МАЙЖЕ 1500 АБІТУРІЄНТІВ З ТОТ ВСТУПИЛИ ДО УКРАЇНСЬКИХ ЗВО У 2020 РОЦІ

Курсы для переселенцев

Такі результати вступної кампанії 2020 озвучила заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Інна Голованчук під час експертної дискусії «Освіта та окуповані території», яку проводив Аналітичний центр УКУ.

За словами Голованчук, станом на кінець серпня 1008 вступників з тимчасово окупованих територій (ТОТ) Донецької та Луганської областей України скористалися послугами освітніх центрів «Донбас-Україна» для вступу в заклади вищої освіти на підконтрольній Уряду України території. Ще 321 абітурієнт скористався аналогічною програмою «Крим-Україна» для громадян з тимчасово окупованої території Кримського півострова.

Заступниця міністра зазначила, що цього року, порівняно із 2019, загальна кількість вступників з ТОТ зменшилася на 29%. Це передусім пов’язано із впливом пандемії, а також обмеженнями, запровадженими окупаційними адміністраціями, щодо перетину КПВВ з ТОТ.

Разом із тим, Головачук зазначила, що кількість вступників цього року ще може зрости, адже Міністерство освіти та науки (МОН) України продовжило вступну кампанію для абітурієнтів з ТОТ України до 23 жовтня.

«Наші подальші кроки: збільшити кількість абітурієнтів з ТОТ, які вступають в заклади освіти, що розташовані на контрольованих Урядом України територіях, а також створити платформу для цієї амбіційної та активної молоді», — сказала  Інна Голованчук.

Найпопулярніший вибір абітурієнтів з Криму, як і минулого року, Таврійський національний унівреситет ім. Вернадського. Сюди вступили 30 осіб. Абітурієнти з тимчасово окупованих територій Донеччини і Луганщини найчастіше обирали Східноукраїнський національний університет ім. Даля. Його обрав 131 вступник. Найпопулярніший факультет, який цього року обирали абітурієнти з ТОТ —  медичний.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада України ухвалила зміни до Закону «Про вищу освіту», дозволивши абітурієнтам з ТОТ вступати до українських вишів за вступними іспитами у межах встановлених квот. Задля підвищення обізнаності молоді на ТОТ про цю можливість для абітурієнтів  Мінреінтеграції спільно з МОН запустили програму «Тебе тут чекають».

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …