Переселенці з Луганська «з нуля» заснували успішну справу

Курсы для переселенцев

Олександр та Марина Блонські родом зі Сходу України. З початком російсько-української війни вони були змушені виїхати з Луганська й оселилися у селі Вовнянка на Полтавщині, де з нуля почали власну справу.

Блонські заснували козячу ферму та сироварню повного циклу, на якій виготовляють м’які й витримані сири за власними рецептами. Їхню історію показала експедиція Ukraїner.

У Вовнянці їхнє виробництво почалося з 300-літрового сирного чана й 2 холодильників. Блонські скористалися програмами для переселенців, щоб запустити власну справу.

На ці кошти закупили обладнання та меблі із нержавійки у виробничий цех. Також розпочали масштабне будівництво двоповерхового льоху для визрівання сирів.

Кажуть мені: «Село! І що ви придумали? Хто до вас приїде?». А я кажу, що це лише точка на карті. Чи то Вовнянка, чи Луганськ. Бо головне – справа, якою займаєшся. Треба любити, те що ти робиш. Тоді буде успіх,
– наголосив Блонський.

Сьогодні у Блонських понад 3 000 постійних замовників. Найбільше – із Миргорода, Києва, Харкова та Закарпаття. Інколи замовники везуть сир за кордон.

Про подальші плани

Для Олександра та Марини фермерство – це можливість самореалізації. Тому найближчим часом, аби розвивати справу, зокрема напрям «зеленого туризму», планують побудувати ресторан та відпочинковий котедж для екскурсій, дегустацій.

«Багато хто каже нам, що треба їхати в Європу. А я кажу, що треба створювати Європу тут, навколо себе», – підсумував Олександр Блонський.

Більше про сімейну справу Блонських: дивіться у відео Ukraїner

Довідка. Ukraїner — волонтерський медіапроєкт, який у дослідницьких експедиціях відкриває справжню, несподівану, цікаву та автентичну Україну.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

УКРАИНА
У Європі будут відкривати українські школи

Відбулось засідання ТСК з питань захисту прав ВПО та інших осіб на якому розглянули три питання:  про підтримку українських біженців закордоном; питання захисту права на освіту українських дітей і молоді, які є ВПО або перебувають на тимчасово окупованих територіях України; шляхи збільшення ефективності надання грошової допомоги постраждалим з боку держави та міжнародних …