ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
1

Переселенцы зарегистрировали петицию с требованием по Законам выплачивать соцвыплаты ВПО и пенсии. Текст петиции

Ми, внутрішньо переміщені особи, представники громадських організацій, які надають допомогу та опікуються захистом прав внутрішньо переміщених осіб, журналісти та волонтери, вимагаємо:

1. Негайно припинити практику зупинення дії довідок внутрішньо переміщених осіб на підставі інформації, наданої СБУ та Державною прикордонною службою України;
2. Створити Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб (до 31.05.16) і затвердити Положення про неї;
3. Встановити прозорі, чіткі правила підтвердження інформації, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання або виїхала на постійне місце проживання за кордон.
4. Зобов’язати структурні підрозділи з питань соціального захисту населення повідомляти внутрішньо переміщеним особам про рішення про скасування дії довідки, прийняті керівником структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання таких осіб, в порядку передбаченому Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» із зазначенням причин та підстав відповідного скасування;
5. Розробити механізм отримання пенсійних виплат громадянам України, які залишаються проживати в зоні конфлікту — на тимчасово непідконтрольних український владі територіях та виконання позитивних зобов’язань держави по відношенню до своїх громадян.
6. Провести парламентські слухання з питань соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та пенсій мешканцям тимчасово непідконтрольних територій не пізніше 31 травня 2016 р.

Обґрунтування:
З кінця лютого 2016 р. місцеві управління праці та соціального захисту населення (далі – УПСЗН) почали масово знімати внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО) з обліку.
Ця процедура відбувається на підставі розпоряджень Міністерства соціальної політики України, відповідно до списків, складених Службою безпеки України та Державною прикордонною службою України, та призводить до припинення усіх соціальних виплат і навіть пенсій.
Місцеві органи влади не мають законних підстав, порядків та чітких інструкцій щодо «призупинених» дії довідок ВПО, соціальних виплат та пенсій.
На жаль, жоден державний орган влади не інформує ВПО про те, що вони потрапили до списку, а також до яких наслідків це призведе. Через брак інформації десятки тисяч ВПО щоденно вистоюють величезні черги до УПСЗН. Вже зафіксовано декілька випадків інсультів у людей похилого віку, що є прямими наслідками того, що сталося. Для «відновлення» статусу ВПО не завжди є достатнім прийти особисто — управління соцзахисту незаконно вимагають довідки з ЖЕКів, довідки з роботи, свідчення сусідів чи господарів квартир.
Громадські організації, які опікуються правами внутрішньо переміщених осіб вважають такі дії Мінсоцполітики та інших органів влади, залучених до призупинення необхідних для виживання ВПО соціальних та пенсійних виплат, незаконними та такими, що суперечать Конституції і законам України.

Чтобы подписать нажмите здесь

пет

Абсолютно верное решение правительства по замораживанию соц. выплат пенсионерам проживающим на оккупированных территориях. Только на умерших пенсионеров уходит десятки миллионов грн.

1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

УКРАИНА
У Європі будут відкривати українські школи

Відбулось засідання ТСК з питань захисту прав ВПО та інших осіб на якому розглянули три питання:  про підтримку українських біженців закордоном; питання захисту права на освіту українських дітей і молоді, які є ВПО або перебувають на тимчасово окупованих територіях України; шляхи збільшення ефективності надання грошової допомоги постраждалим з боку держави та міжнародних …