Воскресенье, 2 апреля 2023   Подписка на обновления  RSS
Воскресенье, 2 апреля 2023   Подписка на обновления  RSS  Мы Вконтакте  Мы в Telegram  Наша столиця Головні новини за день на UKR.NET
Люди, побачивши ситуацію в Станиці Луганській і Золотому, хочуть подальшого розведення військ – Сергій Гайдай
11:40, 23 февраля 2020

Люди, побачивши ситуацію в Станиці Луганській і Золотому, хочуть подальшого розведення військ – Сергій Гайдай


Про створення нових ВЦА та настрої населення області після наступу бойовиків під Золотим поговорили із головою Луганської ВЦА Сергієм Гайдаєм.

Анастасія Горпінченко: Ви говорили про те, що будете звертатися до президента з пропозицією створити у Лисичанську і Сєвєродонецьку дві додаткові військово-цивільні адміністрації. Чи можна вже говорити про якісь прогнози чи результати?

Сергій Гайдай: Поки що зарано говорити про якісь результати, тому що результатом буде саме впровадження або відмова щодо створення ВЦА. Але звернення до керівника РНБО Олексія Данілова я вже зробив.

Анастасія Горпінченко: Міський голова Лисичанська Сергій Шилін, з яким ми говорили у рамках нашого виїзного ефіру у Лисичанську, зазначив, що, на його думку, не потрібно створювати окрему ВЦА міста Лисичанська. Поясніть, чому вона необхідна?

Сергій Гайдай: Я б взагалі не займався цим питанням, тому що і так багато проблем у Луганській області, для чого ще на себе брати певну відповідальність? Але ми маємо ситуацію, коли є критична проблема з постачанням води у Лисичанську. Якщо подивитися на стан інфраструктури в місті, виникає дуже багато питань. І постійні чвари між депутатами не дали можливості швидко розв’язувати питання по воді, і те, що зараз мешканці Лисичанська отримують воду – це виключно моя робота і декількох керівників Луганської ОДА. Тобто зараз у Лисичанську люди отримують воду завдяки моїм особистим домовленостям. Якби була не зима, я б відпустив цю ситуацію, щоб вона розвивалася так, як розвивається: ми б побачили відключення, ми б побачили людей з відрами з водою. Але я не можу собі такого дозволити, бо зима.

Анастасія Горпінченко: Як надовго може розтягнутися ця проблема з водою? І який борг треба покрити?

Сергій Гайдай: Це питання лежить в площині того, чи є бажання його вирішувати, чи немає бажання. Я постійно зустрічаюся з Міжнародним фондом, з послами різних країн, спілкуюся з якимись донорськими організаціями, інвесторами. Ми говоримо про те, щоб завести якісь додаткові гранти у Луганську область. От буквально вчора у мене була дуже плідна співбесіда з послом Франції, і є домовленість про те, що Франція виділить 100 мільйонів євро на будівництво залізничної колії та 33 мільйони євро саме на розв’язання проблем з водопостачанням.

Анастасія Горпінченко: Також хотілося б обговорити питання обстрілів у Золотому, які відбулися напередодні. Люди писали, що такого вогню вони не чули з 2015 року. Чи були під час обстрілів пошкоджені будинки цивільних?

Сергій Гайдай: Ні. Я погоджуюся з людьми, що вже давно не було таких серйозних обстрілів. Це була цинічна провокація до дати «котла у Дебальцевому». На жаль, у нас є втрати. Але пошкоджень у громадського населення не було.

Анастасія Горпінченко: Які настрої населення після цього наступу?

Сергій Гайдай: Вони розуміють, що це була провокація. Це перший випадок за багато місяців. Вчора бачив дописи, що в магазинах немає навіть хліба, але сьогодні зранку я попросив, щоб під’їхали люди до магазинів і сфотографували ситуацію на полицях та відправили мені на вайбер. Можу показати: повні полиці продуктів, все є, немає питань. Можливо, у той час, коли відбувалися певні дії, і не приїхала якась одна машина, але це ситуативно, зараз все спокійно.

Анастасія Горпінченко: Президент Зеленський говорив, що наступні розведення відбуватимуться за секторальним принципом. Чим буде відрізнятися секторальний принцип від точкового, який був раніше?

Сергій Гайдай: Секторальний — ширший, ділянка буде більшою. Чіткі ділянки я поки що не можу сказати, тому ще це Мінські домовленості, вони там будуть у Мінську визначатися. Єдине, що хочу сказати: там, де відбулося розведення військ – у Станиці Луганській, Золотому – обстрілів немає. Поруч – можуть бути, але саме там — немає, там тиша і спокій.

Анастасія Горпінченко: Які настрої населення? Люди готові до нового етапу розведення?

Сергій Гайдай: Люди, які бачать, яка ситуація в Золотому і Станиці Луганській, хочуть розведення і хочуть миру.

Об авторе: Олег


© 2023 Переселенцы

Наша Соломенка Новости Краматорска