Навстречу парламентским слушаниям по вопросам переселенцев. Контакты, чтобы присоединиться
У Комітеті ВРУ з прав людини відбулася робоча нарада стосовно підготовки до проведенняпарламентських слухань щодо стану дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України та на території, не контрольованій українською владою в зоні проведення антитерористичної операції.
У нараді взяли участь народні депутати України, представники українських та міжнародних неурядових організацій.
«Ці парламентські слухання допоможуть підвищити обізнаність суспільства щодо цієї проблематики та є можливістю для людей, яких це безпосередньо стосується, виступити з парламентської трибуни, розповісти про те, що їх турбує, та бути почутими без посередників»,- наголосив Голова Комітету Григорій Немиря. «Ми хочемо обговорити реальні проблеми, а не удавані. Рекомендації слухань не повинні залишитися на папері».
Крім того він наголосив на важливості нормативно-правової (для визначення прогалин та конфліктних норм у зазначеній сфері), інституційної (ефективні механізми реалізації законодавства) складової слухань та питань, які стосуються співпраці з міжнародними та українськими неурядовими організаціями.
Представник ВБФ «Право на захист » Олена Виноградова запропонувала обговорити під час парламентських слухань пакет законопроектів, необхідних для забезпечення реалізації державної програми з адаптації внутрішньо переміщених осіб.
Валерій Новиков, представник Луганського обласного правозахисного центру «Альтернатива» наголосив на необхідності створення єдиного органу, який би опікувався переселенцями, та на внесенні змін до Державного Бюджету України для фінансування програми соціальної адаптації переселенців.
Сергій Кирилов, представник Громадської ініціативи Луганщини, звернув увагу на недофінансування Донецької та Луганської областей у сфері захисту переселенців.
Представник ГО «Донбас СОС» Ольга Гвоздьова запропонувала обговорити План дій до Стратегії з прав людини під час слухань та зробити оцінку та моніторинг законодавства у цій сфері.
Експерт Громадянської мережи «Опора» Олександр Клюжев наголосив на необхідності обговорити питання забезпечення виборчих прав зазначених категорій громадян України під час парламентських слухань.
Представник «Моніторингової Місії ООН з прав людини Наталія Пилипів запропонувала проаналізувати не лише існуюче законодавство у цій сфері, а й зареєстровані законопроекти, та наголосила на необхідності для української влади виконувати зобов’язання перед своїми громадянами.
«Навіть якщо частина території України буде визначено окупованою на міжнародному рівні, це не звільнить Уряд України від виконання своїх зобов’язань перед громадянами, які залишилися на цих територіях»,- сказала вона.
Крім того, Представник Норвезької Ради у Справах Біженців Юлія Трало запропонувала обговорити проблеми людей, які постраждали від агресії Росії проти нашої держави, але не належать до наступних категорій: внутрішньо переміщені особи, громадян України, які проживають окупованій території України та на території, не контрольованій українською владою в зоні проведення антитерористичної операції.
Було вирішено створити робочі групи для підготовки до проведення парламентських слушань
Захід відбудеться 17 лютого 2016 року о 15:00 в сесійній залі Верховної Ради України (вул. Грушевського, 5). Реєстрація учасників з 14:00.
Контактні телефони: 255-42-16; 255-40-36
факс: 255-49-02
ел. пошта: buznitskiy@rada.gov.ua; buzhdyhan@rada.gov.ua
Комментариев нет