ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ ВСТАНОВЛЕННЯ ФАКТУ СМЕРТІ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНІЙ ТЕРИТОРІЇ АР КРИМ ТА М. СЕВАСТОПОЛЯ

Документы

Для встановлення факту смерті та проведення державної реєстрації смерті на контрольованих Україною територіях, близьким родичам необхідно зробити наступні кроки:

1.    Звернутися до будь-якого Відділу держаної реєстрації актів цивільного стану (далі – ДРАЦС) на підконтрольній Україні території для отримання письмової відмови в проведенні державної реєстрації факту смерті. Перелік відділів ДРАЦС на території Херсонської області додається.

2.    Підготувати наступні документи для звернення до суду для встановлення факту смерті:

●    письмову відмову відділу ДРАЦС, який отримано на материковій частині України (оригінал і 2 копії);

●    паспорт заявника (3 копії);

●    ІПН (індивідуальний податковий номер, 3 копії);

●    документи, які підтверджують родинні зв’язки з померлим (3 копії);

●    за наявності документи померлого (паспорт, ІПН, 3 копії);

●  свідоцтво про смерть, видане незаконними органами на території АР Крим та м.Севастополя (медичне свідоцтво про смерть, 3 копії);

●    заяву про встановлення факту смерті на тимчасово окупованій території Криму        

(3 оригінали або 1 оригінал та 2 копії). Шаблон заяви та приклад заповнення додаються.

3.    Додати до кожного екземпляра заяви копії зазначених вище документів. Сформувати три пакети документів.

4.    Подати усі три пакети документів до суду на розгляд. З собою необхідно мати оригінали вищезазначених документів. 

ВАЖЛИВО!!! Звертатися необхідно до того суду, який територіально знаходиться там, де і відділ ДРАЦС, який надав відмову. Перелік судів, які знаходяться на території Херсонської області, додається.

5.    Отримати оригінал рішення суду з мокрою печаткою та повторно звернутись у відділ ДРАЦС, який надав письмову відмову, для проведення державної реєстрації смерті.

РЕКОМЕНДУЄМО:  заявникам у заяві про встановлення фактів смерті посилатися на пункт 21 статті 5 Закону України  «Про судовий збір» як на підставу для звільнення від сплати судового збору*.

* Відповідно до пункту 21 статті 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються, зокрема, заявники – у справах за заявами про встановлення фактів, що мають юридичне значення, поданих у зв’язку із збройною агресією, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру, що призвели до вимушеного переселення з тимчасово окупованих територій України.

●      Реєстрація факту смерті у строк до 1 року проводиться безоплатно, при проведенні реєстрації факту смерті, яка відбулася більше 1 року необхідно сплатити мито (станом на березень 2019 року сума мита складає близько 250 грн. з урахуванням комісії банку).

●      Реєстрація факту смерті у строк до 1 року проводиться у день звернення. Якщо після смерті пройшло більше 1 року, процедура встановлення може тривати до 3-х місяців.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Створено Всесвітню організацію Внутрішньо переміщених осіб

Створено Всесвітню організацію Внутрішньо переміщених осіб. Представники громадських організацій України з числа ВПО та українців, що були змушені покинути межі країни, виступили з ініціативою створення спільного громадського обʼєднання. Питання до обговорення: Масштабна агресія проти України посилила міграцію українських громадян в межах країни та змусила мільйони покинути власні домівки та вирушити …

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

promocodes