Воскресенье, 25 сентября 2022   Подписка на обновления  RSS
Воскресенье, 25 сентября 2022   Подписка на обновления  RSS  Мы Вконтакте  Мы в Telegram  Наша столиця Головні новини за день на UKR.NET
«На зламі» війни: у Житомирі пройшла мандрівна інтерактивна виставка
17:25, 30 июня 2020

«На зламі» війни: у Житомирі пройшла мандрівна інтерактивна виставка


Як заспокоїти дитину, коли ховаєшся від обстрілів і не знаєш, чи виживеш? Як пережити полон? Як це не мати змоги поїхати до батьків, які залишились на окупованих територіях? Про це та інше на 13 стендах зможуть прочитати відвідувачі мандрівної виставка «На зламі», яка 24 червня відкрилась у Житомирі.

Співорганізаторами заходу у Житомирі стала ГО “Союз переселенців Мир на долоні”. Ця виставка яскрава ілюстраціями змін в житті цивільного населення внаслідок війни на Донбасі.
«На виставці презентовано понад п’ятдесят інтерв’ю, а також статистичних свідчень змін в українському суспільстві і в долі людей, які сталися після 2014 року, — говорить менеджер проєктів Східноукраїнського центру громадських ініціатив Антон Удовенко. — Наша організація займається документуванням порушень прав людини, тому в нас величезний масив зібраних матеріалів, інтерв’ю від постраждалих і від свідків порушень прав людини. Ми вирішили в такий інтерактивний спосіб представити результати нашої роботи. Важливо, щоб усі злочинці понесли покарання за свої злочини, вчинені під час війни. Звичайно, ми говоримо в тому числі і про бойовиків, які тримали людей в незаконних в’язницях. Тут в нас є окремий стенд, на якому є карта незаконних в’язниць, які з’явились після окупації.
Окрім свідчень очевидців ви побачите інфографіки із статистичними доказами, які показують наскільки глибокі зміни відбулись в структурі суспільства після початку конфлікту на Сході України. Кожен стенд розповідає про один з аспектів проблем цивільного населення: страх перед війною, розрив сімейних зв‘язків, внутрішня міграція, полон і проблему бачення атомізації суспільства, відсутності спільного бачення реінтеграції втрачених територій.”

«Відкриття виставки це ще одна можливість нагадати про війну, яка триває шість років та про її катастрофічні наслідки, — розповідає голова ГО „Союз переселенців Мир на долоні“ Ірина Гладка. — Ми хотіли нагадати усім, що крім коронавірусу і решти проблем сьогодення, ми не маємо забувати, що переселенцям не легко. Окрім того, що вони під час пандемії втрачають роботу, їм немає куди повертатись. І нам хотілося б щоб ці люди отримували допомогу і підтримку. Вони не можуть відвідати навіть могили, які там залишилися. На сьогоднішній день багато хто з них є ‘persona non grata’ і можуть потрапити у полон».

Про діяльність переселенців та співпрацю з громадською організацією розповіла директорка департаменту Житомирської міської ради Вікторія Краснопір-“Війна зламала чимало людських доль. Ця виставка дає кожному можливість побачити цю трагедію крізь спогади очевидців. Сьогодні у Житомирі мешкає понад 2 тисячі внутрішньо переміщених осіб. Ми бачимо багато успішних історій інтеграції і підтримуємо кожного”.

“Я і досі згадую, як у 2014 до Житомира приїхали перші переселенці. Люди були у розпачі. Тоді потрібно було приймати швидкі рішення і вирішувати багато проблем. Важливо, що переселенці у Житомирі створили свою громадську організацію. Завдяки цьому посилилась співпраця і багато питань вдається вирішувати оперативно,-зазначив спікер Виставки-начальник управління соціального захисту департаменту праці, соціальної та сімейної політики ОДА Василь Павлюк.

Про правові механізми захисту порушених прав розповіла координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Житомирській області Олена Коваленко.

– На жаль, багато внутрішньо переміщених осіб стикаються з порушенням їх прав. Важливо, що є громадські ініціативи, які фіксують свідчення очевидців про злочини проти цивільного населення. Сьогодні ми хочемо нагадати присутнім, що вони мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Скористатись послугами адвокатів та працівників системи просто. Достатньо завітати до одного з місцевих центрів чи бюро правової допомоги, – розповіла фахівчиня Регіонального центру з надання БВПД у житомирській області Дар’я Гончарова.

На Виставку завітали: очольниця Дому Ветеранів Юлія Толмачова і учасники бойових дій, представники міської ради та облдержадміністрації, волонтери Червоного Хреста, люди, що мешкали на Сході країни та Криму, ЗМІ.

Відвідати виставку можна в Житомирській міській раді з 24 червня по 15 липня 2020 року з дотриманням всіх запроваджених обмежень карантину: обмежена кількість глядачів, зберігати масковий режим, безпечну відстань тощо.

Об авторе: Олег


© 2022 Переселенцы

Наша Соломенка Новости Краматорска