Общественность начала обсуждение планов возврата неподконтрольных территорий

ЛУГАНЩИНА

Всеукраїнська Платформа Донбасу ініціювала публічне обговорення мирних планів повернення непідконтрольних регіонів Донецької та Луганської областей під юрисдикцію України.

Перший «круглий стіл» відбувся 31 серпня 2018 року у м. Запоріжжя за участю представників громадських організацій БФ «Планета Милосердя», ГО «Миротворець», ГО «Екологічний рух Запоріжжя», ГО «Мост», ГО «Комунікаційний центр «Долоні», ГО «Лава». Представники громадських організацій, які переймаються питанням мирного врегулювання на Донбасі обговорили реалістичність та прийнятність мирних планів Арсена Авакова, Сергія Тарути, Рефата Чубарова, Анатолія Гриценка, Віктора Медведчука, Юлії Тимошенко, Валентина Наливайченко, Вадима Новинського.

Учасники заходу зауважили, що політики передчасно оголосили свої концепції мирних планів, адже ніхто з них не спитав думку людей, зокрема, вимушених переселенців і не провів публічне обговорення своїх пропозицій в регіонах.

«Політична ініціатива має йти знизу догори, а не навпаки. Політики повинні висловлювати саме думку народу. Подібні обговорення пройдуть у всіх великих містах України», — заявив учасник «круглого столу» представник БФ «Планета Милосердя» Сергій Даруга.

За результатами обговорень громадськість прийшла до наступних висновків, що було відображено у підписаній резолюції:

  1. Пропозиції Сергія Тарути є найбільш детальними та послідовними у порівнянні з іншими пропозиціями, містять розуміння важливості економічної складової процесу мирного врегулювання, передбачають відновлення житлових та виборчих прав вимушених переселенців.

  2. Пропозиції Арсена Авакова в плані деокупації Донбасу містять загрозу для людей, які вже постраждали внаслідок збройного конфлікту. Такий план передбачає загальне переслідування та дискримінацію за ознакою місця проживання, що є порушенням прав і свобод людини.

  3. Пропозиції Віктора Медведчука зводяться до повного виконання Мінських домовленостей. Але вони фактично не діють. Також ним не зазначені обставини, за яких Мінські домовленості можуть бути виконані всіма учасниками збройного конфлікту на Донбасі.

  4. У своїх пропозиціях такі політики, як Юлія Тимошенко, Рефат Чубаров, не зважають на необхідність якнайшвидшого повернення тимчасово окупованих територій Донбасу задля забезпечення поновлення порушених прав людини на цих територіях і наполягають на тому, що питання Донбасу має вирішуватися одночасно з питанням Криму. З цим громадськість погодитись не може, оскільки питання Донбасу та Криму мають зовсім різні правові та політичні конструкції.

  5. Більшість пропозицій щодо мирного врегулювання таких політиків, як Юлія Тимошенко, Валентин Наливайченко, Анатолій Гриценко, які вони називають своїми «мирними планами», є тільки гаслами і закликами, оскільки не містять певного зрозумілого людям механізму реалізації.

  6. Учасники «круглого столу» закликали політиків та чинну українську владу розробити за участі громадськості КОМПЛЕКСНИЙ мирний план для Донбасу, невід’ємною частиною якого має стати повне відновлення прав постраждалих внаслідок збройного конфлікту та якнайскоріше повернення миру в Україні.

  7. Учасники уповноважили ВСЕУКРАЇНСЬКУ ПЛАТФОРМУ ДОНБАСУ оприлюднити позицію громадськості та взяти під громадський контроль розробку такого КОМПЛЕКСНОГО мирного плану.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ ВОСТОКА
ВПЛ — статус без защиты, поддержки и компенсаций за жильё для людей из оккупации

Женщина в хабе в Павлограде, куда эвакуируются люди с прифронтовых и оккупированных городов. Фото: «Новости Донбасса» Мариупольцы требуют от государства справедливости, потому что на четвертом году полномасштабной войны они имеют несоответствующий действительности статус и лишены реальной помощи. Все чаще украинцы, выжившие в оккупации и во время боевых действий, спрашивают, нужны …

КИЕВЩИНА
Як переселенцям подати заяву на отримання пільгової іпотеки через портал Дія

Переселенці можуть подати заяву на пільгову іпотеку онлайн через Дію. Держава пропонує кредити на житло під 3% річних з мінімальним внеском лише 6%. Як оформити заявку в декілька кліків, які документи потрібні, та як працює система відбору учасників програми – дивіться в інфографіці.

КИЕВЩИНА
Реєстр збитків для України розпочав прийом заяв про смерть близьких членів сім’ї

Від сьогодні, члени сімей, які втратили близького члена сім’ї внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну, можуть подати заяву в категорії А2.1 до Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України (Реєстр). Ця категорія заяв стосується відшкодування шкоди за душевний біль та страждання, спричинені втратою близького члена сім’ї. Відкриття процесу подання …

Глушитель на АК