ОБСЄ може взяти на себе функцію доставки пенсій на окуповані території, це опрацьовується — голова Донецької ОДА

НОВОСТИ ВОСТОКА

Голова Донецької обласної адміністрації, керівник Донецької військово-цивільної обласної адміністрації Павло Кириленко заявляє, що ОБСЄ може взяти на себе функцію доставки пенсій на окуповані території, для цього потрібні зміни в законодавстві. Про це він сказав в ефірі виїзної студії Українського радіо на форумі “Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави” у Краматорську.

“Люди, які там перебувають, також повинні дотримуватися норм українського законодавства, якщо вони не будуть перетинати лінію розмежування як наразі необхідно для того, щоби підтверджувати виплату пенсій тим особам, які цю лінію перетинають. Якщо українське законодавство там діяти не буде і не буде можливості в’їхати мобільним пересувним офісам Пенсійного фонду, то це неможливо зробити”, — розповів Павло Кириленко. 

Він зазначив, що на неокупованій території Донеччини функціонують мобільні центри виплат.

“Є чіткий порядок, в якому випадку людина може отримувати пенсійне забезпечення — перетин лінії розмежування, підтвердження паспортних даних, особа ідентифікована — виплати проводяться. Є проблематика, яку неодноразово озвучували, — це як бути з отриманням пенсій тими особами, які дійсно фізично не можуть перетнути. Ці питання ставилися. Були пропозиції від облдержадміністрацій, залучення фахівців ОБСЄ, які б підтверджували документально, що ті особи, які не можуть по фізичним можливостям перетинати лінію розмежування, але вони дійсно є, вони мають право на отримання пенсійного забезпечення, щоби нам міжнародні організації допомагали документально отримувати на тих територіях документи й передавати їх до органів Пенсійного фонду”, — сказав він. 

За його словами, ОБСЄ може взяти на себе функцію доставки пенсій на окуповані території.

“Це пропрацьовується. Для цього потрібні зміни в законодавстві. Наразі законодавство діє так, що людина повинна бути особисто ідентифікована. Якщо від неї надається довіреність, то вона повинна бути надана на українській території українським нотаріусом надана (приватним або державним), але за вимогами українського законодавства”, — сказав Павло Кириленко. 

Нагадаємо, що у парламенті зареєстровано законопроект № 2083-д, який стосується виплати пенсій жителям тимчасово окупованих територій. Йдеться про тих громадян, які не зареєстровані внутрішніми переміщеними особами (далі – ВПО).

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Створено Всесвітню організацію Внутрішньо переміщених осіб

Створено Всесвітню організацію Внутрішньо переміщених осіб. Представники громадських організацій України з числа ВПО та українців, що були змушені покинути межі країни, виступили з ініціативою створення спільного громадського обʼєднання. Питання до обговорення: Масштабна агресія проти України посилила міграцію українських громадян в межах країни та змусила мільйони покинути власні домівки та вирушити …

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

promocodes