Пятница, 24 марта 2023   Подписка на обновления  RSS
Пенсії для жителів ОРДЛО: міністерка розказала, що можна зробити на сьогодні
10:40, 01 ноября 2019

Пенсії для жителів ОРДЛО: міністерка розказала, що можна зробити на сьогодні


Міністерка у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда заявила, що українська влада може лише спростити умови отримання пенсій на підконтрольній території, але не здійснювати виплати на непідконтрольних територіях.

Про це вона сказала під час «Форуму єдності» в Маріуполі 30 жовтня

«Ми обговорювали (на засіданні міжвідомчої групи — Ред.), що поки українська влада не може виплачувати пенсії на окупованих територіях. У нас там немає законних представництв пенсійного фонду. Ми зараз робимо все, щоб перетин (кордону — Ред.) був максимально комфортним, щоб люди могли отримувати пенсії тут», — сказала міністерка.

Вона додала, що на засіданні міжвідомчої групи також обговорювали створення мобільних банків, збільшення кількості банкоматів, створення ЦНАПів поблизу лінії розмежування.

«Ми зараз можемо робити лише це: спрощувати умови для отримання соціальних виплат на підконтрольній території», — підкреслила Коляда.

Як відомо, станом на 1 вересня 2019 року Пенсійний фонд не виплатив пенсіонерам-переселенцям з окупованих територій Донбасу майже 8,1 мільйона гривень.

Вирішення питання виплати пенсій для громадян України на непідконтрольних територіях передбачено у пункті 128 Плану дій Нацстратегії з прав людини. Цей захід мав виконати Мінсоцполітики, однак у липні 2017 низка народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді відповідний законопроект. 

Проект закону №6692 дозволяв мешканцям неконтрольованих Україною територій та населених пунктів на лінії розмежування отримувати пенсії без довідки переселенця. 

Згідно із законопроектом, пенсіонери з непідконтрольних територій мали б звернутатись за виплатою пенсій особисто або через уповноваженого представника до будь-якого управління Пенсійного фонду України. Пенсії мають виплачуватись за весь період без будь-яких обмежень. 

Наразі, якщо громадянин України відмовляється від довідки внутрішньо переміщеної особи або реєструє місце проживання у новому помешканні, він втрачає пенсію.

Правозахисники вказують, що таким чином переселенці постають перед ірраціональним вибором: отримувати пенсію чи реєструвати місце проживання у новому домі, що є необхідним для реалізації окремих прав, наприклад права голосувати на місцевих виборах. 

Об авторе: Олег


© 2023 Переселенцы

Наша Соломенка Новости Краматорска