НА ОКУПОВАНУ ЧАСТИНУ ЛУГАНЩИНИ ДОСТАВЛЕНО ПОНАД 20 ТОНН ГУМАНІТАРНОГО ВАНТАЖУ

Документы

1 березня 2021 року на окуповану РФ частину Луганської області України доставлено 22,5 тонни гуманітарного вантажу.

Вантаж передано від Управління верховного комісара ООН у справах біженців.

Відтак, 11 вантажівок переправили «гуманітарку» через КПВВ Щастя. Отримати допомогу мають наступні населені пункти: Голубівка, Чорнухине, Зоринськ, Софіі’івка, Оленівка, Степове, Слов’яносербськ, Луганськ, Лутугине, Городище, Розкішне, Сорокине, Перевальськ, Ровеньки, Лотікове, Миколаївка, Антрацит, Хрустальний, Сорокине, Довжанськ, Комісарівка, Кадіївка, Брянка, Новосвітлівка, Лиман, Калинове, Фащівка, Вергулівка, Алмазне.

Гуманітарний вантаж направляється задля забезпечення:

— запобігання поширенню пандемії COVID-19 та на задоволення потреб в гігієнічних засобах для багатодітних сімей, для дошкільних закладів та закладів середньої освіти;

— задоволення мінімальних потреб населення у будівельних матеріалах.

«Завдяки нашим друзям і партнерам з ООН сьогодні було доправлено перший гуманітарний вантаж в цьому році для людей на тимчасово окуповані території Луганщини. Вантаж доправлено через новий КПВВ у Щасті, який було споруджено на виконання домовленостей лідерів Нормандської четвірки у грудні 2019. Це перший перетин через новий КПВВ і ми сподіваємось, що окупаційні адміністрації так само розблокують можливість перетину лінії дотику і для громадян. Адже багато сімей досі позбавлені чи не єдиного стабільного джерела доходів – українських пенсій і соціальних виплат. Окремо нагадаю, що  Ощадбанк пролонгував дію карток внутрішньо переміщених осіб, термін дії яких спливає під час карантину. Тобто, якщо людина не змогла забрати свою нову картку у відділенні, вона може й надалі знімати кошти та розраховуватись своєю старою карткою до 1 травня 2021 року. Ми робимо усе можливе, аби послати чіткий сигнал, що Донбас важливий для України, що люди, які сьогодні знаходяться на тимчасово окупованій території і є заручниками окупантів — є громадянами України. І звісно ж, дякуємо ООН за підтримку наших громадян», — наголосив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко.

Він нагадав, що минулого року на КПВВ Щастя було також відкрито сучасний багатофункціональний сервісний центр. За його аналогом було відкрито також сервісний центр у Новотроїцькому, а цьогоріч заплановано відкриття таких центрів на всіх КПВВ. У кожному сервісному центрі будуть діяти ЦНАПи, кімната відпочинку, кафетерій, вбиральні, кімната матері й дитини, медпункт, аптека, відділення банку, магазин, поштове відділення, магазин супутніх товарів тощо. Також вони будуть обладнанні Wi-Fi, системами кондиціонування, гарячим водопостачанням.

c7725c70-7a82-11eb-992f-3dcb69df88ae.jpg
b8cd6de0-7a82-11eb-992f-3dcb69df88ae.jpg
Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …