Переселенці з Луганська «з нуля» заснували успішну справу

Курсы для переселенцев

Олександр та Марина Блонські родом зі Сходу України. З початком російсько-української війни вони були змушені виїхати з Луганська й оселилися у селі Вовнянка на Полтавщині, де з нуля почали власну справу.

Блонські заснували козячу ферму та сироварню повного циклу, на якій виготовляють м’які й витримані сири за власними рецептами. Їхню історію показала експедиція Ukraїner.

У Вовнянці їхнє виробництво почалося з 300-літрового сирного чана й 2 холодильників. Блонські скористалися програмами для переселенців, щоб запустити власну справу.

На ці кошти закупили обладнання та меблі із нержавійки у виробничий цех. Також розпочали масштабне будівництво двоповерхового льоху для визрівання сирів.

Кажуть мені: «Село! І що ви придумали? Хто до вас приїде?». А я кажу, що це лише точка на карті. Чи то Вовнянка, чи Луганськ. Бо головне – справа, якою займаєшся. Треба любити, те що ти робиш. Тоді буде успіх,
– наголосив Блонський.

Сьогодні у Блонських понад 3 000 постійних замовників. Найбільше – із Миргорода, Києва, Харкова та Закарпаття. Інколи замовники везуть сир за кордон.

Про подальші плани

Для Олександра та Марини фермерство – це можливість самореалізації. Тому найближчим часом, аби розвивати справу, зокрема напрям «зеленого туризму», планують побудувати ресторан та відпочинковий котедж для екскурсій, дегустацій.

«Багато хто каже нам, що треба їхати в Європу. А я кажу, що треба створювати Європу тут, навколо себе», – підсумував Олександр Блонський.

Більше про сімейну справу Блонських: дивіться у відео Ukraїner

Довідка. Ukraїner — волонтерський медіапроєкт, який у дослідницьких експедиціях відкриває справжню, несподівану, цікаву та автентичну Україну.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …

КИЕВЩИНА
Як пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію: покрокова інструкція

Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мають пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Ідентифікації для пенсіонерів-ВПО необхідна аби надалі отримувати належні виплати/ Ілюстративне фото Ідентифікація проводиться аби й надалі отримувати належні соцвиплати. Підтвердити особу можна наступними способами: — Особисто звернутися до відділення Ощадбанку; — Звернутися …