Общественность обратилась к министру Чернышу с требованием наладить работу с общественностью

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
1

Відкритий лист від 26.07.2019р Міністру з питань тимчасово окупованих територійта внутрішньо переміщених осіб Черниш В. О. щодо висловлення недовіри голови ГР при МТОТ Г.В. Борисичеву

В тему: Інформація щодо установчих зборів з формування складу Громадської ради при МТОТ 1 серпня 2018 р.

Наші громадські організації в серпні 2018 р. увійшли до складу Громадської Ради при МТОТ. Усі ми є керівниками громадських організацій з фіксованим членством ВПО і не один рік вирішуємо проблеми переселенців в місцевих громадах доступними нам засобами. Тому добре знаємо найболючіші проблеми ВПО і мали намір, бажання та конкретні пропозиції стосовно покращення державної політики відносно ВПО за допомогою членства в ГР МТОТ.

Материалы в тему: МинТоТ совсем не ТОТ?

Але голова ГР Борисичев Г.В. більше зацікавлений був займатись власним піаром, тому наші пропозиції, якщо й приймались, то суттєво змінювались, а їх виконання затягувалось на декілька місяців. Неодноразово висловлена колегами з ГР Борисичеву Г.В. пропозиція звітувати про виконану роботу на посаді голови Громадської Ради жодного разу не була поставлена в порядок денний чергового засідання.

В Тему: Общественный совет при МинТоТ сформирован (результаты голосования).

Ми глибоко занепокоєні цим станом речей. Вважаємо таку поведінку безвідповідальною, а роботу голови Громадської Ради при МТОТ Г.В. Борисичева за 10 місяців 2018-2019рр. — незадовільною і висловлюємо йому недовіру з таких причин:

 1. Він не є компетентним щодо проблем ВПО. Члени громадських організацій, які приймали його в ході так званого «туру містами України», висловлювали своє здивування, що Голова Громадської Ради профільного міністерства не володіє інформацією не тільки про програму субвенцій, як він начебто популяризував у турі. Поверхнево знає законодавчі акти щодо ВПО, хоча за фахом юрист. Замість того закликав пікетувати органи місцевої влади та Верховної Ради, пропонував бажаючим взяти участь в пікетах доставку автобусами до Києва.(Порушення п.5 Етичного кодексу ГР МТОТ)
 2. В ГР фактично не створена команда. Не працює жоден комітет або група. Робоча група створила Положення про експертну раду, почала розробляти алгоритм роботи, але діяльність її була припинена рішенням Борисичева Г. та Целовальніченко Н..
 3. Більшість наших пропозицій не розглядається та необґрунтовано відхиляється ( п.7.9. Положення про ГР МТОТ). Озвучені на засіданнях питання та пропозиції часто не вносяться до протоколів . А саме:
 • не розроблений стратегічний план ГР
 • план на рік ГР не відповідає Плану МТОТ. (порушення п.7.9. Положення про ГР МТОТ)
 • Порядок денний не має нічого спільного з планом на рік. (порушення п.7.8. Положення про ГР МТОТ). Взагалі формується Н.Целовальніченко з урахуванням її та Г. Борисичева побажань.
 • «Етичний кодекс», «Положення про територіальних координаторів», «Положення про Експертну раду» запропоновані нами, розглядались впродовж 3-х місяців, без обговорення вносились принципові зміни.
 • «Положення про Експертну раду» Г. Борисичев не ставив на голосування, всупереч наполегливим вимогам всіх учасників засідання ГР. На наступному засіданні був прийнятий варіант, який влаштовував Г. Борисичева.
 • Та інші.
 1. Рішення стосовно діяльності ГР між засіданнями приймаються одноосібно. Отримана Головою важлива інформація не доноситься до інших членів ГР. Проголосовані рішення не виконуються, відсутній контроль за їх виконанням. Інформація з цього приводу навіть не занесена до протоколу засідання ( див дод 1.).
 2. Має певну проросійську політичну заангажованність. Зверхньо відноситься до жителів Західної України, про що неодноразово казав у своїх виступах на каналі «ЗІК» та інш. Цю свою позицію він висловлює від імені Громадської Ради МТОТ, хоча члени ГР йому таких повноважень не надавали ( порушення п. 4.4. Положення про ГР МТОТ;п.2,п.4,п.5 Етичного кодексу ГР МТОТ) і неодноразово робили зауваження з цього приводу. Замість реальної роботи Борисичев Г. переміщується з одного ТВ канала на інший, та привертає до себе увагу провокативними виступами в різних телепередачах. Вважаємо, що такими діями він дескридитує ГР МТОТ та саме Міністерство.
 3. Практично на кожне засідання Голова ГР запізнюється на термін від 20 до 100 хвилин. Ніколи не дотримує регламент засідань. Зловживає чужим часом, внаслідок чого порядок денний не дотримується. Є випадки, що до кінця так і не встигаємо розглянути всі питання.
 4. Г. Борисичев часто ображає когось з колег з ГР під час засідання, потім каже, що пошуткував. Не вибачається. На зауваження ніяк не реагує. Критику не сприймає категорично, у відповідь сперечається годинами, забираючи час засідання.( порушення п.5 Етичного кодексу ГР МТОТ).
 5. Блокує участь частини членів ГР в засіданнях, які проводяться поза межами приміщення МТОТ. Не організовує доступ на закриту приватну територію небажаних для нього членів ГР, які приїхали на засідання з іншого міста. (18.07.2019р. Голощапова А.О.). Взагалі не підключали до Скайпу декількох членів ГР (Г.Нікішу, Л.Пантелюк, І.Гладку, Ю.Зикова, А.Голощапову, К.Блажевича, О.Поліванова, М.Бакалюка). Борисичев особисто вмовляв членів ГР не брати участь в плановому засіданні 26.07.2019р. (Порушення п. 4.2 та п. 6.3 Положення про ГР МТОТ).
 6. Озвучені на засіданнях питання та пропозиції часто не вносяться до протоколів. У протоколах пишеться не те, що фактично обговорюється на засіданні, а трактування подій з точки зору Н.Целовальніченко.
 7. Повністю відсутнє діловодство: облік вхідної та вихідної кореспонденції та інш.. В ГР секретарем обрано К. Кочеткову, а фактично ці функції виконує Н. Целовальніченко.
 8. Г.Борисичев дозволяє собі погрози та нецензурнумлайку в адресу членів Громадської ради та перешкоджання їх професійній діяльності ( порушення п.5 Етичного кодексу ГР МТОТ)
 9. Обмежує доступ до надання та отримання інформації. Так, наприклад, 17 .07. 2019р. заступник голови з питань взаємодії ГР з ІГС в регіонах Нікіша Г. А. не зміг відкрити електронну скриньку Громадської Ради. Її він особисто створив на власному комп’ютері і з неї адміністрував електронне спілкування членів ГР згідно своїх службових обов’язків у ГР.

Як і потрібно діяти в цьому випадку, щоб виявити в чому причина, Нікіша Г. надав запит до Гугла. Пізніше виявилось, що цей час голова ГР заблокував доступ до пошти свого заступника з невідомих причин. Оскільки він не повідомив про своє рішення і не виявляв бажання спілкуватися із зазначеним заступником, Гугл поновив Г. Нікіші доступ до діючої пошти 24.07.19р.

Материалы по теме: Обнародован протокол Учредительного собрания по формированию состава Общественного совета при МинТоТ. Комментарии Министерства и участников. ВИДЕО

 1. Борисичев Г. вибірково на власний розсуд організує виключення окремих членів ГР з Громадської ради. Але, оскільки МТОТ за це період жодного разу не оприлюднило ці зміни на своємусайті – ці виключення не набули законної сили. (п. 5.3 Положення про ГР МТОТ).
 2. Голова ГР призначає на посаду регіональних координаторів людей, які ніколи не працювали з ВПО , мешкають в Києві і не є обізнаними щодо проблем ВПО у закріпленому за ними регіоні, чим демонструє некомпетентність членів ГР МТОТ та дескридитує Громадську раду та МТОТ. (Порушення п.5 Етичного кодексу ГР МТОТ)
 3. З неповагою відноситься до переселенців, розголошує конфіденційну інформацію. Мав місце випадок з постом в ФБ, коли Борисичев Г. виклав скрін особистого листування з переселенкою. Замість допомоги, яку обіцяв їй в турі, він публічно насміявся з неї. ( порушення п.5 Етичного кодексу ГР МТОТ)
 4. Та інше.

Наведені у цьому листі факти дають розуміння неефективності Борисичева Г. на посаді Голови Громадської Ради МТОТ, дескридитування ним ГР МТОТ та МТОТ і унеможливлюють продовження його роботи на цій посаді.

Материали у тему: Организации ВПЛ требуют провести аудит средств, якобы потраченных на переселенцев и восстановление Донбасса

Вважаємо:

 1. Роботу голови Громадської Ради при МТОТ Г.В. Борисичева за 10 місяців 2018-2019рр. незадовільною.
 2. Необхідним висловити недовіру голові Громадської Ради при МТОТ Г.В. Борисичеву.
 3. Направити це рішення в МТОТ та опублікувати в ЗМІ.
 4. Звернутися до МТОТ з проханням організувати згідно узгодженого графіку планове проведення засідання ГР при МТОТ 30.08.2019 року, зокрема, з розгляду протоколів засідання ГР 16,18 та 22 липня поточного року.

У тему: Министр Павел Розенко — наша пчёлка Майя: Дискриминация, сепаратизм и протезные заводы

1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …