Среда, 7 июня 2023   Подписка на обновления  RSS
Пільгова пенсія для ВПО, які працювали на тимчасово окупованій території
15:20, 25 мая 2020

Пільгова пенсія для ВПО, які працювали на тимчасово окупованій території


До юристів Маріупольського місцевого центру БВПД  часто звертаються переселенці з питань відмови Пенсійного фонду у призначені пільгової пенсії,

у зв’язку з неприйняттям довідок  з тимчасово окупованих територій

Пані Алла родом з окупованої Горлівки, вимушена була переїхати  у м.Маріуполь через війну та страх за своє життя. «Все ж ближче до рідного дому», розказувала пані Алла.

Певний час працювала, а при досягненні пенсійного віку  звернулась до Пенсійного фонду у м.Маріуполь про встановлення пільгової пенсії за віком. Пропрацювавши санітаркою та молодшою медсестрою певний час, розраховувала на встановлення пільгової пенсії за віком, а отримала  відмову ще й зменшення трудового стажу. Своє рішення Пенсійний фонд вмотивував тим, що одна з  наданих довідок, яка підтверджують пільговий стаж не зарахована до стажу,  тому що  видана лікарнею, яка знаходиться на  тимчасово окупованій території.  

За рекомендацією сусідки, пані Алла вирішила звернутись за допомогою до Маріупольського місцевого центру БВПД.

Вивчивши питання, у центрі прийняли рішення – призначити пані Аллі для надання правової допомоги юристку центру, Данилевську Альону.  Яка узгодивши правову позицію, підготувала позов про визнання протиправним та скасування рішення Пенсійного фонду про відмову в призначенні пенсії за віком за Списком №2 зі зменшенням пенсійного віку та зобов`язання повторно розглянути заяву.

Рішенням Донецького окружного адміністративного суду відмова Пенсійного фонду м.Маріуполь в призначені пільгової пенсії за віком за Списком №2 зі зменшенням пенсійного віку,  визнана неправомірною та підлягає скасуванню. Пенсійний фонд, в свою чергу,  зобов’язанний  повторно розглянути заяву пані Алли, зарахувавши до пільгового стажу за Списком №2  періоди роботи на посаді санітарки та молодшої медсестри.

Як  внутрішньо переміщенні особі, які працювали на тимчасово окупованій території  відстояти своє право на пільгову пенсію?

Роз’яснює, Альона Данилевська юристка Маріупольського місцевого центру

«Для отримання пільгової за  віком внутрішньо переміщеним особам необхідно досягти пенсійного віку та мати пільговий стаж. При зверненні до органів Пенсійного фонду надати трудову книжку з відповідними записами, а у разі її відсутності або відповідних записів в ній, надати  додаткові уточнюючі довідки (накази, виписки, тощо).

            Що стосується довідок виданих на тимчасово окупованій території. Неприйняття їх органами Пенсійного фонду, через неможливість здійснення перевірки достовірності, порушує право внутрішньо переміщених осіб  на соціальне забезпечення. Тому у разі отримання відмови  необхідно одразу звертатись до суду.»

Отримати юридичну консультацію або роз’яснення з правових питань можна:

– за безкоштовним телефоном системи БПД 0 800-213-103;

– у месенджері Фейсбук сторінки: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/;

– у публічному чаті Телеграм-каналу «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaidchat;

– у приватному чаті системи БПД у Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html;

– у приватному чаті системи БПД у Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html;
– написавши на електронну пошту центру з надання БВПД (адреси можна дізнатися за посиланням https://www.legalaid.gov.ua/ .

Система БПД інформує громадян про їхні права та механізм їх захисту через:

– офіційний сайт системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/;

– Фейсбук-сторінку системи БПД https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/;

– Телеграм-канал «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid;

– Інстаграм-сторінку системи БПД  https://www.instagram.com/ualegalaid/?hl=uk;

– правничу вікіпедію WikiLegalAid – https://wiki.legalaid.gov.ua.

Об авторе: Олег


© 2023 Переселенцы

Наша Соломенка Новости Краматорска