Повернути виборче право – шанс вирішити проблеми впо. Переселенці об’єднались у коаліцію.

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
1

У вересні 2016 року представники громадських організацій, в межах програми тренінгу «Адвокаційна кампанія із захисту прав ВПО для громадських організацій» у  м. Харків вирішили об’єднатися у Коаліцію «Переселенці за оновлену Україну» та вже у жовтні 38 організацій підписали Меморандум про таку коаліцію. Координатором обрано Сергія Стулова.

Материал в тему: Невидимая война украинских переселенцев или Конституция не для всех.

 

Коаліція «Переселенці за оновлену Україну» (далі: Коаліція) являє собою  громадський майданчик для об’єднання зусиль у сферах взаємного інформування, взаємодії, сумісного вирішення спільних проблем переселенців і громад, в які вони інтегруються;  вона є українським голосом Донбасу і Криму.

Метою коаліції –  сприяння розбудові оновленої держави що базується на принципах прозорості, демократії, дотримання прав людини та недискримінації у всіх сферах своєї діяльності, а також залученню громадян до контролю за діяльністю органів влади та прийняття рішень на всіх рівнях.

Пілотним проектом для коаліції стала всеукраїнська акція #МаюПравоОбирати
Чому саме виборче право? Кількість виборців — переселенців близько двох мільйонів — це 5% для будь-якої партії, щоб стати парламентською.
Дискримінація, розчарування в партіях, представлених у парламенті і Закони, прийняті в останні два роки (в тому числі Закон України про місцеві вибори, що позбавив внутрішньо переміщених осіб виборчого права (про що було багато мітингів)) привели до вирішення переселенців відстоювати свої права.
Перший крок кампанії з відстоювання своїх прав — звернення до Державного реєстру виборців з вимогою про внесення змін. Від того, якою буде отримана відповідь, залежить подальший розвиток подій. Зараз ми закликаємо ВСІХ діяти активно і спільно. На сьогодні акцію підтримали переселенці Дніпра, Запоріжжя, Полтави, Київа, Рівного, Харківа, Бердянська, Приморська, Маріуполя, Новомосковська, Родинського, Броваров і це не повний список міст в яких вимушені підтримали акцію.

Час ще є, акція буде завершена 10 грудня у Міжнародний День захисту прав людини, тому кожен бажаючий встигне захистити своє право на голос, та вже завтра звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців свого району.

Як це зробити?

Достатньо приєднатися до групи у фейсбуці «Избирательное право для ВПЛ». Де викладені всі необхідні документи та алгоритм дій.

Пошта idpsuacoalition@gmail.com

vernut-pravo-golosa

1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Як пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію: покрокова інструкція

Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мають пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Ідентифікації для пенсіонерів-ВПО необхідна аби надалі отримувати належні виплати/ Ілюстративне фото Ідентифікація проводиться аби й надалі отримувати належні соцвиплати. Підтвердити особу можна наступними способами: — Особисто звернутися до відділення Ощадбанку; — Звернутися …

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Українським роботодавцям збільшили компенсацію за працевлаштування переселенців

Кабінет міністрів збільшив строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки. За даними прес-служби, загальна тривалість надання компенсації збільшена з двох до трьох місяців, за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю — до …

КИЕВЩИНА
Виплати для переселенців: для кого продовжуються, а кому припиняться?

З 1 березня 2024 року чисельна кількість переселенців буде позбавлена фінансової підтримки від держави. Ця тема викликала значний резонанс в українському суспільстві. Хто й далі отримуватиме виплати для ВПО? А хто буде позбавлений такої допомоги? Та чому Кабмін взагалі ухвалив рішення про скорочення фінансової допомоги переселенцям? Ще з 2023 року …