ОБСЄ може взяти на себе функцію доставки пенсій на окуповані території, це опрацьовується — голова Донецької ОДА

НОВОСТИ ВОСТОКА

Голова Донецької обласної адміністрації, керівник Донецької військово-цивільної обласної адміністрації Павло Кириленко заявляє, що ОБСЄ може взяти на себе функцію доставки пенсій на окуповані території, для цього потрібні зміни в законодавстві. Про це він сказав в ефірі виїзної студії Українського радіо на форумі «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави» у Краматорську.

«Люди, які там перебувають, також повинні дотримуватися норм українського законодавства, якщо вони не будуть перетинати лінію розмежування як наразі необхідно для того, щоби підтверджувати виплату пенсій тим особам, які цю лінію перетинають. Якщо українське законодавство там діяти не буде і не буде можливості в’їхати мобільним пересувним офісам Пенсійного фонду, то це неможливо зробити», — розповів Павло Кириленко. 

Він зазначив, що на неокупованій території Донеччини функціонують мобільні центри виплат.

«Є чіткий порядок, в якому випадку людина може отримувати пенсійне забезпечення — перетин лінії розмежування, підтвердження паспортних даних, особа ідентифікована — виплати проводяться. Є проблематика, яку неодноразово озвучували, — це як бути з отриманням пенсій тими особами, які дійсно фізично не можуть перетнути. Ці питання ставилися. Були пропозиції від облдержадміністрацій, залучення фахівців ОБСЄ, які б підтверджували документально, що ті особи, які не можуть по фізичним можливостям перетинати лінію розмежування, але вони дійсно є, вони мають право на отримання пенсійного забезпечення, щоби нам міжнародні організації допомагали документально отримувати на тих територіях документи й передавати їх до органів Пенсійного фонду», — сказав він. 

За його словами, ОБСЄ може взяти на себе функцію доставки пенсій на окуповані території.

«Це пропрацьовується. Для цього потрібні зміни в законодавстві. Наразі законодавство діє так, що людина повинна бути особисто ідентифікована. Якщо від неї надається довіреність, то вона повинна бути надана на українській території українським нотаріусом надана (приватним або державним), але за вимогами українського законодавства», — сказав Павло Кириленко. 

Нагадаємо, що у парламенті зареєстровано законопроект № 2083-д, який стосується виплати пенсій жителям тимчасово окупованих територій. Йдеться про тих громадян, які не зареєстровані внутрішніми переміщеними особами (далі – ВПО).

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Як пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію: покрокова інструкція

Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мають пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Ідентифікації для пенсіонерів-ВПО необхідна аби надалі отримувати належні виплати/ Ілюстративне фото Ідентифікація проводиться аби й надалі отримувати належні соцвиплати. Підтвердити особу можна наступними способами: — Особисто звернутися до відділення Ощадбанку; — Звернутися …

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Українським роботодавцям збільшили компенсацію за працевлаштування переселенців

Кабінет міністрів збільшив строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки. За даними прес-служби, загальна тривалість надання компенсації збільшена з двох до трьох місяців, за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю — до …

КИЕВЩИНА
Виплати для переселенців: для кого продовжуються, а кому припиняться?

З 1 березня 2024 року чисельна кількість переселенців буде позбавлена фінансової підтримки від держави. Ця тема викликала значний резонанс в українському суспільстві. Хто й далі отримуватиме виплати для ВПО? А хто буде позбавлений такої допомоги? Та чому Кабмін взагалі ухвалив рішення про скорочення фінансової допомоги переселенцям? Ще з 2023 року …