Пенсії для жителів ОРДЛО: міністерка розказала, що можна зробити на сьогодні

НОВОСТИ ВОСТОКА

Міністерка у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда заявила, що українська влада може лише спростити умови отримання пенсій на підконтрольній території, але не здійснювати виплати на непідконтрольних територіях.

Про це вона сказала під час «Форуму єдності» в Маріуполі 30 жовтня

«Ми обговорювали (на засіданні міжвідомчої групи — Ред.), що поки українська влада не може виплачувати пенсії на окупованих територіях. У нас там немає законних представництв пенсійного фонду. Ми зараз робимо все, щоб перетин (кордону — Ред.) був максимально комфортним, щоб люди могли отримувати пенсії тут», — сказала міністерка.

Вона додала, що на засіданні міжвідомчої групи також обговорювали створення мобільних банків, збільшення кількості банкоматів, створення ЦНАПів поблизу лінії розмежування.

«Ми зараз можемо робити лише це: спрощувати умови для отримання соціальних виплат на підконтрольній території», — підкреслила Коляда.

Як відомо, станом на 1 вересня 2019 року Пенсійний фонд не виплатив пенсіонерам-переселенцям з окупованих територій Донбасу майже 8,1 мільйона гривень.

Вирішення питання виплати пенсій для громадян України на непідконтрольних територіях передбачено у пункті 128 Плану дій Нацстратегії з прав людини. Цей захід мав виконати Мінсоцполітики, однак у липні 2017 низка народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді відповідний законопроект. 

Проект закону №6692 дозволяв мешканцям неконтрольованих Україною територій та населених пунктів на лінії розмежування отримувати пенсії без довідки переселенця. 

Згідно із законопроектом, пенсіонери з непідконтрольних територій мали б звернутатись за виплатою пенсій особисто або через уповноваженого представника до будь-якого управління Пенсійного фонду України. Пенсії мають виплачуватись за весь період без будь-яких обмежень. 

Наразі, якщо громадянин України відмовляється від довідки внутрішньо переміщеної особи або реєструє місце проживання у новому помешканні, він втрачає пенсію.

Правозахисники вказують, що таким чином переселенці постають перед ірраціональним вибором: отримувати пенсію чи реєструвати місце проживання у новому домі, що є необхідним для реалізації окремих прав, наприклад права голосувати на місцевих виборах. 

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Как живут в самом большом доме в мире Regent International

Regent International Center: Подробный обзор жилого комплекса в Ханчжоу Regent International Center, расположенный в центральном деловом районе города Ханчжоу (Qianjiang Century City), провинция Чжэцзян, Китай, представляет собой уникальный жилой комплекс, который часто называют «городом в городе». Этот архитектурный гигант известен своей способностью вмещать огромное количество жителей — от 10 000 …

КИЕВЩИНА
Як переселенцям подати заяву на отримання пільгової іпотеки через портал Дія

Переселенці можуть подати заяву на пільгову іпотеку онлайн через Дію. Держава пропонує кредити на житло під 3% річних з мінімальним внеском лише 6%. Як оформити заявку в декілька кліків, які документи потрібні, та як працює система відбору учасників програми – дивіться в інфографіці.

КИЕВЩИНА
Реєстр збитків для України розпочав прийом заяв про смерть близьких членів сім’ї

Від сьогодні, члени сімей, які втратили близького члена сім’ї внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну, можуть подати заяву в категорії А2.1 до Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України (Реєстр). Ця категорія заяв стосується відшкодування шкоди за душевний біль та страждання, спричинені втратою близького члена сім’ї. Відкриття процесу подання …

Глушитель на АК