Четверг, 1 июня 2023   Подписка на обновления  RSS
Нашим головним завданням є відновлення територіальної цілісності України, – Олексій Резніков
10:24, 24 октября 2020

Нашим головним завданням є відновлення територіальної цілісності України, – Олексій Резніков


Нашим головним завданням є відновлення територіальної цілісності України. Про це Віце-прем‘єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков наголосив під час засідання Комісії з питань координації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

«Сьогодні тут присутні три суб‘єкти законодавчої ініціативи: члени Уряду, представники Президента та члени Парламенту. Це говорить про те, як серйозно ця комісія налаштована на роботу з гармонізації українського законодавства в частині наших зобов‘язань щодо виконання Угоди про асоціацію. Якщо дивитись формально Мінреінтеграції залучено до виконання п‘яти завдань в контексті Угоди. Чотири з них вже виконані, ще одне знаходиться на стадії виконання і, я впевнений, що в координації з колегами з Мінсоцполітики воно також буде успішно виконано. Але ми ніколи на дивилися на процес зближення з ЄС формально. Метою є реальні зміни у нашій державі, наслідком яких має стати посилення європейської родини, частиною якої є Україна», – сказав Олексій Резніков.

Він наголосив, що ключовим завданням України є відновлення територіальної цілісності і суверенітету України. «А також повернення наших людей і тимчасово окупованих територій», – додав Віце-прем‘єр-міністр, виділивши декілька компонентів, які безпосередньо стосуються контексту Угоди про асоціацію.

«Перший – це необхідність збереження і зміцнення позиції ЄС щодо підтримки України, яка стала жертвою гібридної, у тому числі – збройної агресії. Тобто питання політичної, дипломатичної підтримки, збереження і розширення санкційного режиму проти держави-агресора. Адже причиною нападу стали цінності, які покладені в основу, у тому числі – Угода про асоціацію. Другий важливий компонент реінтеграції тимчасово окупованих територій – ухвалення в Україні законодавства про перехідний період. Тобто захист прав людей, які постраждали від цієї агресії. Третій компонент – економічний. Який дасть можливість Україні стати донором безпекового питання, у тому числі в ЄС», – зазначив Олексій Резніков.

Віце-прем’єр-міністр додав, що відновлення постраждалих від війни регіонів потребує особливих економічних умов. «Ми готуємо Стратегію економічного розвитку Донецької і Луганської областей, втілення якої зробить Україну більш стійкою, перетворить її на донора безпеки у регіоні. Впевнений, що в цьому є і інтереси ЄС, тому радо запрошуємо європейських партнерів до спільної робити у цій сфері. За два тижні, якщо все буде добре, ми плануємо здійснити візит до Брюсселю, щоб проговорити ці та інші аспекти з нашими європейськими візаві. Ми зацікавлені, щоб зустрічі були максимально змістовними», – резюмував Олексій Резніков.

Об авторе: Олег


© 2023 Переселенцы

Наша Соломенка Новости Краматорска