Нашим головним завданням є відновлення територіальної цілісності України, — Олексій Резніков

Курсы для переселенцев

Нашим головним завданням є відновлення територіальної цілісності України. Про це Віце-прем‘єр-міністр України — Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков наголосив під час засідання Комісії з питань координації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

«Сьогодні тут присутні три суб‘єкти законодавчої ініціативи: члени Уряду, представники Президента та члени Парламенту. Це говорить про те, як серйозно ця комісія налаштована на роботу з гармонізації українського законодавства в частині наших зобов‘язань щодо виконання Угоди про асоціацію. Якщо дивитись формально Мінреінтеграції залучено до виконання п‘яти завдань в контексті Угоди. Чотири з них вже виконані, ще одне знаходиться на стадії виконання і, я впевнений, що в координації з колегами з Мінсоцполітики воно також буде успішно виконано. Але ми ніколи на дивилися на процес зближення з ЄС формально. Метою є реальні зміни у нашій державі, наслідком яких має стати посилення європейської родини, частиною якої є Україна», — сказав Олексій Резніков.

Він наголосив, що ключовим завданням України є відновлення територіальної цілісності і суверенітету України. «А також повернення наших людей і тимчасово окупованих територій», — додав Віце-прем‘єр-міністр, виділивши декілька компонентів, які безпосередньо стосуються контексту Угоди про асоціацію.

«Перший – це необхідність збереження і зміцнення позиції ЄС щодо підтримки України, яка стала жертвою гібридної, у тому числі – збройної агресії. Тобто питання політичної, дипломатичної підтримки, збереження і розширення санкційного режиму проти держави-агресора. Адже причиною нападу стали цінності, які покладені в основу, у тому числі – Угода про асоціацію. Другий важливий компонент реінтеграції тимчасово окупованих територій — ухвалення в Україні законодавства про перехідний період. Тобто захист прав людей, які постраждали від цієї агресії. Третій компонент – економічний. Який дасть можливість Україні стати донором безпекового питання, у тому числі в ЄС», — зазначив Олексій Резніков.

Віце-прем’єр-міністр додав, що відновлення постраждалих від війни регіонів потребує особливих економічних умов. «Ми готуємо Стратегію економічного розвитку Донецької і Луганської областей, втілення якої зробить Україну більш стійкою, перетворить її на донора безпеки у регіоні. Впевнений, що в цьому є і інтереси ЄС, тому радо запрошуємо європейських партнерів до спільної робити у цій сфері. За два тижні, якщо все буде добре, ми плануємо здійснити візит до Брюсселю, щоб проговорити ці та інші аспекти з нашими європейськими візаві. Ми зацікавлені, щоб зустрічі були максимально змістовними», — резюмував Олексій Резніков.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Европейские страны предоставляют бесплатное лечение пострадавшим от войны украинцам: как получить помощь

Программа охватывает как гражданских, так и военных, среди которых около 739 детей с тяжелыми заболеваниями, и оказывает им специализированную помощь и реабилитацию Украинцы, которые понесли ущерб от войны, имеют возможность получить бесплатную медицинскую помощь в клиниках Европы и мира. С момента полномасштабного вторжения России еженедельно украинские больницы направляют украинцев на …

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

Глушитель на АК