Нова програма під управлінням НЕФКО за фінансування Євросоюзу забезпечить житлом переселенців у 10 українських містах

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ

Ініційована у відповідь на вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року, програма «Підтримка ЄС для задоволення нагальних житлових потреб внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні», що фінансується Європейським Союзом і реалізується під управлінням НЕФКО, спрямована на забезпечення житлом українців, які були змушені залишити свої домівки внаслідок збройної агресії Російської Федерації. Проєкти реалізуються в десяти містах у західних та центральних регіонах України. Більшість робіт має бути завершено до кінця 2023 року.

Жорстоке вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року спровокувало наймасштабнішу біженську кризу у двадцять першому столітті. У відповідь на це в Україні розпочали нову програму, кошти на яку було перепрофільовано з програми «Покращення утилізації твердих побутових відходів та енергоефективності в об’єднаних територіальних громадах України», перерваної через початок бойових дій. Програма «Підтримка ЄС для задоволення нагальних житлових потреб внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні» фінансується ЄС через Інвестиційну платформу сусідства (NIP) і реалізується під управлінням НЕФКО.

«Після початку повномасштабної агресії проти України ЄС розгорнув значний пакет допомоги для задоволення критичних потреб ВПО в українських містах. Основна мета спільного проєкту з НЕФКО, фінансованого Євросоюзом, – покращити спроможність громад надавати житло та базові послуги переселенцям. Для цього здійснюється реконструкція наявної муніципальної інфраструктури з покращенням стандартів енергоефективності», – зазначила Клое Алліо, керівниця операційного відділу «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та довкілля» Представництва Європейського Союзу в Україні.

Нова програма під управлінням НЕФКО за фінансування Євросоюзу забезпечить житлом переселенців у десятьох українських містах

«Понад десять років НЕФКО співпрацює з муніципалітетами по всій Україні, щоб підвищити енергоефективність і модернізувати громадські будівлі, вуличне освітлення та інші муніципальні послуги, як-от централізоване опалення, водопостачання та водовідведення, покращуючи добробут громад. Бачити, як багато міст, яким ми надали підтримку, постраждали від ракетних ударів, було жахливо», – прокоментувала Ірина Федоренко, радниця НЕФКО з інвестиційних питань.

За оцінками Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, кількість внутрішньо переміщених осіб в межах держави наразі перевищила 8 мільйонів, а ще 4,5 мільйона виїхали до сусідніх країн. Унаслідок бойових дій та російських ракетних обстрілів житловий фонд та системи електро-, тепло- та водопостачання зазнали значних пошкоджень, а також було зруйнувано громадську інфраструктуру, як-от школи та медичні заклади, що створює серйозні гуманітарні проблеми. «Оскільки мільйони людей залишилися без даху над головою та захисту, ЄС і НЕФКО розпочали співпрацю, щоб оперативно допомогти в реконструкції та будівництві нового житла», – додала Ірина Федоренко.

Програма реалізується в малих і середніх громадах у західних та центральних регіонах України. Здійснюється ремонт та реконструкція наявних муніципальних споруд у десяти містах – Чернівцях, Чорткові, Івано-Франківську, Хмельницькому, Ківерцях, Ковелі, Луцьку, Рівному, Золочеві та Звягелі. Загальне фінансування програми збоку ЄС становить 19,4 мільйона євро, а на кожен проєкт виділяється від 1,5 до 2,5 мільйона євро залежно від його обсягу та потреб громади. Грантові інвестиції покривають вартість технічного проєктування, будівельних робіт і матеріалів, управління проєктом і моніторингу.

«Ми дуже раді, що завдяки цій програмі за фінансування ЄС можемо надати постраждалому українському населенню термінову та вкрай необхідну підтримку та допомогти створити задовільні умови життя для переселенців у їхніх нових домівках», – зазначила Юлія Шевчук, головна радниця НЕФКО з інвестиційних питань.

Нова програма під управлінням НЕФКО за фінансування Євросоюзу забезпечить житлом переселенців у десятьох українських містах

Поточні проєкти спрямовані на відновлення, реконструкцію та перепрофілювання наявних муніципальних споруд, таких як гуртожитків, закладів охорони здоров’я, адміністративних будівель, шкіл та дитячих садків, які можуть бути використані для розміщення ВПО. Усі проєкти пройшли стадію закупівель, у більшості громад тривають будівельні роботи. Комплекс заходів, які планується реалізувати, включає внутрішні ремонтні роботи, теплоізоляцію будівель, встановлення обладнання для опалення, електро- та водопостачання, заміну вікон та дверей, а також облаштування зон відпочинку надворі.

Очікується, що ремонт перших житлових об’єктів буде завершено протягом осені, а закінчити всі десять проєктів планується до кінця 2023 року. Мається на меті досягти підвищення енергоефективності відремонтованих будинків на 30% порівняно з попереднім станом, а нові будівлі мають бути принаймні на 10% енергоефективнішими, ніж того вимагає місцеве законодавство. Завдяки реалізації програми близько 1800 ВПО отримають житло та доступ до основних муніципальних послуг.

Ця програма фінансується Європейським Союзом і реалізується під управлінням НЕФКО. Вона є частиною ширших зусиль, спрямованих на те, щоб відбудувати Україну екологічнішою та кращою, використовуючи безпечні для довкілля будівельні матеріали, застосовуючи енерго- та ресурсозбережувальні заходи та зменшуючи відходи від будівництва та знесення. Окрім цієї програми, під управлінням НЕФКО впроваджуються ще три фінансовані ЄС програми, пов’язані із забезпеченням переселенців житлом та відновленням критичної інфраструктури, що зміцнить стійкість та спроможність українських громад приймати новоприбулих із найбільш постраждалих від війни регіонів.

КИЕВЩИНА
Як пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію: покрокова інструкція

Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мають пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Ідентифікації для пенсіонерів-ВПО необхідна аби надалі отримувати належні виплати/ Ілюстративне фото Ідентифікація проводиться аби й надалі отримувати належні соцвиплати. Підтвердити особу можна наступними способами: — Особисто звернутися до відділення Ощадбанку; — Звернутися …

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Українським роботодавцям збільшили компенсацію за працевлаштування переселенців

Кабінет міністрів збільшив строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки. За даними прес-служби, загальна тривалість надання компенсації збільшена з двох до трьох місяців, за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю — до …

КИЕВЩИНА
Виплати для переселенців: для кого продовжуються, а кому припиняться?

З 1 березня 2024 року чисельна кількість переселенців буде позбавлена фінансової підтримки від держави. Ця тема викликала значний резонанс в українському суспільстві. Хто й далі отримуватиме виплати для ВПО? А хто буде позбавлений такої допомоги? Та чому Кабмін взагалі ухвалив рішення про скорочення фінансової допомоги переселенцям? Ще з 2023 року …