Переселенці розробили соціальне підприємство в Житомирі- підтримаємо ініціативу

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ

З лідерами громадських об’єднань внутрішньо переміщених осіб ми зустрічалися в стінах відповідного Міністерства. Кожен озвучував власні ідеї, пропонував певні кроки для вирішення конфліктів. Одним з лідерів думок серед нас була голова ГО”Мир на долоніІрина Гладка.

Багато почув від неї  конкретних пропозицій щодо розбудови миру і практичних напрацювань в напрямку захисту прав ВПО і підтримки їх в нашій країні.На той час мене вразило їх бажання  змін, ідеї та ініціативи. Тоді, коли більшість цікавило, як вижити у нових умовах, вони думали, як допомогти, тим, кому ще важче. І водночас  шукали можливості, аби створити соціальне підприємство. В Україні соціальних підприємств небагато, я про такі мало де чув, успішних ще менше. В них була ідея, та не було грошей для її втілення. Але їх прагнення до змін та пошуки донорів дали свої результати.

Перемога у Всеукраїнському конкурсі інноваційних ідей «Виклик інновації для вирішення конфлікту». Зі ста проектних заявок, які надійшли з усіх регіонів України, перше місце вибороли вони,  ГО «Мир на долоні» із Житомира. Переможці отримали приз для старту створення “Нетворкінг-кафе“.   Воно має стати майданчиком для втілення креативний ідей, для посилення соціальної згуртованості у громаді. До речі, саме тут будуть працевлаштовані переселенці, люди з вадами здоров’я та учасники АТО, а частину прибутку вони направлятимуть на вирішення соціальних проблем у громаді. Це класичний соціальний бізнес про людей і для людей!


На жаль, швидкого старту соціального підприємства не вийшло. Я в них питався і знаю, що наявні гроші не покривають усіх витрат на відкриття соціального підприємства. Їм важко було знайти приміщення для нового кафе через захмарну вартість оренди. До того ж у голови ГО “Мир на долоні” Ірини Гладкої з’явились нові виклики.

Готель, у якому жили переселенці, продали. І аби люди не залишились на вулиці потрібно було приймати швидкі рішення, запропонувати владі програми забезпечення соціальним житлом переселенців.  У новому році завдяки колосальний роботі громадської організації 6 родин переселенців отримали соціальні квартири.
Незважаючи на тимчасові труднощі вони запустили свій сайт, займаються адресною благодійністю, збирали гроші на лікування для учасника АТО, підтримають екологічні ініціативи. Вони спільно з фаховими  експертами з міжнародних організацій проведили семінари з протидії домашньому насильству. Бачив команду у  міському флешмобі “#ДійПротиНасильства.
 І все це робиться на голому ентузіазмі!!!


За фінансової підтримки “Миру на долоні” вдалось би досягти значно більшого.Нещодавно побачив, що їм вдалося знайти приміщення для соціального підприємства, але не на пільгових умовах,  а комерційне. Зважаючи на привабливі ціну оренди, стан будівлі потребує чималих фінансових вкладень. І тепер команда однодумців просить підтримати їх ініціативу фінансово або будівельними матеріалами, обладнанням, меблями тощо. 


Такі ініціативи, такі приклади згуртованості надихають і мотивують! Коли погано, коли опускаються руки, коли здається, що виходу немає, подивіться на них, на цих переселенців з Житомира, на їх посмішки і ентузіазм!  


Запрошую підтримати команду “Мир на долоні” і їх цікавий соціальний проект “Нетворкінг Кафе”. Адже ті, хто робить добро справу та хоче змінити світ навколо себе, вартий нашої уваги та фінансової допомоги!Не будемо осторонь просто спостерігати, не залишимося байдужими, вони варті нашої підтримки!

Ваші пропозиції приймають щоденно за телефонами: (067) 627 67 16, (099) 933 07 85
E-mail: donregot@gmail.com
www.nadoloni.org
Рахунок IBAN: UA733204780000026008924422757 (Укргазбанк)

Олег Поливанов

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Створено Всесвітню організацію Внутрішньо переміщених осіб

Створено Всесвітню організацію Внутрішньо переміщених осіб. Представники громадських організацій України з числа ВПО та українців, що були змушені покинути межі країни, виступили з ініціативою створення спільного громадського обʼєднання. Питання до обговорення: Масштабна агресія проти України посилила міграцію українських громадян в межах країни та змусила мільйони покинути власні домівки та вирушити …

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

promocodes