На Луганщині ВПО та місцеві мешканці вчились впливати на місцеву бюджетну політику

ЛУГАНЩИНА

06 листопада в Сєвєродонецьку та 07 листопада в Старобільську Луганської області внутрішньо-переміщені особи та місцеві мешканці навчались більш активно впливати на місцеву бюджетну політику в рамках тренінгів «ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ ВПО – ШЛЯХ ДО ВПЛИВУ НА МІСЦЕВУ БЮДЖЕТНУ ПОЛІТИКУ».

Станом на кінець жовтня в Луганської області було зареєстровано майже 286 тис ВПО. В області діє регіональна цільова програма щодо підтримки та адаптації внутрішньо-переміщених осіб на 2017-2018 роки. Окрім державної допомоги переселенці, як і будь-який громадянин України можуть впливати на формування місцевих бюджетів.

«Завдяки нашим заходам ми навчаємо як ВПО так і місцевих мешканців щодо реалізації їх можливостей більш активно бути залученими до використання бюджетних коштів на місцевому рівні», —  заявив Максим Данильченко, представник громадської організації «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії» .

В заходах приймали участь представники як місцевої громадськості так і ВПО.

«Звісно в наших заходах приймають участь не тільки ВПО, а і місцеві мешканці. Ми вважаємо, що тільки спільними зусиллями ми можемо посилити економічну та соціальну адаптації ВПО в приймаючих громадах», — додав Максим Олексійович.

Щодо гендерної складової, чоловіків і жінок на тренінгах було приблизно порівну..

« Ми вважаємо, що посилити гендерну рівність в громадах можливо тільки спільними зусиллями чоловіків та жінок. Раніше ми проводили багато заходів з гендерної тематики і не менше половини учасників в нас були саме чоловіки, тобто гендерна рівність в нас зберігається», — розповів громадський активіст відносно гендерного балансу серед учасників тренінгів.

«Я вже більше 4 років проживаю в Сєвєродонецьку і сприймаю його як своє рідне місто. Я плачу податки до місцевого бюджету і хочу щоб ці кошти більш ефективно використовувались, в тому числі завдяки активному контролю з боку як ВПО так і місцевих мешканців. Саме щоб дізнатись більше про принципи функціонування міських бюджетів та про можливості громадського контролі за використанням бюджетних коштів я прийшла сьогодні на цей тренінг», — розповіла про захід переселенка Тетяна Плясунова..

Теми для обговорення під час тренінгів були наступні:

  • введення в бюджетну тематику: особистий бюджет – родинний бюджет – бюджет міста – бюджет країни.
  • практична вправа «КазнаЩо» — ділова гра з бюджетування
  • бюджетна політика на місцевому рівні. Принципи та процедури
  • ознайомлення з індексом ПУД (прозорість, участь, доброчесність) місцевих бюджетів
  • доступ активних громадян (у тому числі ВПО) до участі в бюджетних процесах
  • громадський бюджет. Як забезпечити практичну участь ВПО?
  • практична вправа «Від ідеї до проекту»
  • адвокація. Вплив мешканців громади на реалізацію бюджетної політики;
  • основи гендерно-орієнтовного бюджетування на місцевому рівні.

Методи та інструменти, які використовувалися під час проведення тренінгів:

міні-лекції, ділова гра, обговорення в групі, аналіз конкретних ситуацій, ознайомлення з результатами досліджень, моделювання ситуацій, вивчення успішних практик.

Найбільш корисною для учасників була наступна інформація: структура податків, з яких складається дохідна частина міського бюджету. Велику зацікавленість у учасників викликала тема економічного розвитку регіону, як основа формування ефективної бюджетної політики.

Також позитивно сприймалися кейси щодо реальних історій успіху, в яких йшла мова про те, як у громадян (в тому числі ВПО) вийшло досягти позитивних змін в своїх громадах через ефективне використання інструментів громадського впливу на прийняття рішень в сфері розподілу бюджетних коштів.

«Учасники тренінгів отримали інформацію, яка стосується головних засад фінансової грамотності, пов’язали принципи формування особистих бюджетів з принципами акумуляції публічних фінансів. Також учасники ознайомились з індексом ПУД (прозорість, участь, доброчесність) місцевих бюджетів, дізналися про конкретні інструменти щодо доступу активних громадян (у тому числі ВПО) до участі в бюджетних процесах, проаналізували переваги використання громадського бюджету в громаді. Отримані знання та навички мають привести до збільшення впливу на місцеву бюджетну політику з боку ВПО», —  розповіла про результати заходів тренер Олена Ніжельська, представник громадської організації «Кризовий медіа-центр «Сіверський Донець».

Про подальші плани діяльності організації в цій сфері розповів В’ячеслав Скрипник, керівник громадської організації «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії».: «найближчим часом ми плануємо провести круглий стіл в Сєверодонецьку, виготовити 5 статей та 1 відеоматеріал про жінок-ВПО-підприємців, провести фотовиставку та опитування щодо ситуації з економічною адаптацією ВПО в приймаючих громадах. Завдяки нашій діяльності ми зможемо значно посилити соціально-економічну адаптації ВПО в приймаючих громадах».

Заходи відбулись в рамках проекту «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку», що реалізовується Фондом Східна Європа в партнерстві з німецькою громадською організацією ChildFund Deutschland e.V., за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини/

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Европейские страны предоставляют бесплатное лечение пострадавшим от войны украинцам: как получить помощь

Программа охватывает как гражданских, так и военных, среди которых около 739 детей с тяжелыми заболеваниями, и оказывает им специализированную помощь и реабилитацию Украинцы, которые понесли ущерб от войны, имеют возможность получить бесплатную медицинскую помощь в клиниках Европы и мира. С момента полномасштабного вторжения России еженедельно украинские больницы направляют украинцев на …

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

Глушитель на АК