Обвинувачення на судовому процесі з МН17 почало презентацію проведеного розслідування

Документы

Обвинувачення на судовому процесі про збитий МН17 почало доповідь про те, як проводилося розслідування. Презентація продовжиться на наступному засіданні у вівторок.

Про хід розслідування доповідали три прокурори: Вард Фердінандуссе (Ward Ferdinandusse), Тейс Бергер (Thijs Berger) і Дейді Вуі-А-Цой (Dedy Woei-A-Tsoi). Зараз відбуваються так звані «досудові слухання», в рамках яких суд повинен встановити, чи готова справа для розгляду по суті.

«Сьогодні ми представимо детальну презентацію послідовності того, що сталося і пояснень подій в районі падіння літака і того що там відбувалося», — сказала Вуі-А-Цой на початку презентації, в деталях розповівши про події на Сході України. «Літак був збитий в зоні війни», в якій «Росія грала і грає важливу роль», — зазначила прокурор.

Вона нагадала, що слідство розробляло всі можливі версії трагедії, як-то вибух на борту, атака винищувача, використання іншої, ніж Бук, ракети і безпосередньо використання ракети Бук. Останній сценарій слідство розглядало з двох сторін — з якої території була запущена ракета. «Точка запуску перебувала на території, яку контролювали сепаратисти», — зазначила Вуі-А-Цой.

У свою чергу Бергер розповів, що для встановлення типу ракети, з якої був збитий повітряний лайнер, Україна надала слідству дві ракети, які були підірвані на її території в рамках експерименту з тим, щоб у слідства була можливість порівняти сліди ураження з тими, які були виявлені як в уламках літака, так і в тілах жертв трагедії. «В Україні в 2016 році було проведено два тести. Були підірвані окремо боєголовка і окремо ціла ракета, щоб можна було оцінити ураження, нанесені цілою зброєю. Тести були записані на відеокамери з високою швидкістю», — повідомив він.

Також він продемонстрував на моніторах у залі суду відео, в якому на уповільнених кадрах були показані обидва вибухи. За словами прокурора, було встановлено, що вибух стався з лівого боку від кабіни пілота — в тілі капіталу було знайдено 29 металевих фрагментів. Крім того, металеві предмети були виявлені в уламках літака, особистих речах загиблих і документах команди. «Візуальна перевірка показала, що кабіна пошкоджена з лівого боку», — констатував прокурор. Всього було знайдено 370 фрагментів, які порівняли з фрагментами підірваної в рамках експерименту ракетою.

Говорячи про пошуки свідків, Вуі-А-Цой повідомила, що були ті, хто бачив, як літак був збитий винищувачем, були і ті, хто бачив запуск ракети, були і такі, які надавали фальсифіковані докази, що «було проплачено Росією».

Обвинувачення також розповіло про телефонні розмови, надані СБУ, які стосувалися злочину, автентичність яких була перевірена різними способами.

Прокурори продовжать доповідь про слідство у вівторок.

Обвинувачення на судовому процесі з МН17 почало презентацію проведеного розслідування

Джерело

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …

КИЕВЩИНА
Як пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію: покрокова інструкція

Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мають пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Ідентифікації для пенсіонерів-ВПО необхідна аби надалі отримувати належні виплати/ Ілюстративне фото Ідентифікація проводиться аби й надалі отримувати належні соцвиплати. Підтвердити особу можна наступними способами: — Особисто звернутися до відділення Ощадбанку; — Звернутися …