МІНРЕІНТЕГРАЦІЇ ПЛАНУЄ ЗАПРОВАДИТИ МЕХАНІЗМ МОНІТОРИНГУ ЕКОЛОГІЧНОЇ СИТУАЦІЇ НА ТОТ ЗА ДОПОМОГОЮ СУПУТНИКІВ

Документы

В Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України під головуванням заступника міністра Вячеслава Шаповалова відбулась нарада щодо створення інструментів моніторингу і аналізу екологічних проблем, які існують на тимчасово окупованих територіях України та прилеглих до них територіях.

В нараді взяли участь керівники профільних директоратів Мінреінтеграції, які займаються питаннями цифрових технологій, європейського співробітництва, екології та інфраструктури, а також представники AgroResursSystems та ULRMC Олена Медведенко і Андрій Гінкул, які є партнерами компанії PLANET (USA). Також до роботи планується залучити представників Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, в тому числі задля отримання їх експертизи з зазначеного питання.

В рамках наради обговорювалися актуальні задачі, які стоять перед Мінреінтеграції у сфері моніторингу екологічної ситуації й інженерно-транспортної інфраструктури, оцінки ризиків щодо виникнення небезпечних техногенних подій. В тому числі питання створення Комплексної системи дистанційного моніторингу і управління тимчасово окупованими територіями України та прилеглими до них територіями.

Відтак, Мінреінтеграції спільно з партнерами планує використовувати супутникові знімки, які є найнадійнішими джерелами інформації про території України, де органи державної влади тимчасово не виконують свої повноваження.

Передбачається:

— використання супутникових знімків для вирішення екологічних задач (контроль розвитку звалищ та їх рекультивації, збереження ґрунтів від деградації, покращення якості води);

— використання знімків для моніторингу змін, які відбуваються в інженерно-транспортній інфраструктури (актуалізація картографічної основи, моніторинг розвитку/деградації інфраструктури; моделювання існуючих систем та проєктованих рішень);

— використання супутникових знімків для моніторингу надзвичайних ситуацій (виявлення ділянок надзвичайних ситуацій, моніторинг розвитку надзвичайних ситуацій, прогнозування та оцінка збитків).

«Питання екологічних проблем на тимчасово окупованих Росією територіях України вже давно гостро стоїть. Зараз нам вкрай необхідно зосередити увагу на цьому питанні, в тому числі увагу міжнародної спільноти, адже загроза екологічної катастрофи на ТОТ стосується не тільки наших окупованих територій, не тільки всієї території України, а  стосується і торкнеться всієї Європи. Нам вже давно треба визначити загрози, які існують на ТОТ, й шукати інструменти їх вирішення», — зазначив Вячеслав Шаповалов.

Нагадаємо, внаслідок тривалого неконтрольованого скидання окупаційними адміністраціями неочищених стоків шахт у водосховища Донецької та Луганської областей фіксується значне порушення гігієнічних та екологічних показників. Зокрема, норми щодо гранично допустимої концентрації у воді нафтопродуктів у Волинцівського питного водосховища, що розташоване у Донецькій області, перевищено у 6 разів, нітратів – у 5,7 раза, сульфатів – у 3,5 раза, а цинку – майже у 4 рази. Крім цього, забрудненим також залишається Ісаковське водосховище в Луганській області. Наприкінці березня 2020 року, клас якості його води понижено з «помірно забруднена» на «забруднена». Через такі дії підконтрольних Росії окупаційних режимів створено пряму загрозу для життя і здоров’я сотень тисяч громадян, а також для місцевої екосистеми

Крім того, існує також загроза радіаційного забруднення, адже ще у 1979 році на території шахти «Юнком» (Донецька область) радянська влада здійснила ядерний вибух потужністю 0,3 кілотонни у тротиловому еквіваленті. Після вибуху радіоактивну капсулу залишили в сухому стані і відкачували з шахти воду, щоб виключити потрапляння радіації на поверхню і в ґрунтові води. Останні роки окупаційні адміністрації припинили відкачування і радіоактивна вода вже надходить у горизонти питної води.

Мінреінтеграції неодноразово зверталося до міжнародних організацій у рамках встановленого мандату з проханням перевірити зазначені факти та вжити заходів реагування.

Також питання екологічних проблем та загрози екологічної катастрофи багато разів озвучували на міжнародних майданчиках. Зокрема, наприкінці лютого Віцепрем’єр-міністр України — Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков  під час свого виступу перед державами-членами ООН акцентував увагу на радіаційному забрудненні ґрунтових вод та масштабному екологічному лиху на ТОТ, яке може торкнутися не лише України, а й всієї Європи.

Крім того, на початку жовтня 2020 року Олексій Резніков під час  зустрічі з генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі озвучив запит України щодо проведення експертизи і прохання відправити моніторингову місію групи експертів на Донбас, для перевірки наявних екологічних загроз.

fe87c0d0-8192-11eb-b967-69463686bd9f.jpeg
Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Українським роботодавцям збільшили компенсацію за працевлаштування переселенців

Кабінет міністрів збільшив строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки. За даними прес-служби, загальна тривалість надання компенсації збільшена з двох до трьох місяців, за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю — до …

КИЕВЩИНА
Виплати для переселенців: для кого продовжуються, а кому припиняться?

З 1 березня 2024 року чисельна кількість переселенців буде позбавлена фінансової підтримки від держави. Ця тема викликала значний резонанс в українському суспільстві. Хто й далі отримуватиме виплати для ВПО? А хто буде позбавлений такої допомоги? Та чому Кабмін взагалі ухвалив рішення про скорочення фінансової допомоги переселенцям? Ще з 2023 року …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Канада, Німеччина, Румунія: як обрати країну для евакуації у 2024 році: рейтинг. Частина 2

Яку країну обрати майже через два роки великої війни? Умови у різних державах постійно змінюються, тож варто придивитися до можливостей. Редакція Евакуація.City вивчила офіційні документи та поговорила з волонтерами, а також українцями, які живуть в різних державах і склала рейтинг країн для евакуації. У ньому розповідаємо про дорогу, грошову допомогу, роботу, документи, ціни, …