Питання облаштування КПВВ, забезпечення житлом ВПО та реінтеграцію населення з ТОТ обговорили в Мінветеранів

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ

В Міністерстві у справах ветеранів, тимчамово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України відбулась щорічна стратегічна зустріч Кластера SHELTER УВКБ ООН, за участі заступника Міністра Руслана Калініна, радника Міністра Артема Саліхова та представника Верховного комісара ООН у справах біженців Пабло Матеу.

Учасники зустрічі обговорили налагодження в 2019 році ефективної співпраці з Міністерством, а також з представниками ВЦА на місцях.
Позитивно оцінено започаткований процес передачі адміністративних функцій до Мінветеранів.

Пабло Матеу наголосив на актуальності продовження оперативних гуманітарних реагувань.

В свою чергу, Артем Саліхов підтвердив відхід Міністерства від локального реагування до комплексного вирішення потреб «сірої зони». Розповів про пріоритетні напрями, за якими здійснюється оперативна діяльність Міністерства. Зокрема:
— підготовка до реалізації проекту порядку грошової компенсації за зруйноване житло;
— вирішення проблематики навколо КПВВ, зокрема, порядку перетину «лінії розмежування» мешканцями та гуманітарними організаціями;
— вдосконалення освітніх проектів, спрямованих на масштабне залучення молоді з ТОТ до національного освітнього процесу, як пріоритетної складової реінтеграції мешканців ТОТ;
— нагальність вирішення проблем щодо медичного забезпечення мешканців «сірої зони» та ВПО, а також унормування медичного забезпечення на КПВВ;
— підготовка до імплементації проекту Світового банку в Луганській області з розбудови регіональної транспортної та сільськогосподарської інфраструктури;
— повномасштабне залучення до проектного планування Міністерством представників NGO.

Заступник Міністра Руслан Калінін розповів про актуальні програми для ВПО:
— житлова програма «Доступне житло» (70/30);
— пілотний проект з іпотечного кредитування сімей ВПО під 3% річних;
— розробка стратегії щодо МКП у співпраці із місцевими адміністраціями.
Зазначив на виділенні у 2019 році коштів Державного бюджету у розмірі 400 млн. грн. на придбання житла для ВПО.

За підсумками зустрічі, сторони подякували одна одній за активну позицію та запевнили в готовності до подальшої системної співпраці.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Европейские страны предоставляют бесплатное лечение пострадавшим от войны украинцам: как получить помощь

Программа охватывает как гражданских, так и военных, среди которых около 739 детей с тяжелыми заболеваниями, и оказывает им специализированную помощь и реабилитацию Украинцы, которые понесли ущерб от войны, имеют возможность получить бесплатную медицинскую помощь в клиниках Европы и мира. С момента полномасштабного вторжения России еженедельно украинские больницы направляют украинцев на …

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

Глушитель на АК