«На зламі» війни: у Житомирі пройшла мандрівна інтерактивна виставка

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ

Як заспокоїти дитину, коли ховаєшся від обстрілів і не знаєш, чи виживеш? Як пережити полон? Як це не мати змоги поїхати до батьків, які залишились на окупованих територіях? Про це та інше на 13 стендах зможуть прочитати відвідувачі мандрівної виставка «На зламі», яка 24 червня відкрилась у Житомирі.

Співорганізаторами заходу у Житомирі стала ГО “Союз переселенців Мир на долоні”. Ця виставка яскрава ілюстраціями змін в житті цивільного населення внаслідок війни на Донбасі.
«На виставці презентовано понад п’ятдесят інтерв’ю, а також статистичних свідчень змін в українському суспільстві і в долі людей, які сталися після 2014 року, — говорить менеджер проєктів Східноукраїнського центру громадських ініціатив Антон Удовенко. — Наша організація займається документуванням порушень прав людини, тому в нас величезний масив зібраних матеріалів, інтерв’ю від постраждалих і від свідків порушень прав людини. Ми вирішили в такий інтерактивний спосіб представити результати нашої роботи. Важливо, щоб усі злочинці понесли покарання за свої злочини, вчинені під час війни. Звичайно, ми говоримо в тому числі і про бойовиків, які тримали людей в незаконних в’язницях. Тут в нас є окремий стенд, на якому є карта незаконних в’язниць, які з’явились після окупації.
Окрім свідчень очевидців ви побачите інфографіки із статистичними доказами, які показують наскільки глибокі зміни відбулись в структурі суспільства після початку конфлікту на Сході України. Кожен стенд розповідає про один з аспектів проблем цивільного населення: страх перед війною, розрив сімейних зв‘язків, внутрішня міграція, полон і проблему бачення атомізації суспільства, відсутності спільного бачення реінтеграції втрачених територій.”

«Відкриття виставки це ще одна можливість нагадати про війну, яка триває шість років та про її катастрофічні наслідки, — розповідає голова ГО „Союз переселенців Мир на долоні“ Ірина Гладка. — Ми хотіли нагадати усім, що крім коронавірусу і решти проблем сьогодення, ми не маємо забувати, що переселенцям не легко. Окрім того, що вони під час пандемії втрачають роботу, їм немає куди повертатись. І нам хотілося б щоб ці люди отримували допомогу і підтримку. Вони не можуть відвідати навіть могили, які там залишилися. На сьогоднішній день багато хто з них є ‘persona non grata’ і можуть потрапити у полон».

Про діяльність переселенців та співпрацю з громадською організацією розповіла директорка департаменту Житомирської міської ради Вікторія Краснопір-“Війна зламала чимало людських доль. Ця виставка дає кожному можливість побачити цю трагедію крізь спогади очевидців. Сьогодні у Житомирі мешкає понад 2 тисячі внутрішньо переміщених осіб. Ми бачимо багато успішних історій інтеграції і підтримуємо кожного”.

“Я і досі згадую, як у 2014 до Житомира приїхали перші переселенці. Люди були у розпачі. Тоді потрібно було приймати швидкі рішення і вирішувати багато проблем. Важливо, що переселенці у Житомирі створили свою громадську організацію. Завдяки цьому посилилась співпраця і багато питань вдається вирішувати оперативно,-зазначив спікер Виставки-начальник управління соціального захисту департаменту праці, соціальної та сімейної політики ОДА Василь Павлюк.

Про правові механізми захисту порушених прав розповіла координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Житомирській області Олена Коваленко.

– На жаль, багато внутрішньо переміщених осіб стикаються з порушенням їх прав. Важливо, що є громадські ініціативи, які фіксують свідчення очевидців про злочини проти цивільного населення. Сьогодні ми хочемо нагадати присутнім, що вони мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Скористатись послугами адвокатів та працівників системи просто. Достатньо завітати до одного з місцевих центрів чи бюро правової допомоги, – розповіла фахівчиня Регіонального центру з надання БВПД у житомирській області Дар’я Гончарова.

На Виставку завітали: очольниця Дому Ветеранів Юлія Толмачова і учасники бойових дій, представники міської ради та облдержадміністрації, волонтери Червоного Хреста, люди, що мешкали на Сході країни та Криму, ЗМІ.

Відвідати виставку можна в Житомирській міській раді з 24 червня по 15 липня 2020 року з дотриманням всіх запроваджених обмежень карантину: обмежена кількість глядачів, зберігати масковий режим, безпечну відстань тощо.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Всесвітній день біженців: скільки людей покинули Україну з початку повномасштабного вторгнення

20 червня, відзначається Всесвітній день біженців. Був започаткований організацією Об’єднаних Націй у 2000 році.Нині більш ніж актуальний для України, адже мільйони наших співгромадян були змушені покинути рідні домівки, тікаючи від жахів війни, пише сайт Переселенці. За даними ООН, найбільше українських біженців зареєстровано у Польщі — 1,58 мільйони осіб, у Німеччині — 923 тисячі, у Чехії — приблизно 500 тисяч. Окремо слід відзначити Росію — там, …