МІНРЕІНТЕГРАЦІЇ ТА УКГС ООН ОБГОВОРИЛИ ПЛАН ГУМАНІТАРНОГО РЕАГУВАННЯ НА 2021 РІК

Документы

Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Ігор Яременко обговорив з керівником Управління з координації гуманітарних справ (УКГС) ООН в Україні Ігнасіо Леоном Гарсія гуманітарну ситуацію в Донецькій та Луганській областях України та основні виклики, які стоять перед гуманітарними організаціями, що постачають гуманітарну допомогу на окуповані Росією українські території. Окрім цього, на зустрічі йшлося про наслідки обмеження свободи пересування через лінію розмежування, пов’язаного із карантинними заходами та законодавче врегулювання питання надання гуманітарної допомоги у кризових ситуаціях.

 Ігор Яременко відзначив, що на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини значно погіршився доступ населення до таких послуг, як освіта, охорона здоров’я, зокрема первинної медико-санітарної допомоги, послуг з охорони психічного та репродуктивного здоров`я. Також, зменшилась купівельна спроможність цивільного населення, люди втрачають здатність до самозабезпечення. Заступник Міністра зауважив, що потреби в гуманітарній допомозі людей, які залишилися на окупованих територіях й надалі зростають, особливо, в період поширення COVID-19. «Саме тому роль гуманітарних організацій зараз надзвичайно важлива для людей, які через російську окупацію на Сході України залишилися без доступу до допомоги держави на цих територіях. Мінреінтеграції робить все, аби люди, які є заручниками окупаційних режимів, отримали необхідну допомогу», — сказав Ігор Яременко.  За його словами, Мінреінтеграції докладає зусиль аби забезпечити доступ до адміністративних послуг жителів з ТОТ на підконтрольній уряду території, розбудовує інфраструктурні об’єкти на території КПВВ — сервісні центри. Вже у листопаді планується відкрити сервісний центр на КПВВ Щастя Луганської області, а у грудні — на КПВВ Новотроїцьке Донецької області. Також цього року сервісний центр буде відкрито на КПВВ «Чонгар». У кожному сервісному центрі будуть діяти ЦНАПи, будуть обладнані кімната відпочинку, кафетерій, вбиральні, кімната матері і дитини, медпункт, аптека, відділення банку, магазин, поштове відділення. Також сервісні центри будуть обладнанні Wi-Fi, системами кондиціонування, гарячою водою тощо.

Також нині йде підготовка до відкриття нового КПВВ в Луганській області, що забезпечить свободу пересування цивільного населення в двох напрямках через лінію розмежування, аби жителі ТОТ мали доступ до державних послуг.

Окрім цього Мінреінтеграції спільно з Міністерством цифрової трансформації працює над цифровізацією державних сервісів. У додаток «Дія» вже імплементовано довідку ВПО. Розглядається алгоритм надання можливості для громадян подавати онлайн заяву на отримання компенсації за зруйноване житло, отримання допомоги на правовий захист та інші послуги, які зараз доступні лише офлайн. Також працюємо над створенням алгоритму віддаленої ідентифікації громадян, які проживають на ТОТ, для користування державними послугами. Щоб тисячі осіб, що зараз отримують пенсійні виплати, отримали можливість проходити ідентифікацію без необхідності перетинати КПВВ кожні 2 місяці.

 Сторони обговорили також розробку проекту Плану гуманітарного реагування на 2021 рік та ролі УКГС ООН у його формуванні. Керівник УКГС ООН в Україні Ігнасіо Леон Гарсія підтримав необхідність участі Мінреінтеграції та інших органів державної влади у формуванні цього Плану та зазначив, що на його реалізацію міжнародні партнери України у наступному році виділять щонайменше 200 мільйонів доларів США.

Довідково: Метою розробки ПГР є координація зусиль УКГС ООН та інших агенцій ООН, міжнародних та вітчизняних гуманітарних організацій та  партнерів в Україні щодо надання гуманітарної допомоги, яка б підтримала дії уряду України, приймаючих внутрішньо переміщених осіб громад та волонтерських організацій щодо посилення їх спроможності реагувати на кризу, спричинену збройною агресією Росії по відношенню до України.

Формування Плану гуманітарного реагування здійснюється УКГС ООН та партнерами на підставі гуманітарних потреб, які визначено за оцінками міжнародних та вітчизняних гуманітарних організацій та аналізу, проведеному гуманітарними кластерами, які здійснювали реалізацію ПГР у попередньому році.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …

КИЕВЩИНА
Як пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію: покрокова інструкція

Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мають пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Ідентифікації для пенсіонерів-ВПО необхідна аби надалі отримувати належні виплати/ Ілюстративне фото Ідентифікація проводиться аби й надалі отримувати належні соцвиплати. Підтвердити особу можна наступними способами: — Особисто звернутися до відділення Ощадбанку; — Звернутися …