Пенсії отримує 660 тис. українців з окупованих територій – Мінсоцполітики

ЛУГАНЩИНА

Міністерка соцполітики України Марина Лазебна вважає, що жителі окупованих територій, які заробили пенсію в Україні, мають її отримувати

Україна регулярно виплачує пенсії 660 тис. пенсіонерів з окупованих територій. Про це в інтерв’ю «Радіо Свобода» заявила міністерка соціальної політики України Марія Лазебна.

«Я за те, що люди, які заробили свою пенсію в Україні, повинні її отримувати. А для цього нам треба для них спростити або надати умови і можливості. Тому сьогодні, наприклад, на двох пунктах пропуску – у Щасті та Золотому [Луганської області] – будуть відкриті такі центри обслуговування, ми вже знаємо, що там будуть обов’язково присутні працівники Пенсійного фонду. Якщо навіть людина сьогодні не входить у число цих 660 тис. пенсіонерів, яким ми нараховуємо пенсії, значить, вона зможе прийти й оформити її», – сказала Лазебна.

Міністерка додала, що, якщо людині, яка працювала і зараз живе на непідконтрольних територіях, нещодавно виповнилося 60 років, оформити пенсію вона може тільки у відділеннях Пенсійного фонду на підконтрольній уряду території України.

«Це все залишається чинним, воно діє. Головне, щоб не були закриті пункти пропуску», – заявила глава Мінсоцполітики.

За даними Пенсійного фонду, станом на 1 жовтня 2020 року в Україні нараховували понад 11,2 млн пенсіонерів. Середній розмір пенсії становив 3,4 тис. грн.

Із кінця 2014 року Україна припинила соціальні виплати громадянам, які живуть на підконтрольній бойовикам території Донбасу. Щоб отримувати пенсії, жителі ОРДЛО мають зареєструватися як переселенці і жити на підконтрольній Україні території.

26 листопада 2019-го у Верховній Раді зареєстрували проєкт закону №2083-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо реалізації права на пенсію». Законопроєкт покликаний урегулювати питання виплати пенсій жителям окупованих територій. Документ пропонує скасувати обов’язкову реєстрацію пенсіонерів як тимчасово переміщених осіб для отримання пенсій та виплачувати заборгованості щодо пенсії без терміну давності. Також у законопроєкті пропонують можливість жителям ОРДЛО, які не могли платити страхові внески, докупити стаж без застосування санкцій.

У лютому 2020-го документ відправили на доопрацювання у профільний комітет.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Як пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію: покрокова інструкція

Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мають пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Ідентифікації для пенсіонерів-ВПО необхідна аби надалі отримувати належні виплати/ Ілюстративне фото Ідентифікація проводиться аби й надалі отримувати належні соцвиплати. Підтвердити особу можна наступними способами: — Особисто звернутися до відділення Ощадбанку; — Звернутися …

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Українським роботодавцям збільшили компенсацію за працевлаштування переселенців

Кабінет міністрів збільшив строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки. За даними прес-служби, загальна тривалість надання компенсації збільшена з двох до трьох місяців, за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю — до …

КИЕВЩИНА
Виплати для переселенців: для кого продовжуються, а кому припиняться?

З 1 березня 2024 року чисельна кількість переселенців буде позбавлена фінансової підтримки від держави. Ця тема викликала значний резонанс в українському суспільстві. Хто й далі отримуватиме виплати для ВПО? А хто буде позбавлений такої допомоги? Та чому Кабмін взагалі ухвалив рішення про скорочення фінансової допомоги переселенцям? Ще з 2023 року …