ПЕРШІ ДЕВ’ЯТЬ ЗАЯВНИКІВ В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ ОТРИМАЮТЬ КОМПЕНСАЦІЮ ЗА ЗРУЙНОВАНЕ ВНАСЛІДОК ЗБРОЙНОЇ АГРЕСІЇ РФ ЖИТЛО

Документы

Відбулося перше засідання комісії з розгляду питань, пов’язаних з наданням грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Росії в Донецькій області.

У роботі комісії участь взяли, зокрема, заступниця Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Інна Голованчук, голова Донецької ОДА Павло Кириленко, його заступник Вадим Філашкін, представники Мінреінтеграції, керівники структурних підрозділів ОДА, а також представники громадськості.

Під час засідання комісія розглянула 10 заяв про виплату грошової компенсації. Вісім житлових об’єктів розташовані на території військово-цивільної адміністрація селища Зайцеве, два – в місті Авдіївка.

За результатом розгляду, прийнято рішення про надання грошової компенсації власникам 9 об’єктів зруйнованого житла, для однієї заявки комісія продовжила строк щодо прийняття рішення.Відтак, за результатами зазначеного засідання власники 9 житлових будинків (квартир), які зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації, отримають компенсацію на загальну суму 2,7 мільйони гривень, що становить 300 тисяч гривень на особу.Після отримання узагальненого списку постраждалих, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України здійснить розподіл бюджетних коштів до регіонального органу соціального захисту населення Донецької області, який протягом п’яти робочих днів з моменту їх надходження на рахунок, перерахує їх постраждалим.

Мінреінтеграції спільно з Донецькою ОДА, органами місцевого самоврядування та ВЦА продовжує роботу з надання грошової компенсації громадянам, чиє житло було зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації, та закликає подавати до органів місцевого самоврядування відповідні заявки на виплату компенсації.

Нагадаємо, 18 листопада аналогічне засідання  відбулося в Луганській області. Після обстеження зруйнованих об’єктів, комісія розглянула перші вісім заяв на виплату грошової компенсації та прийняла рішення про надання такої компенсації власникам цих восьми об’єктів. Три з них розташовані в місті Попасна, а ще п’ять — в місті Лисичанськ.

Відтак, власники зруйнованого житла, які  першими подали заявки до органів місцевого самоврядування та військово-цивільних адміністрацій отримають компенсацію на загальну суму близько 2,3 мільйонів гривень, що в середньому становить 290 тисяч гривень по кожній заявці.

За ініціативи Уряду в держбюджеті на 2020 рік вперше, за часи збройної агресії  РФ проти України, було передбачено 20 мільйонів гривень для виплати грошової компенсації громадянам, чиє житло було зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією РФ. Кабінет Міністрів прийняв відповідну постанову № 767 2 вересня 2020 року.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …