Пенсії для жителів ОРДЛО: міністерка розказала, що можна зробити на сьогодні

НОВОСТИ ВОСТОКА

Міністерка у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда заявила, що українська влада може лише спростити умови отримання пенсій на підконтрольній території, але не здійснювати виплати на непідконтрольних територіях.

Про це вона сказала під час «Форуму єдності» в Маріуполі 30 жовтня

«Ми обговорювали (на засіданні міжвідомчої групи — Ред.), що поки українська влада не може виплачувати пенсії на окупованих територіях. У нас там немає законних представництв пенсійного фонду. Ми зараз робимо все, щоб перетин (кордону — Ред.) був максимально комфортним, щоб люди могли отримувати пенсії тут», — сказала міністерка.

Вона додала, що на засіданні міжвідомчої групи також обговорювали створення мобільних банків, збільшення кількості банкоматів, створення ЦНАПів поблизу лінії розмежування.

«Ми зараз можемо робити лише це: спрощувати умови для отримання соціальних виплат на підконтрольній території», — підкреслила Коляда.

Як відомо, станом на 1 вересня 2019 року Пенсійний фонд не виплатив пенсіонерам-переселенцям з окупованих територій Донбасу майже 8,1 мільйона гривень.

Вирішення питання виплати пенсій для громадян України на непідконтрольних територіях передбачено у пункті 128 Плану дій Нацстратегії з прав людини. Цей захід мав виконати Мінсоцполітики, однак у липні 2017 низка народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді відповідний законопроект. 

Проект закону №6692 дозволяв мешканцям неконтрольованих Україною територій та населених пунктів на лінії розмежування отримувати пенсії без довідки переселенця. 

Згідно із законопроектом, пенсіонери з непідконтрольних територій мали б звернутатись за виплатою пенсій особисто або через уповноваженого представника до будь-якого управління Пенсійного фонду України. Пенсії мають виплачуватись за весь період без будь-яких обмежень. 

Наразі, якщо громадянин України відмовляється від довідки внутрішньо переміщеної особи або реєструє місце проживання у новому помешканні, він втрачає пенсію.

Правозахисники вказують, що таким чином переселенці постають перед ірраціональним вибором: отримувати пенсію чи реєструвати місце проживання у новому домі, що є необхідним для реалізації окремих прав, наприклад права голосувати на місцевих виборах. 

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Европейские страны предоставляют бесплатное лечение пострадавшим от войны украинцам: как получить помощь

Программа охватывает как гражданских, так и военных, среди которых около 739 детей с тяжелыми заболеваниями, и оказывает им специализированную помощь и реабилитацию Украинцы, которые понесли ущерб от войны, имеют возможность получить бесплатную медицинскую помощь в клиниках Европы и мира. С момента полномасштабного вторжения России еженедельно украинские больницы направляют украинцев на …

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

Глушитель на АК