Воскресенье, 2 апреля 2023   Подписка на обновления  RSS
Воскресенье, 2 апреля 2023   Подписка на обновления  RSS  Мы Вконтакте  Мы в Telegram  Наша столиця Головні новини за день на UKR.NET
Переселенцы зарегистрировали петицию с требованием по Законам выплачивать соцвыплаты ВПО и пенсии
1:01, 22 марта 2016

Переселенцы зарегистрировали петицию с требованием по Законам выплачивать соцвыплаты ВПО и пенсии


Переселенцы зарегистрировали петицию с требованием по Законам выплачивать соцвыплаты ВПО и пенсии. Текст петиции

Ми, внутрішньо переміщені особи, представники громадських організацій, які надають допомогу та опікуються захистом прав внутрішньо переміщених осіб, журналісти та волонтери, вимагаємо:

1. Негайно припинити практику зупинення дії довідок внутрішньо переміщених осіб на підставі інформації, наданої СБУ та Державною прикордонною службою України;
2. Створити Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб (до 31.05.16) і затвердити Положення про неї;
3. Встановити прозорі, чіткі правила підтвердження інформації, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання або виїхала на постійне місце проживання за кордон.
4. Зобов’язати структурні підрозділи з питань соціального захисту населення повідомляти внутрішньо переміщеним особам про рішення про скасування дії довідки, прийняті керівником структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання таких осіб, в порядку передбаченому Законом України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” із зазначенням причин та підстав відповідного скасування;
5. Розробити механізм отримання пенсійних виплат громадянам України, які залишаються проживати в зоні конфлікту – на тимчасово непідконтрольних український владі територіях та виконання позитивних зобов’язань держави по відношенню до своїх громадян.
6. Провести парламентські слухання з питань соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та пенсій мешканцям тимчасово непідконтрольних територій не пізніше 31 травня 2016 р.

Обґрунтування:
З кінця лютого 2016 р. місцеві управління праці та соціального захисту населення (далі – УПСЗН) почали масово знімати внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО) з обліку.
Ця процедура відбувається на підставі розпоряджень Міністерства соціальної політики України, відповідно до списків, складених Службою безпеки України та Державною прикордонною службою України, та призводить до припинення усіх соціальних виплат і навіть пенсій.
Місцеві органи влади не мають законних підстав, порядків та чітких інструкцій щодо “призупинених” дії довідок ВПО, соціальних виплат та пенсій.
На жаль, жоден державний орган влади не інформує ВПО про те, що вони потрапили до списку, а також до яких наслідків це призведе. Через брак інформації десятки тисяч ВПО щоденно вистоюють величезні черги до УПСЗН. Вже зафіксовано декілька випадків інсультів у людей похилого віку, що є прямими наслідками того, що сталося. Для “відновлення” статусу ВПО не завжди є достатнім прийти особисто – управління соцзахисту незаконно вимагають довідки з ЖЕКів, довідки з роботи, свідчення сусідів чи господарів квартир.
Громадські організації, які опікуються правами внутрішньо переміщених осіб вважають такі дії Мінсоцполітики та інших органів влади, залучених до призупинення необхідних для виживання ВПО соціальних та пенсійних виплат, незаконними та такими, що суперечать Конституції і законам України.

Чтобы подписать нажмите здесь

пет

Об авторе: Олег


© 2023 Переселенцы

Наша Соломенка Новости Краматорска