На Донеччині планують запустити пілотний проєкт з розбудови територій пріорітетного розвитку

Документы

Відбулась робоча зустріч заступника міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Вячеслава Шаповалова з народним депутатом Володимиром Вороновим щодо деталей реалізації проєкту Emerland. Проєкт є ініціативою Святогірської та Лиманської місцевих громад Донецької області і передбачає нові сучасні підходи до розвитку Донеччини, направлені на реінтеграцію окупованих територій та економічне зростання підконтрольних Уряду територій Донецької та Луганської областей України.

У ході зустрічі було обговорено питання створення робочої групи з підготовки та реалізації проєкту, куди увійдуть представники Мінреінтеграції, органів місцевого самоврядування, центральних органів виконавчої влади, народні депутати та науковці.

Ппроєкт Emerland був створений за ініціативи Святогірської та Лиманської громад Донецької області і його мета полягає у створенні на базі цих громад територій пріоритетного розвитку, які будуть складатись з інфраструктурного, освітнього, туристичного та ІТ кластерів.

Зокрема, планується перенесення основних закладів вищої освітиі спеціалізованих навчальних закладів Донеччини та Луганщини на територію Святогірської громади, створення сучасного освітнього простору Донбасу. Також серед очікуваних результатів створення ІТ-суспільства для розвитку IT-галузі у мм. Святогірськ і Лиман та створення спеціалізованої локації для розміщення ІТ та R&D компаній та окремих спеціалістів.

Крім того, завдяки  цьому проєкту передбачається забезпечити доступність наявних туристичних об’єктів Святогірської та Лиманської громад, створити супутню туристичну інфраструктуру, а також проводити активну промоцію туристичного потенціалу регіону.

«Цей проєкт не просто відображає засади Стратегії економічного розвитку Донеччини і Луганщини, над якою ми наразі працюємо, а й говорить про те, що ми рухаємось у правильному напрямку. Розвиток ОТГ, міст, селищ, розвиток сталих громад, де у центрі люди і їх інтереси, — це те, про що ми говорили при затвердженні концепції нашої майбутньої Стратегії. Ініціатива Святогірської та Лиманської громад сьогодні є прикладом того, що ці регіони економічно привабливі, з особливим потенціалом, і ми сподіваємося, що інші громади наслідуватимуть їх приклад та проявлятимуть таку ж ініціативу. Зі свого боку, наше міністерство готове надавати будь-яку підтримку. Наразі ми маємо простір для експерименту і створення умов для залучення міжнародної та вітчизняної бізнес-спільноти до економічного розвитку спочатку цих регіонів, а в перспективі — і інших областей України. Наша мета — показати, що Донецька і Луганська область це інвестиційно привабливі регіони, з колосальним потенціалом. І основою економічного зростання повинні стати саме місцеві громади. Завдання влади — в тому числі підтримувати такі місцеві ініціативи і створити привабливі умови для бізнесу, який за рахунок сплати податків забезпечить сталий розвиток громад», — наголосив Вячеслав Шаповалов.

Пріоритетним у реалізації проєкту є широке застосування ідеології партнерства громад, держави, міжнародної спільноти та бізнесу.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Як пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію: покрокова інструкція

Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мають пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Ідентифікації для пенсіонерів-ВПО необхідна аби надалі отримувати належні виплати/ Ілюстративне фото Ідентифікація проводиться аби й надалі отримувати належні соцвиплати. Підтвердити особу можна наступними способами: — Особисто звернутися до відділення Ощадбанку; — Звернутися …

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Українським роботодавцям збільшили компенсацію за працевлаштування переселенців

Кабінет міністрів збільшив строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки. За даними прес-служби, загальна тривалість надання компенсації збільшена з двох до трьох місяців, за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю — до …

КИЕВЩИНА
Виплати для переселенців: для кого продовжуються, а кому припиняться?

З 1 березня 2024 року чисельна кількість переселенців буде позбавлена фінансової підтримки від держави. Ця тема викликала значний резонанс в українському суспільстві. Хто й далі отримуватиме виплати для ВПО? А хто буде позбавлений такої допомоги? Та чому Кабмін взагалі ухвалив рішення про скорочення фінансової допомоги переселенцям? Ще з 2023 року …