Підписано перші договори з ВПО, які отримають пільгові іпотечні кредити в рамках проєкту від KfW

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ

5 серпня 2021 року, в приміщенні Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України підписано перші договори з 5 сім’ями з числа внутрішньо переміщених осіб, які отримали пільгові іпотечні кредити в рамках проєкту «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб», який реалізується Урядом України за підтримки Уряду Німеччини.

В заході взяли участь безпосередньо 5 родин, які стали переможцями у рамках першого відбору, а також заступниця міністра з питань реінтеграції ТОТ України Інна Драганчук, перший заступник Голови правління Держмолодьжитло Іван Парух, директор Київського офісу Банку розвитку KfW Курт Штрассер, представники Мінреінтеграції та Держмолодьжитла.

«Ми дуже щасливі, що сьогодні завдяки нашим партнерам – Уряду Німеччини, є можливість дійсно допомагати внутрішньо переміщеним особам у найбільш складному питанні – забезпеченні власним житлом. Наша спільна мета – аби в реєстрі житлових потреб ВПО не було жодного кандидата, і всі, хто колись були змушені переїхати з рідних земель – житимуть щасливо на новому місці у власному, комфортному житлі», – зазначила заступниця міністра Інна Драганчук.

Зазначимо, що переможців було відібрано шляхом рандомного відбору, який відбувся 21.07.2021.

Квартири, які планується придбати в рамках цих договорів розташовані в Києві та Київській області. Загальна сума кредитних коштів, за вказаними договорами становить 5 296 136,00 грн.

Додамо, що кредит  надається строком на 20 років під пільгові умови – 3 % річних у гривні із розрахунку 63 кв. м. загальної площі на сім’ю.

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Всесвітній день біженців: скільки людей покинули Україну з початку повномасштабного вторгнення

20 червня, відзначається Всесвітній день біженців. Був започаткований організацією Об’єднаних Націй у 2000 році.Нині більш ніж актуальний для України, адже мільйони наших співгромадян були змушені покинути рідні домівки, тікаючи від жахів війни, пише сайт Переселенці. За даними ООН, найбільше українських біженців зареєстровано у Польщі — 1,58 мільйони осіб, у Німеччині — 923 тисячі, у Чехії — приблизно 500 тисяч. Окремо слід відзначити Росію — там, …