Пенсії отримує 660 тис. українців з окупованих територій – Мінсоцполітики

ЛУГАНЩИНА

Міністерка соцполітики України Марина Лазебна вважає, що жителі окупованих територій, які заробили пенсію в Україні, мають її отримувати

Україна регулярно виплачує пенсії 660 тис. пенсіонерів з окупованих територій. Про це в інтерв’ю «Радіо Свобода» заявила міністерка соціальної політики України Марія Лазебна.

«Я за те, що люди, які заробили свою пенсію в Україні, повинні її отримувати. А для цього нам треба для них спростити або надати умови і можливості. Тому сьогодні, наприклад, на двох пунктах пропуску – у Щасті та Золотому [Луганської області] – будуть відкриті такі центри обслуговування, ми вже знаємо, що там будуть обов’язково присутні працівники Пенсійного фонду. Якщо навіть людина сьогодні не входить у число цих 660 тис. пенсіонерів, яким ми нараховуємо пенсії, значить, вона зможе прийти й оформити її», – сказала Лазебна.

Міністерка додала, що, якщо людині, яка працювала і зараз живе на непідконтрольних територіях, нещодавно виповнилося 60 років, оформити пенсію вона може тільки у відділеннях Пенсійного фонду на підконтрольній уряду території України.

«Це все залишається чинним, воно діє. Головне, щоб не були закриті пункти пропуску», – заявила глава Мінсоцполітики.

За даними Пенсійного фонду, станом на 1 жовтня 2020 року в Україні нараховували понад 11,2 млн пенсіонерів. Середній розмір пенсії становив 3,4 тис. грн.

Із кінця 2014 року Україна припинила соціальні виплати громадянам, які живуть на підконтрольній бойовикам території Донбасу. Щоб отримувати пенсії, жителі ОРДЛО мають зареєструватися як переселенці і жити на підконтрольній Україні території.

26 листопада 2019-го у Верховній Раді зареєстрували проєкт закону №2083-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо реалізації права на пенсію». Законопроєкт покликаний урегулювати питання виплати пенсій жителям окупованих територій. Документ пропонує скасувати обов’язкову реєстрацію пенсіонерів як тимчасово переміщених осіб для отримання пенсій та виплачувати заборгованості щодо пенсії без терміну давності. Також у законопроєкті пропонують можливість жителям ОРДЛО, які не могли платити страхові внески, докупити стаж без застосування санкцій.

У лютому 2020-го документ відправили на доопрацювання у профільний комітет.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …