними особами. Оскільки всі держави – члени Ради Європи приєдналися до Єропейської Конвенції з прав людини , кожна окрема ВПО, що належить до юрисдикції держави РЄ має право на захист усіх прав і свобод, як це передбачено статтею 1 ЄКПЛ. Крім того, вона має право на подання скарги до ЄСПЛ у Страсбурзі. Масштаби таких порушень, та відшкодування збитків на сьогодні є не оціненими та недослідженими.

Місцеві чиновники своїми діями демонструють «любов» до використання отриманої міжнародної допомоги на вирішення питань ВПО, та не дотримуються керівних принципів ООН з питань переміщення осіб усередині країни.

«Ми розуміємо що вирішення такого маленького питання в державі, як наше можливо не є ключовим, та важливим, і усвідомлюємо що місцева влада теж не бачить нас серед «своїх». Невже необхідно займатися самознищенням, щоб нарешті достукатися до Влади у вирішенні житлового питання для ВПО?»- зазначила член ГО «Мир на долоні».

Житомирською Міською Радою вживаються заходи щодо оренди житла 7 найвразливішим родинам ВПО. Дехто погодився на грошову компенсацію для оренди собі житла на перший час. Решту переселенців-мешканців готелю «Житомир» обіцяють розселити з місця компактного помешкання в облаштований для життя сімей гуртожиток. Але досі відсутні дозвільні документи на поселення родин в гуртожиток за адресою, вул.Старовільського, 9 А м. Житомир, як і не розпочатий ремонт приміщення. А на який час все це може затягнутися, бо для людей гостро постає питання напередодні навчального року і опалювального сезону?

Довідка: ГО»СП» Мир на долоні» є активною неурядовою організацією в місті. Громадська організація створена внутрішньо переміщеними особами та учасниками АТО для захисту їх інтересів. ГО було проведено чимало заходів в місті: благодійні ярмарки для допомоги дітям з інвалідністю, які мешкають у дитячих будинках-інтернатах, заходи для дітей ВПО та житомирян, міжнародна виставка дитячих малюнків, регіональний Квест для соціальної згуртованості та інтеграції ВПО та багато іншого.

Члени ГО»СП «Мир на долоні» заздалегідь оцінювали ситуацію та з минулого року займалися впровадженням програм забезпечення житлом ВПО в місті. Вони запропонували, розробили та подали проекти зазначених порядків, організували робочі зустрічі з представниками влади, Міністерством тимчасово окупованих територій і ВПО, міжнародними організаціями, які опікуються даною категорією громадян, і дуже сподівались, що їх чують посадовці міської ради. Всі розраховували на своєчасну дію порядків забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, працювали над залученням інвестицій під них, і демонстрували ефективну комунікацію з владою як приклад іншим регіонам.

Дуже сподівались на розумні рішення і подальшу співпрацю задля інтеграції громадян, які постраждали в наслідок конфлікту на Донбасі і окупації Криму та розбудови миру в країні. На жаль порядки забезпечення житлом ВПО в м. Житомир досі не прийняті.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …