Можливості для отримання житла для ВПО у Тернопільській області

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ

07 грудня в Тернополі, в центрі громадської активності #ТернопільХаб пройшов круглий стіл «Можливості для отримання тимчасового житла для ВПО у Тернопільській області».
«Якщо вас хочуть виселити з гуртожитку, то це протизаконно. Якщо вам не хочуть давати, згідно з законодавством, більшу площу для проживання, це протизаконно. Також, оплата за проживання в гуртожитках повинна бути адекватна з урахуванням компенсації за тимчасове розміщення ВПО, яку виділяє держава. Ми вам допоможемо вам захистити свої права та зокрема, написати необхідні заяви. У нас працює юрист, ви можете до нього звернутися і отримати необхідні роз’яснення», — Ольга Феленко, голова ГО Доста Луганщина, менеджер проєкту.


💿Учасники заходу висловлювали свої проблеми, які були пов’язані не тільки з житлом. Це питання медичного обстеження та забезпечення ліками, допомога побутовими приладами (холодильники та обігрівачі).
«Ми зараз утрьох живемо в гуртожитку на Вініченко 6, педуніверситеті. З нас беруть 1033 грн. за проживання і беруть з дитини. Чому беруть таку високу плату? В кімнаті дуже холодно, дали дві тоненькі ковдри. Ще є проблема з лікарнею, у доньки полікістоз. Мені потрібно шунтування серця та судин. Я зверталася у відповідну службу, писали заяву. Коли нас викликали, нам сказали «люди і гірше живуть». У нас 20-го числа закінчується договір і нам ніде жити, прийдеться йти на вокзал», — наголосила переселенка Ніна Михайлівна.


🏋️‍♀️У розв’язання цих питань пообіцяв допомогти присутній на заході народний депутат.
«Зараз людей збільшилося в 4 рази, штат ніхто не збільшує, люди працюють за копійки. Ще є проблема зі світлом. Я прошу і їх не нагнітати ситуацію і вас прошу їх зрозуміти. Спочатку переселенці жили безкоштовно в гуртожитках, але університету потрібно платити прибиральниці, вахтерам, за каналізацію», — розповів Іван Калаур, народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики.
«Я звернуся до ректора озвученого університету та запропоную йому розглянути вартість проживання ВПО в гуртожитках. Спробую, щоб вам зменшили оплату. Я буду розмовляти з одним з керівників медичного закладу, щоб зробити дослідження МРТ в Тернополі для ВПО було доступним по вартості», — продовжив нардеп.


🌶Як і на попередніх наших заходах були обговорені питання щодо можливостей будівництва тимчасового житла для ВПО та оренди житла в сільській місцевості.
«На державному рівні можна встановити граничну ціну оренди житла, як це відбувається, наприклад, в Німеччині. Не дуже правильно, коли така оренда в Тернополі часто коштує як Києві. Житло повинно бути доступним і органи влади можуть більше контролювати цей процес. Також, продовжує бути невизначеним питанням фінансування будівництва нового житла для ВПО. З державного бюджету на це виділяються невеликі суми. Громадський сектор разом з органами влади може зробити багато чого корисного в напрямку отримання додаткового фінансування з боку міжнародних організацій для такого будівництва»., — зауважив, Максим Данильченко, представник ГО ГО Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії, керівник проєкту.
Більш детально, про те, як отримати тимчасове житло в м. Тернопіль ви можете в статті «Файне місто».
З ситуацією, коли вас не забезпечують необхідним житлом ви можете ознайомитися в нашому повідомлені, де наш юрист давав необхідні законодавчі роз’яснення.


🔋Завдання заходу: покращити рівень захисту та інтеграції внутрішньо переміщених осіб у приймаючих громадах через висвітлення та обговорення ситуації із забезпеченням ВПО тимчасовим житлом в Тернопільській області.
Захід проводився в рамках проєкту «Нові мешканці Тернополя» – шлях від міграції до стабільного розвитку, який впроваджується ГО Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії за підтримки Governmemt of Canada та Black Sea Trust for Regional Cooperation , a The German Marshall Fund of the United States

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …

КИЕВЩИНА
Як пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію: покрокова інструкція

Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мають пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Ідентифікації для пенсіонерів-ВПО необхідна аби надалі отримувати належні виплати/ Ілюстративне фото Ідентифікація проводиться аби й надалі отримувати належні соцвиплати. Підтвердити особу можна наступними способами: — Особисто звернутися до відділення Ощадбанку; — Звернутися …