Правова допомога гарантується державою

НОВОСТИ ВОСТОКА

Доволі часто кожному з нас доводиться стикаться з проблемами того чи іншого характеру. Це можуть бути і сімейні спори і трудові відносини і таке інше. Іноді важко самому знайти вихід із ситуації і ми потребуємо допомогу або психолога, або медіатора, або юриста. І в таку хвилину кожен з нас може звернутися в центр з надання безоплатної правової допомоги.


Захищати свої права спільними зусиллями в поліції, прокуратурі разом із центром набагато результативніше ніж самому. Це треба знати. Забезпечення дотримання ваших прав і свобод, профілактична робота з неповнолітніми і заохочення їх не вчиняти правопорушень і злочинів. Будь яка особа має право на безоплатну первинну правову допомогу. Це надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань. Надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації. Для отримання консультації чи роз’яснення з правових питань не обов’язково надавати документи, що посвідчують особу.


Безоплатна вторинна правова допомога: зазист, здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складання документів процесуального характеру. Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають окремі категорії осіб. Насамперед це малозабезпечені особи та особи з інвалідністю, дохід яких не перевищує встановлену межу, ветерани війни та інщі особи , на яких поширюється дія закону України «про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» внутрішньо переміщені особи, діти, особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі та інщі категорії, визначені у законі України « Про безоплатну правову допомогу» Для підтвердження права на безоплатну вторинну правову допомогу слід надати відповідні документи.
Наявні обмеження та умови. Безоплатна вторинна правова допомога окремим суб’єктам права надається не більше 6 шести разів протягом бюджетного року та не більше ніж за шістьома дорученнями , наказами одночасно. У наданні безоплатної вторинної правової допомоги може бути відмовлено у разі відсутності права на таку допомогу.


Про такі можливості для громадян розказали журналістам під час престуру у Львові Сергій Ющишин-заступник директора Координаційного центру з надання правової допомоги, Ігор Микитин-директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львіській області, Уляна Стефак , директорка Львівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Андріяна Франків-заступниця начальниці відділу «Львівське бюро правової допомоги» Львівського місцевого центру з надання БВПД. Поділилися досвідом успішних практик.


Зараз у Львівські області працюють 28 офісів системи безоплатної правової допомоги. Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівські області відкрився 1 січня 2013 року. З 1-го липня 2015 року почали роботу 5-ть місцевих центрів з надання БВПД. У віддаленних містах та районах працюють 22 бюро правової допомоги. За кожним зверненням стоїть доля людини, яка бореться за справедливість.
Право на безоплатну правову допомогу-гарантована Конституцією України. Правові послуги, які надають адвокати та працівники центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги оплачує держава. Знайте та захищайте свої права.


Інформацію про адресу найближчого місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна отримати: за єдиним номером контакт-центру системи безоплатної правової допомоги 0800 213 103 дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів, цілодобово. Аба на сайті WWW.legalaid.gov.ua

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …

КИЕВЩИНА
Як пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію: покрокова інструкція

Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мають пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Ідентифікації для пенсіонерів-ВПО необхідна аби надалі отримувати належні виплати/ Ілюстративне фото Ідентифікація проводиться аби й надалі отримувати належні соцвиплати. Підтвердити особу можна наступними способами: — Особисто звернутися до відділення Ощадбанку; — Звернутися …

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Українським роботодавцям збільшили компенсацію за працевлаштування переселенців

Кабінет міністрів збільшив строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки. За даними прес-служби, загальна тривалість надання компенсації збільшена з двох до трьох місяців, за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю — до …