Нова програма під управлінням НЕФКО за фінансування Євросоюзу забезпечить житлом переселенців у 10 українських містах

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ

Ініційована у відповідь на вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року, програма «Підтримка ЄС для задоволення нагальних житлових потреб внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні», що фінансується Європейським Союзом і реалізується під управлінням НЕФКО, спрямована на забезпечення житлом українців, які були змушені залишити свої домівки внаслідок збройної агресії Російської Федерації. Проєкти реалізуються в десяти містах у західних та центральних регіонах України. Більшість робіт має бути завершено до кінця 2023 року.

Жорстоке вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року спровокувало наймасштабнішу біженську кризу у двадцять першому столітті. У відповідь на це в Україні розпочали нову програму, кошти на яку було перепрофільовано з програми «Покращення утилізації твердих побутових відходів та енергоефективності в об’єднаних територіальних громадах України», перерваної через початок бойових дій. Програма «Підтримка ЄС для задоволення нагальних житлових потреб внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні» фінансується ЄС через Інвестиційну платформу сусідства (NIP) і реалізується під управлінням НЕФКО.

«Після початку повномасштабної агресії проти України ЄС розгорнув значний пакет допомоги для задоволення критичних потреб ВПО в українських містах. Основна мета спільного проєкту з НЕФКО, фінансованого Євросоюзом, – покращити спроможність громад надавати житло та базові послуги переселенцям. Для цього здійснюється реконструкція наявної муніципальної інфраструктури з покращенням стандартів енергоефективності», – зазначила Клое Алліо, керівниця операційного відділу «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та довкілля» Представництва Європейського Союзу в Україні.

Нова програма під управлінням НЕФКО за фінансування Євросоюзу забезпечить житлом переселенців у десятьох українських містах

«Понад десять років НЕФКО співпрацює з муніципалітетами по всій Україні, щоб підвищити енергоефективність і модернізувати громадські будівлі, вуличне освітлення та інші муніципальні послуги, як-от централізоване опалення, водопостачання та водовідведення, покращуючи добробут громад. Бачити, як багато міст, яким ми надали підтримку, постраждали від ракетних ударів, було жахливо», – прокоментувала Ірина Федоренко, радниця НЕФКО з інвестиційних питань.

За оцінками Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, кількість внутрішньо переміщених осіб в межах держави наразі перевищила 8 мільйонів, а ще 4,5 мільйона виїхали до сусідніх країн. Унаслідок бойових дій та російських ракетних обстрілів житловий фонд та системи електро-, тепло- та водопостачання зазнали значних пошкоджень, а також було зруйнувано громадську інфраструктуру, як-от школи та медичні заклади, що створює серйозні гуманітарні проблеми. «Оскільки мільйони людей залишилися без даху над головою та захисту, ЄС і НЕФКО розпочали співпрацю, щоб оперативно допомогти в реконструкції та будівництві нового житла», – додала Ірина Федоренко.

Програма реалізується в малих і середніх громадах у західних та центральних регіонах України. Здійснюється ремонт та реконструкція наявних муніципальних споруд у десяти містах – Чернівцях, Чорткові, Івано-Франківську, Хмельницькому, Ківерцях, Ковелі, Луцьку, Рівному, Золочеві та Звягелі. Загальне фінансування програми збоку ЄС становить 19,4 мільйона євро, а на кожен проєкт виділяється від 1,5 до 2,5 мільйона євро залежно від його обсягу та потреб громади. Грантові інвестиції покривають вартість технічного проєктування, будівельних робіт і матеріалів, управління проєктом і моніторингу.

«Ми дуже раді, що завдяки цій програмі за фінансування ЄС можемо надати постраждалому українському населенню термінову та вкрай необхідну підтримку та допомогти створити задовільні умови життя для переселенців у їхніх нових домівках», – зазначила Юлія Шевчук, головна радниця НЕФКО з інвестиційних питань.

Нова програма під управлінням НЕФКО за фінансування Євросоюзу забезпечить житлом переселенців у десятьох українських містах

Поточні проєкти спрямовані на відновлення, реконструкцію та перепрофілювання наявних муніципальних споруд, таких як гуртожитків, закладів охорони здоров’я, адміністративних будівель, шкіл та дитячих садків, які можуть бути використані для розміщення ВПО. Усі проєкти пройшли стадію закупівель, у більшості громад тривають будівельні роботи. Комплекс заходів, які планується реалізувати, включає внутрішні ремонтні роботи, теплоізоляцію будівель, встановлення обладнання для опалення, електро- та водопостачання, заміну вікон та дверей, а також облаштування зон відпочинку надворі.

Очікується, що ремонт перших житлових об’єктів буде завершено протягом осені, а закінчити всі десять проєктів планується до кінця 2023 року. Мається на меті досягти підвищення енергоефективності відремонтованих будинків на 30% порівняно з попереднім станом, а нові будівлі мають бути принаймні на 10% енергоефективнішими, ніж того вимагає місцеве законодавство. Завдяки реалізації програми близько 1800 ВПО отримають житло та доступ до основних муніципальних послуг.

Ця програма фінансується Європейським Союзом і реалізується під управлінням НЕФКО. Вона є частиною ширших зусиль, спрямованих на те, щоб відбудувати Україну екологічнішою та кращою, використовуючи безпечні для довкілля будівельні матеріали, застосовуючи енерго- та ресурсозбережувальні заходи та зменшуючи відходи від будівництва та знесення. Окрім цієї програми, під управлінням НЕФКО впроваджуються ще три фінансовані ЄС програми, пов’язані із забезпеченням переселенців житлом та відновленням критичної інфраструктури, що зміцнить стійкість та спроможність українських громад приймати новоприбулих із найбільш постраждалих від війни регіонів.

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Всесвітній день біженців: скільки людей покинули Україну з початку повномасштабного вторгнення

20 червня, відзначається Всесвітній день біженців. Був започаткований організацією Об’єднаних Націй у 2000 році.Нині більш ніж актуальний для України, адже мільйони наших співгромадян були змушені покинути рідні домівки, тікаючи від жахів війни, пише сайт Переселенці. За даними ООН, найбільше українських біженців зареєстровано у Польщі — 1,58 мільйони осіб, у Німеччині — 923 тисячі, у Чехії — приблизно 500 тисяч. Окремо слід відзначити Росію — там, …