Мінські переговори: у Зеленського вимагають заміни представників ОРДЛО, Київ виставив жорсткі умови

Документы

Київ вважає, що повинні бути внесені зміни в ТКГ таким чином, щоб відбити позицію переселенців

Україна пропонує поміняти “представників Донбасу” в складі ТКГ в Мінську.

У президента Зеленського хочуть замінити представників ОРДЛО, які “представляють Донбас” в складі Тристоронньої контактної групи на Донбасі.

Про це заявив помічник президента України Андрій Єрмак на зустрічі в Лондоні, організованої Chatham House і “Української призмою”, повідомляє “Європейська правда”.

Єрмак нагадав, що “Мінські домовленості”, які повинна виконати Україна і Росія для врегулювання конфлікту на Донбасі, передбачають консультації з “представниками територій”.

“Раніше на цих територіях (в Донецькій і Луганській областях. – ред.) жило 6 мільйонів чоловік, зараз (в ОРДЛО) залишилося 1,5 мільйона. Інші поїхали”, – підкреслив він, додавши, що багато переселенці живуть на підконтрольній території України.

Київ вважає, що повинні бути внесені зміни в ТКГ таким чином, щоб відбити позицію переселенців.

“Ми хочемо, щоб представниками територій були люди, які мають зв’язок, мають прописку, нерухомість – тобто мають юридичну прив’язку до того, що вони можуть представляти ці території”, – пояснив він.

“Ми хочемо, щоб це були люди, добре відомі на Донбасі”, – розповів Єрмак.

За словами помічника президента, це нова ідея, однак Єрмак не став уточнювати, чи обговорювалася вона з іншими учасниками ТКГ.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Всесвітній день біженців: скільки людей покинули Україну з початку повномасштабного вторгнення

20 червня, відзначається Всесвітній день біженців. Був започаткований організацією Об’єднаних Націй у 2000 році.Нині більш ніж актуальний для України, адже мільйони наших співгромадян були змушені покинути рідні домівки, тікаючи від жахів війни, пише сайт Переселенці. За даними ООН, найбільше українських біженців зареєстровано у Польщі — 1,58 мільйони осіб, у Німеччині — 923 тисячі, у Чехії — приблизно 500 тисяч. Окремо слід відзначити Росію — там, …