Микола Зенцев та Олександр Сліпченко об’єднали спорт, ветеранів та учасників АТО. Турнір з єдиноборств «Пам’ять»
Війна уперто розставляє свої акценти в нашому житті. Іноді кажуть, що в часи панування артилерії рукопашний бій може здатися анахронізмом. Проте, досвід і практика засвідчують протилежне. Мистецтво застосування єдиноборств буде актуальним і при затриманні порушника в повсякденному житті і в ході рукопашних сутичок під час боїв в населених пунктах, в ході проведення розвідувальних заходів.
Бійцівський спорт необхідний для виховання волі та характеру у військовослужбовців, психологічної стійкості, готовності діяти, якою б складною та безвихідною не здавалася ситуація. У світі не випадково зародилися сотні стилів єдиноборств. Вони застосовуються для розвитку фізичних якостей, інтуїції, можливостей людини, які іноді межують з надприродними. Адже рукопашний – один з найдавніших видів бою. Знання його законів і правил дозволяє якнайкраще розуміти психологію противника і свою власну, зустрічати життєві виклики та проблеми не розпачем а готовністю діяти. Сьогодні в умовах війни і її незмінного супутника – розвитку криміногенної обстановки, реальна здатність постояти за себе, близьких та Батьківщину актуальна як ніколи.
Днями в центрі Києва відбувся спортивний турнір «Пам’ять» який проводила всеукраїнська Асоціація єдиноборств «Комбат самозахист ІСО». Цей спортивний захід присвячений воїнам-інтернаціоналістам та воїнам АТО які віддали своє життя за Україну. Турнір проходив за підтримки Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО на чолі з Артуром Валентиновичем Дерев’янко, який особисто вручав призи та дипломи учасникам. Цей захід дуже чітко продемонстрував єдність української спортивної, військової та патріотичної молоді, близькість незалежно від віку чи статусу, людей, які не з підручників знають, що таке захищати Батьківщину, готовність старших товаришів прийти на допомогу передати найцінніше – свій досвід і реальна здатність запропонувати ефективні рішення надзвичайно складних питань, які знову стають злободенними. «СЛАВА УКРАЇНСЬКИМ БІЙЦЯМ!» — девіз цього турніру.
Відкривав турнір Народний депутат України радник Президента України, учасник бойових дій в Афганістані Сергій Володимирович Куніцин
– Враження від турніру дуже позитивне. Керівник асоціації єдиноборств «Комбат-самозахист» генерал-майор Микола Миколайович Зенцев – наш бойовий побратим, учасник бойових дій, смілива військова людина яка у важкі часи відстоювала український Крим. Ми разом з Артуром Дерев’янком – головою Держслужби України у справах ветеранів війни та учасників АТО, із задоволенням допомагаєм в організації турніру, тому що вшанування пам’яті загиблих українських воїнів допомагає суспільству згуртуватись. Дуже важливо зараз об’єднувати усіх ветеранів та учасників АТО навколо цієї пам’яті. Тим більше, що 150 тисяч з них повернулись з війни на сході. Треба цих хлопців підтягувати, допомагати їм в психологічній, суспільній реадаптації. А заняття таким бійцівським спортом як Комбат Самозахист ІСО – це ж добре для моральної, психологічної складової, і цілком відповідає сильному характеру хлопців.
У нас більше тисячі ветеранів-«афганців» воюють в АТО. Півтори сотні з них поранені. Більше ста, на жаль, загинули. Серед них наш товариш, командир «афганської» сотні Майдана Олег Міхнюк. Досвід ветеранів-«афганців» застосовується, думаю, не в повній мірі, не на 100%. – Зазначає Сергій Куніцин – Ми неодноразово пропонували, щоб наших бойових офіцерів, які мають по 3-4 ордени з Афганістану – призначали радниками комбатів максимально реалізовували їх досвід. Це могло б урятувати багато життів. Але, на жаль, до нас прислухаються не завжди.
Сьогодні хлопці поводилися на рингу благородно, спортивно, адже головне – це дружба і бойове братство. Об’єднати бойові мистецтва та ветеранів АТО навколо дати 15 лютого, Дня вшанування учасників бойових дій,– це велика справа.
Президент Всеукраїнської асоціації «Комбат Самозахист ІСО» генерал-майор запасу Микола Зенцев.
Лютий місяць це події в нашій історії за якими бойовий дух українських бійців та пам’ять про наших загиблих побратимів. В лютому ми згадуємо вивід військ з Афганістану, Небесну Сотню, Дебальцево, згадуємо тих хто віддав своє життя за Україну. Цьому присвячений наш турнір з єдиноборств.
Combat self-defense ІСО (International Cомbаt Organisation), зареєстрована у всесвітньому спортивному просторі і має свої правила. В Україні «Комбат самозахист ІСО» представляє 15 розділів єдиноборств в легкому посиленому та повному контакті. Для нас дуже важливо це різноманіття, тому що воно дає можливість спортсменам тренуватися з представниками інших шкіл та стилів, об’єднувати спортивні та професійні інтереси силових відомств та спецслужб України.
Більшість наших хлопців представляють кікбоксінг і тайський бокс, але разом з ними в змаганнях приймають участь спортсмени з рукопашного бою, бойового самбо, дзюдо, карате, ушу та інших єдиноборств. Правила Combat self-defense ІСО дають можливість готувати окрім індивідуальних бійців спортивні команди та групи, які виконують бойові завдання у складі Державної прикордонної служби України, СБУ, МО та МВС України..
Різноманіття розділів для проведення боїв дає змогу зустрічатися на татамі та рингу і спортсменам, і військовим, і співробітникам правоохоронних органів. У нас також представлені прикладні види бою: конвоювання, захист від нападу групи, захист від застосування холодної зброї різних видів, ножовий бій.
Турнір «Пам’ять» це тематичний захід присвячений вшануванню наших загиблих бойових побратимів. Ми вже проводили низку спортивних чемпіонатів на яких представники різних силових відомств України, в тому числі керівники підрозділів спеціального призначення приглядаються до нашого формату і я впевнений що на чемпіонаті України з «Комбат Самозахист ІСО» наприкінці березня ми серед учасників ми побачимо не тільки спортсменів.
Микола Миколайович, спортсмени яких єдиноборств взяли участь в турнірі «Пам’ять»?
В Асоціації культивуються різні види єдиноборств як самостійно, так і в рамках нашої системи правил двобію та командних боїв ІСО. Серед спортсменів дуже багато учасників АТО та титулованих бійців. У турнірі «Пам’ять» взяли участь і професіонали, серед яких – чемпіони України з кікбоксінгу: Отверченко Сергій, Трускаленко Дмитро, Карпич Ростислав, Кошель Олег; чемпіон України з ушу-саньда – Долгерт Дмитро; чемпіон України з кікбоксингу WAKO – Черепанов Ігор; чемпіон України з таїландського боксу – Дячук Андрій; чемпіон Европи з Тайладського боксу – Гуляєв Андрій.
Але всі бої проходять за правилами «Комбат Самозахист ІСО». Асоціація має свої осередки в 21 області Україні. Тренерський та суддівський колектив включає 71 досвідченого фахівця, в тому числі 5 заслужених тренерів України та 10 суддів національної категорії.
Зараз багато бажаючих жінок навчитись єдиноборствам. Тренер жіночої групи – Наталья Степанчук, двократний чемпіон світу, майстер спорту міжнародного класу з кікбоксінгу. Ви бачили сьогодні дуже яскравий бій дівчат її вихованців.
Колектив тренерів та спортсменів цілеспрямовано приділяє увагу роботі з дітьми, так і в рамках турніру «Пам’ять» виступали діти 7-10 років для яких заняття єдиноборствами не тільки тренування та підготовка до захисту Батьківщини, а і патріотичне виховання. Серед наших тренерів є майстри дитячого виховання – Світлана Сліпченко заслужений тренер України по кікбоксингу, 1 Дан киокушин карате-до. Зараз залучення дітей до спорту є дуже потрібною справою, багато дітей втратили своїх батьків під час війни на сході України, це діти наших військовослужбовців та добровольців. Їх підтримка та допомога в вихованні моє бути одним з напрямків роботи громадських та спортивних об’єднань.
Головним тренером Асоціації «Комбат Самозахист ІСО» є відома серед спортсменів та силових структур людина – заслужений тренер України з таїландського боксу, суддя національної категорії Олександр Володимирович Сліпченко. Він готує бійців вже понад 40 років. Ця людина починала свій спортивний і бойовий шлях у спец підрозділах МВС, готуючи співробітників правоохоронних органів до бойового застосування єдиноборств. Серед його вихованців 4 заслужених майстри спорту України, 14 майстрів спорту міжнародного класу, 29 майстрів спорту України по дзю-до, таїландському боксу, карате, кікбоксінгу та рукопашному бою.
Олександр Володимирович, яка особливість в правилах «Комбат Самозахист ІСО»?
Контроль застосування сили це відмінність тренувань по системі ІСО. Під час підготовки ми практикуємо різні типи контактів в різних розділах. На рингу і на татамі спортсмени повинні брати участь в кожному з видів. Вони розуміють, що не можна завдавати жорстких ударів ліктями, колінами або добивати спортсмена-суперника в партері в одних розділах, а в інших використовують весь набір бойових прийомів та ударів. Боєць психологічно готовий себе контролювати та робить це під час двобію на рівні підсвідомості.
Тобто самоконтроль в застосуванні сили у спортсменів – дуже розвинутий. Кожен з них вихований таким чином, що в конкретній ситуації може застосовувати тільки ті заходи, сили і прийоми, які необхідні. Коли, наприклад, треба зупинити хулігана на вулиці, або вступити в смертельну схватку з декількома противниками в бойовій обстановці.
Ваша Асоціація «Комбат Самозахист ІСО» є всеукраїнською, тобто ви тренуєте спортсменів не тільки в Києві?
Ми тренуємо спортсменів в більшості областей України. Спеціалізація тренерів та інструкторів нашої Асоціації різноманітна, відповідно до світового розподілу розділів «Комбат самозахист ІСО». Серед тренерів є учасники бойових дій, всі вони досвідчені професіонали сфери єдиноборств.
В Миколаївській області головою обласного представництва «Комбат Самозахист ІСО» є ветеран війни в Афганістані суддя національної категорії з таїландського боксу Розанов Альберт Петрович, в Київській області – тренер вищої категорії, майстер спорту України по самбо Шевельов Іван Петрвич, в Івано-франківській області – майстер спорту України по боксу Винтоняк Тарас Мирославович, в Харківській області – майстер спорту міжнародного класу з кікбоксінгу двократний чемпіон світу Константинов Дмитро Володимирович, в Запорізькій області – заслужений тренер України з таїландського боксу Стадниченко Максим Віталійович. Цими людьми пишається Асоціація, пишається Україна.
Олександр Володимирович, як спортсмени показали себе на турнірі «Пам’ять»?
Хлопці та дівчата дуже пишаються участю в турнірі. Сьогоднішній захід був більше вшануванням пам’яті загиблих воїнів в АТО ніж змаганням у спортивному сенсі як це прийнято. Бійці намагалися перш за все показати свій професіоналізм та кваліфікацію.
Проведені 7 боїв є показовими для різних розділів ІСО. Двобії показували діти, дівчата та відомі бійці – чемпіони України з таїландського боксу, кікбоксінгу та ушу.
Останній бій проходив в командній кваліфікації 2 проти 2, звичайно під час змагань перед такими поєдинками спортсмени виконують декілька силових вправ, тому це можна назвати маленьким командним багатоборством. Але на турнірі ми показували тільки бої.
Вдячний нашим спортсменам, які своєю майстерністю вшанували пам’ять загиблих в АТО воїнів, вшанували пам’ять ветеранів-афганців, які більше 25 років тому виходили з Афганістану.
На турнірі були присутні учасники АТО, ветерані-«афганці», громадські діячи, волонтери та народні депутати України. Переможцям останнього командного бою вручали призи заступник командира батальйону «Донбас» підполковник Віктор Тихій та офіцери спецназу Міністерства оборони України.
Сьогодні ми можемо говорити про «Комбат Самоззахист ІСО» не лише як про успішний пошук максимально ефективної для умов сьогодення системи бойових прийомів та серйозні досягнення психологічної підготовки. Головне, що такий спорт об’єднує, згуртовує та лікує обпалені війною душі людей, які ризикують найдорожчим заради нашого спокою, здатен підвищити їхній настрій, надати сил для мирної праці і додатковий шанс вижити в бою.