Обвинувачення на судовому процесі з МН17 почало презентацію проведеного розслідування

Документы

Обвинувачення на судовому процесі про збитий МН17 почало доповідь про те, як проводилося розслідування. Презентація продовжиться на наступному засіданні у вівторок.

Про хід розслідування доповідали три прокурори: Вард Фердінандуссе (Ward Ferdinandusse), Тейс Бергер (Thijs Berger) і Дейді Вуі-А-Цой (Dedy Woei-A-Tsoi). Зараз відбуваються так звані “досудові слухання”, в рамках яких суд повинен встановити, чи готова справа для розгляду по суті.

“Сьогодні ми представимо детальну презентацію послідовності того, що сталося і пояснень подій в районі падіння літака і того що там відбувалося”, – сказала Вуі-А-Цой на початку презентації, в деталях розповівши про події на Сході України. “Літак був збитий в зоні війни”, в якій “Росія грала і грає важливу роль”, – зазначила прокурор.

Вона нагадала, що слідство розробляло всі можливі версії трагедії, як-то вибух на борту, атака винищувача, використання іншої, ніж Бук, ракети і безпосередньо використання ракети Бук. Останній сценарій слідство розглядало з двох сторін – з якої території була запущена ракета. “Точка запуску перебувала на території, яку контролювали сепаратисти”, – зазначила Вуі-А-Цой.

У свою чергу Бергер розповів, що для встановлення типу ракети, з якої був збитий повітряний лайнер, Україна надала слідству дві ракети, які були підірвані на її території в рамках експерименту з тим, щоб у слідства була можливість порівняти сліди ураження з тими, які були виявлені як в уламках літака, так і в тілах жертв трагедії. “В Україні в 2016 році було проведено два тести. Були підірвані окремо боєголовка і окремо ціла ракета, щоб можна було оцінити ураження, нанесені цілою зброєю. Тести були записані на відеокамери з високою швидкістю”, – повідомив він.

Також він продемонстрував на моніторах у залі суду відео, в якому на уповільнених кадрах були показані обидва вибухи. За словами прокурора, було встановлено, що вибух стався з лівого боку від кабіни пілота – в тілі капіталу було знайдено 29 металевих фрагментів. Крім того, металеві предмети були виявлені в уламках літака, особистих речах загиблих і документах команди. “Візуальна перевірка показала, що кабіна пошкоджена з лівого боку”, – констатував прокурор. Всього було знайдено 370 фрагментів, які порівняли з фрагментами підірваної в рамках експерименту ракетою.

Говорячи про пошуки свідків, Вуі-А-Цой повідомила, що були ті, хто бачив, як літак був збитий винищувачем, були і ті, хто бачив запуск ракети, були і такі, які надавали фальсифіковані докази, що “було проплачено Росією”.

Обвинувачення також розповіло про телефонні розмови, надані СБУ, які стосувалися злочину, автентичність яких була перевірена різними способами.

Прокурори продовжать доповідь про слідство у вівторок.

Обвинувачення на судовому процесі з МН17 почало презентацію проведеного розслідування

Джерело

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Всесвітній день біженців: скільки людей покинули Україну з початку повномасштабного вторгнення

20 червня, відзначається Всесвітній день біженців. Був започаткований організацією Об’єднаних Націй у 2000 році.Нині більш ніж актуальний для України, адже мільйони наших співгромадян були змушені покинути рідні домівки, тікаючи від жахів війни, пише сайт Переселенці. За даними ООН, найбільше українських біженців зареєстровано у Польщі — 1,58 мільйони осіб, у Німеччині — 923 тисячі, у Чехії — приблизно 500 тисяч. Окремо слід відзначити Росію — там, …