Обвинувачення на судовому процесі з МН17 почало презентацію проведеного розслідування

Документы

Обвинувачення на судовому процесі про збитий МН17 почало доповідь про те, як проводилося розслідування. Презентація продовжиться на наступному засіданні у вівторок.

Про хід розслідування доповідали три прокурори: Вард Фердінандуссе (Ward Ferdinandusse), Тейс Бергер (Thijs Berger) і Дейді Вуі-А-Цой (Dedy Woei-A-Tsoi). Зараз відбуваються так звані «досудові слухання», в рамках яких суд повинен встановити, чи готова справа для розгляду по суті.

«Сьогодні ми представимо детальну презентацію послідовності того, що сталося і пояснень подій в районі падіння літака і того що там відбувалося», — сказала Вуі-А-Цой на початку презентації, в деталях розповівши про події на Сході України. «Літак був збитий в зоні війни», в якій «Росія грала і грає важливу роль», — зазначила прокурор.

Вона нагадала, що слідство розробляло всі можливі версії трагедії, як-то вибух на борту, атака винищувача, використання іншої, ніж Бук, ракети і безпосередньо використання ракети Бук. Останній сценарій слідство розглядало з двох сторін — з якої території була запущена ракета. «Точка запуску перебувала на території, яку контролювали сепаратисти», — зазначила Вуі-А-Цой.

У свою чергу Бергер розповів, що для встановлення типу ракети, з якої був збитий повітряний лайнер, Україна надала слідству дві ракети, які були підірвані на її території в рамках експерименту з тим, щоб у слідства була можливість порівняти сліди ураження з тими, які були виявлені як в уламках літака, так і в тілах жертв трагедії. «В Україні в 2016 році було проведено два тести. Були підірвані окремо боєголовка і окремо ціла ракета, щоб можна було оцінити ураження, нанесені цілою зброєю. Тести були записані на відеокамери з високою швидкістю», — повідомив він.

Також він продемонстрував на моніторах у залі суду відео, в якому на уповільнених кадрах були показані обидва вибухи. За словами прокурора, було встановлено, що вибух стався з лівого боку від кабіни пілота — в тілі капіталу було знайдено 29 металевих фрагментів. Крім того, металеві предмети були виявлені в уламках літака, особистих речах загиблих і документах команди. «Візуальна перевірка показала, що кабіна пошкоджена з лівого боку», — констатував прокурор. Всього було знайдено 370 фрагментів, які порівняли з фрагментами підірваної в рамках експерименту ракетою.

Говорячи про пошуки свідків, Вуі-А-Цой повідомила, що були ті, хто бачив, як літак був збитий винищувачем, були і ті, хто бачив запуск ракети, були і такі, які надавали фальсифіковані докази, що «було проплачено Росією».

Обвинувачення також розповіло про телефонні розмови, надані СБУ, які стосувалися злочину, автентичність яких була перевірена різними способами.

Прокурори продовжать доповідь про слідство у вівторок.

Обвинувачення на судовому процесі з МН17 почало презентацію проведеного розслідування

Джерело

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

УКРАИНА
У Європі будут відкривати українські школи

Відбулось засідання ТСК з питань захисту прав ВПО та інших осіб на якому розглянули три питання:  про підтримку українських біженців закордоном; питання захисту права на освіту українських дітей і молоді, які є ВПО або перебувають на тимчасово окупованих територіях України; шляхи збільшення ефективності надання грошової допомоги постраждалим з боку держави та міжнародних …

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …