МІНРЕІНТЕГРАЦІЇ ТА УКГС ООН ОБГОВОРИЛИ ПЛАН ГУМАНІТАРНОГО РЕАГУВАННЯ НА 2021 РІК

Документы

Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Ігор Яременко обговорив з керівником Управління з координації гуманітарних справ (УКГС) ООН в Україні Ігнасіо Леоном Гарсія гуманітарну ситуацію в Донецькій та Луганській областях України та основні виклики, які стоять перед гуманітарними організаціями, що постачають гуманітарну допомогу на окуповані Росією українські території. Окрім цього, на зустрічі йшлося про наслідки обмеження свободи пересування через лінію розмежування, пов’язаного із карантинними заходами та законодавче врегулювання питання надання гуманітарної допомоги у кризових ситуаціях.

 Ігор Яременко відзначив, що на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини значно погіршився доступ населення до таких послуг, як освіта, охорона здоров’я, зокрема первинної медико-санітарної допомоги, послуг з охорони психічного та репродуктивного здоров`я. Також, зменшилась купівельна спроможність цивільного населення, люди втрачають здатність до самозабезпечення. Заступник Міністра зауважив, що потреби в гуманітарній допомозі людей, які залишилися на окупованих територіях й надалі зростають, особливо, в період поширення COVID-19. «Саме тому роль гуманітарних організацій зараз надзвичайно важлива для людей, які через російську окупацію на Сході України залишилися без доступу до допомоги держави на цих територіях. Мінреінтеграції робить все, аби люди, які є заручниками окупаційних режимів, отримали необхідну допомогу», – сказав Ігор Яременко.  За його словами, Мінреінтеграції докладає зусиль аби забезпечити доступ до адміністративних послуг жителів з ТОТ на підконтрольній уряду території, розбудовує інфраструктурні об’єкти на території КПВВ – сервісні центри. Вже у листопаді планується відкрити сервісний центр на КПВВ Щастя Луганської області, а у грудні – на КПВВ Новотроїцьке Донецької області. Також цього року сервісний центр буде відкрито на КПВВ «Чонгар». У кожному сервісному центрі будуть діяти ЦНАПи, будуть обладнані кімната відпочинку, кафетерій, вбиральні, кімната матері і дитини, медпункт, аптека, відділення банку, магазин, поштове відділення. Також сервісні центри будуть обладнанні Wi-Fi, системами кондиціонування, гарячою водою тощо.

Також нині йде підготовка до відкриття нового КПВВ в Луганській області, що забезпечить свободу пересування цивільного населення в двох напрямках через лінію розмежування, аби жителі ТОТ мали доступ до державних послуг.

Окрім цього Мінреінтеграції спільно з Міністерством цифрової трансформації працює над цифровізацією державних сервісів. У додаток «Дія» вже імплементовано довідку ВПО. Розглядається алгоритм надання можливості для громадян подавати онлайн заяву на отримання компенсації за зруйноване житло, отримання допомоги на правовий захист та інші послуги, які зараз доступні лише офлайн. Також працюємо над створенням алгоритму віддаленої ідентифікації громадян, які проживають на ТОТ, для користування державними послугами. Щоб тисячі осіб, що зараз отримують пенсійні виплати, отримали можливість проходити ідентифікацію без необхідності перетинати КПВВ кожні 2 місяці.

 Сторони обговорили також розробку проекту Плану гуманітарного реагування на 2021 рік та ролі УКГС ООН у його формуванні. Керівник УКГС ООН в Україні Ігнасіо Леон Гарсія підтримав необхідність участі Мінреінтеграції та інших органів державної влади у формуванні цього Плану та зазначив, що на його реалізацію міжнародні партнери України у наступному році виділять щонайменше 200 мільйонів доларів США.

Довідково: Метою розробки ПГР є координація зусиль УКГС ООН та інших агенцій ООН, міжнародних та вітчизняних гуманітарних організацій та  партнерів в Україні щодо надання гуманітарної допомоги, яка б підтримала дії уряду України, приймаючих внутрішньо переміщених осіб громад та волонтерських організацій щодо посилення їх спроможності реагувати на кризу, спричинену збройною агресією Росії по відношенню до України.

Формування Плану гуманітарного реагування здійснюється УКГС ООН та партнерами на підставі гуманітарних потреб, які визначено за оцінками міжнародних та вітчизняних гуманітарних організацій та аналізу, проведеному гуманітарними кластерами, які здійснювали реалізацію ПГР у попередньому році.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Всесвітній день біженців: скільки людей покинули Україну з початку повномасштабного вторгнення

20 червня, відзначається Всесвітній день біженців. Був започаткований організацією Об’єднаних Націй у 2000 році.Нині більш ніж актуальний для України, адже мільйони наших співгромадян були змушені покинути рідні домівки, тікаючи від жахів війни, пише сайт Переселенці. За даними ООН, найбільше українських біженців зареєстровано у Польщі — 1,58 мільйони осіб, у Німеччині — 923 тисячі, у Чехії — приблизно 500 тисяч. Окремо слід відзначити Росію — там, …