Пільгова пенсія для ВПО, які працювали на тимчасово окупованій території

НОВОСТИ ВОСТОКА

До юристів Маріупольського місцевого центру БВПД  часто звертаються переселенці з питань відмови Пенсійного фонду у призначені пільгової пенсії,

у зв’язку з неприйняттям довідок  з тимчасово окупованих територій

Пані Алла родом з окупованої Горлівки, вимушена була переїхати  у м.Маріуполь через війну та страх за своє життя. «Все ж ближче до рідного дому», розказувала пані Алла.

Певний час працювала, а при досягненні пенсійного віку  звернулась до Пенсійного фонду у м.Маріуполь про встановлення пільгової пенсії за віком. Пропрацювавши санітаркою та молодшою медсестрою певний час, розраховувала на встановлення пільгової пенсії за віком, а отримала  відмову ще й зменшення трудового стажу. Своє рішення Пенсійний фонд вмотивував тим, що одна з  наданих довідок, яка підтверджують пільговий стаж не зарахована до стажу,  тому що  видана лікарнею, яка знаходиться на  тимчасово окупованій території.  

За рекомендацією сусідки, пані Алла вирішила звернутись за допомогою до Маріупольського місцевого центру БВПД.

Вивчивши питання, у центрі прийняли рішення – призначити пані Аллі для надання правової допомоги юристку центру, Данилевську Альону.  Яка узгодивши правову позицію, підготувала позов про визнання протиправним та скасування рішення Пенсійного фонду про відмову в призначенні пенсії за віком за Списком №2 зі зменшенням пенсійного віку та зобов`язання повторно розглянути заяву.

Рішенням Донецького окружного адміністративного суду відмова Пенсійного фонду м.Маріуполь в призначені пільгової пенсії за віком за Списком №2 зі зменшенням пенсійного віку,  визнана неправомірною та підлягає скасуванню. Пенсійний фонд, в свою чергу,  зобов’язанний  повторно розглянути заяву пані Алли, зарахувавши до пільгового стажу за Списком №2  періоди роботи на посаді санітарки та молодшої медсестри.

Як  внутрішньо переміщенні особі, які працювали на тимчасово окупованій території  відстояти своє право на пільгову пенсію?

Роз’яснює, Альона Данилевська юристка Маріупольського місцевого центру

«Для отримання пільгової за  віком внутрішньо переміщеним особам необхідно досягти пенсійного віку та мати пільговий стаж. При зверненні до органів Пенсійного фонду надати трудову книжку з відповідними записами, а у разі її відсутності або відповідних записів в ній, надати  додаткові уточнюючі довідки (накази, виписки, тощо).

            Що стосується довідок виданих на тимчасово окупованій території. Неприйняття їх органами Пенсійного фонду, через неможливість здійснення перевірки достовірності, порушує право внутрішньо переміщених осіб  на соціальне забезпечення. Тому у разі отримання відмови  необхідно одразу звертатись до суду.»

Отримати юридичну консультацію або роз’яснення з правових питань можна:

– за безкоштовним телефоном системи БПД 0 800-213-103;

– у месенджері Фейсбук сторінки: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/;

– у публічному чаті Телеграм-каналу «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaidchat;

– у приватному чаті системи БПД у Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html;

– у приватному чаті системи БПД у Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html;
– написавши на електронну пошту центру з надання БВПД (адреси можна дізнатися за посиланням https://www.legalaid.gov.ua/ .

Система БПД інформує громадян про їхні права та механізм їх захисту через:

– офіційний сайт системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/;

– Фейсбук-сторінку системи БПД https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/;

– Телеграм-канал «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid;

– Інстаграм-сторінку системи БПД  https://www.instagram.com/ualegalaid/?hl=uk;

– правничу вікіпедію WikiLegalAid – https://wiki.legalaid.gov.ua.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ ВОСТОКА
ВПЛ — статус без защиты, поддержки и компенсаций за жильё для людей из оккупации

Женщина в хабе в Павлограде, куда эвакуируются люди с прифронтовых и оккупированных городов. Фото: «Новости Донбасса» Мариупольцы требуют от государства справедливости, потому что на четвертом году полномасштабной войны они имеют несоответствующий действительности статус и лишены реальной помощи. Все чаще украинцы, выжившие в оккупации и во время боевых действий, спрашивают, нужны …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Как живут в самом большом доме в мире Regent International

Regent International Center: Подробный обзор жилого комплекса в Ханчжоу Regent International Center, расположенный в центральном деловом районе города Ханчжоу (Qianjiang Century City), провинция Чжэцзян, Китай, представляет собой уникальный жилой комплекс, который часто называют «городом в городе». Этот архитектурный гигант известен своей способностью вмещать огромное количество жителей — от 10 000 …

КИЕВЩИНА
Як переселенцям подати заяву на отримання пільгової іпотеки через портал Дія

Переселенці можуть подати заяву на пільгову іпотеку онлайн через Дію. Держава пропонує кредити на житло під 3% річних з мінімальним внеском лише 6%. Як оформити заявку в декілька кліків, які документи потрібні, та як працює система відбору учасників програми – дивіться в інфографіці.

Глушитель на АК