На Херсонщині хочуть побудувати квартал для переселенців та учасників АТО/ООС

НОВОСТИ ВОСТОКА

У Генічеську Херсонської області будуватимуть квартал для учасників бойових дій на Донбасі та переселенців. Відповідно до плану, у містечку буде шість багатоквартирних будинків, загалом — 336 квартир.

Генічеськ обрали через його близькість до окупованого Криму. Приблизна вартість проекту — 160 мільйонів гривень. Першу чергу хочуть звести вже цього року, говорить заступник голови Херсонської ОДА Сергій Козир:

«Ми зробили аналіз щодо можливого місця розташування такого містечка. На сьогодні є можливість у короткий термін збудувати відповідне житло у місті Генічеську, враховуючи, зокрема, його географічне розташування відносно тимчасово окупованої республіки Крим».

Детальний план будівництва вже розробили. Він передбачає не тільки побудову багатоповерхівок, а й облаштування інфраструктури, говорить Сергій Козир.

«На території міста Генічеськ є вільна від забудови земельна ділянка площею приблизно 4,5 га у районі вулиці сорокаріччя Перемоги. На неї, відповідно до рішення міської ради, вже розроблений детальний план території, який повинен ще пройти громадське обговорення і бути затверджений виконкомом Генічеської міської ради. Проектною пропозицією передбачається будівництво шести чотириповерхових двопід’їздних будинків на 336 квартир загальною площею 16 800 квадратних метрів. Передбачається проектування дитячих майданчиків, міст для відпочинку та автомобільних паркінгів”.

Втім, міський голова Генічеська Олександр Тулупов називає інші цифри. Каже: для нового кварталу у місті є лише один гектар вільної землі. І зводитимуть там не шість, а чотири будинки.

«І у нас — не 4,5 гектари, а лише один гектар, де передбачено будівництво чотирьох багатоповерхових будинків. Там повинні бути і магазини, і інші об’єкти: майданчики спортивні, дитячі майданчики. Тобто, один гектар тільки є”.

Мер вважає, що пріоритетне право на поселення в містечку повинні мати люди, які вже живуть у Генічеську і стоять на обліку як ті, що потребують житла.

«Тимчасово переміщені особи повинні бути зареєстровані, бути прописані в нашому місті і стояти на черзі», — говорить Тулупов.

Критично до ідеї створення такого містечка саме у Генічеську ставиться директор Херсонського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Антон Єфанов. Проблемами учасників бойових дій на Сході та переселенців він опікується з 2014-го. Каже, люди навряд чи зможуть знайти у місті роботу.

«А чи є сенс це робити у вузько направленому районі, який фактично працює у туристичний сезон? Тобто, не весь рік. Тут немає якихось потужних виробництв і планів щодо розвитку потужних виробництв. Якщо казати про сферу послуг, то вона теж обмежена, бо це — обслуговування туристів, це короткий період — з початку травня до кінця вересня. Що далі робити? Звідки брати кошти? Можна передбачати, що люди, які придбають житло у цьому містечку, стануть трудовими мігрантами”, — зазначає Антон Єпіфанов.

Але вимушені переселенці, які живуть у Генічеську, із нетерпінням чекають на появу будинків. Переселенець з Криму, громадський активіст Олексій Кісельов каже, що переважна більшість з 3600 переселенців, які зареєстровані у Геніческому районі, мають роботу:

«Усі, хто може щось тримати у руках або щось має у голові, ті працюють. Але з житлом, звичайно, не виходить. Якщо ми спробуємо вирішити це питання хоча б для кількох десятків родин, це буде прикладом для усіх, як розвивати район”.

Втім, представники обласної влади зізнаються, що намір почати будівництво є, а от питання щодо фінансування наразі не вирішене. Зокрема, про це каже заступник голови облдержадміністрації Сергій Козир:

«Які джерела фінансування? Це питання — в розробці».

Керівник Херсонського сектору Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Деніс Чистіков каже, що звернувся з цим питанням до міністерки, Оксани Коляди.

«Вона сказала, що підтримує і чекає листа від облдержадміністрації. Буде вишукувати усі можливості з боку міністерства, а також підтримувати на рівні уряду», — говорить Чистіков.

За даними Департаменту соціального захисту Херсонської облдержадміністрації, зараз в області живуть 13 300 переселенців з Криму та Донбасу і 6540 учасників бойових дій на сході. Наприкінці минулого року на отримання пільгового житлового кредиту у Держмолодьжитло подали заявки 43 переселенця і 51 учасник АТО. Але область отримала кошти лише на 5 квартир — для чотирьох учасників бойових дій і однієї родини переселенців.

В’ячеслав Гусаков, Херсон, Громадське радіо

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Створено Всесвітню організацію Внутрішньо переміщених осіб

Створено Всесвітню організацію Внутрішньо переміщених осіб. Представники громадських організацій України з числа ВПО та українців, що були змушені покинути межі країни, виступили з ініціативою створення спільного громадського обʼєднання. Питання до обговорення: Масштабна агресія проти України посилила міграцію українських громадян в межах країни та змусила мільйони покинути власні домівки та вирушити …

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

promocodes