Люди, побачивши ситуацію в Станиці Луганській і Золотому, хочуть подальшого розведення військ – Сергій Гайдай

НОВОСТИ ВОСТОКА

Про створення нових ВЦА та настрої населення області після наступу бойовиків під Золотим поговорили із головою Луганської ВЦА Сергієм Гайдаєм.

Анастасія Горпінченко: Ви говорили про те, що будете звертатися до президента з пропозицією створити у Лисичанську і Сєвєродонецьку дві додаткові військово-цивільні адміністрації. Чи можна вже говорити про якісь прогнози чи результати?

Сергій Гайдай: Поки що зарано говорити про якісь результати, тому що результатом буде саме впровадження або відмова щодо створення ВЦА. Але звернення до керівника РНБО Олексія Данілова я вже зробив.

Анастасія Горпінченко: Міський голова Лисичанська Сергій Шилін, з яким ми говорили у рамках нашого виїзного ефіру у Лисичанську, зазначив, що, на його думку, не потрібно створювати окрему ВЦА міста Лисичанська. Поясніть, чому вона необхідна?

Сергій Гайдай: Я б взагалі не займався цим питанням, тому що і так багато проблем у Луганській області, для чого ще на себе брати певну відповідальність? Але ми маємо ситуацію, коли є критична проблема з постачанням води у Лисичанську. Якщо подивитися на стан інфраструктури в місті, виникає дуже багато питань. І постійні чвари між депутатами не дали можливості швидко розв’язувати питання по воді, і те, що зараз мешканці Лисичанська отримують воду – це виключно моя робота і декількох керівників Луганської ОДА. Тобто зараз у Лисичанську люди отримують воду завдяки моїм особистим домовленостям. Якби була не зима, я б відпустив цю ситуацію, щоб вона розвивалася так, як розвивається: ми б побачили відключення, ми б побачили людей з відрами з водою. Але я не можу собі такого дозволити, бо зима.

Анастасія Горпінченко: Як надовго може розтягнутися ця проблема з водою? І який борг треба покрити?

Сергій Гайдай: Це питання лежить в площині того, чи є бажання його вирішувати, чи немає бажання. Я постійно зустрічаюся з Міжнародним фондом, з послами різних країн, спілкуюся з якимись донорськими організаціями, інвесторами. Ми говоримо про те, щоб завести якісь додаткові гранти у Луганську область. От буквально вчора у мене була дуже плідна співбесіда з послом Франції, і є домовленість про те, що Франція виділить 100 мільйонів євро на будівництво залізничної колії та 33 мільйони євро саме на розв’язання проблем з водопостачанням.

Анастасія Горпінченко: Також хотілося б обговорити питання обстрілів у Золотому, які відбулися напередодні. Люди писали, що такого вогню вони не чули з 2015 року. Чи були під час обстрілів пошкоджені будинки цивільних?

Сергій Гайдай: Ні. Я погоджуюся з людьми, що вже давно не було таких серйозних обстрілів. Це була цинічна провокація до дати «котла у Дебальцевому». На жаль, у нас є втрати. Але пошкоджень у громадського населення не було.

Анастасія Горпінченко: Які настрої населення після цього наступу?

Сергій Гайдай: Вони розуміють, що це була провокація. Це перший випадок за багато місяців. Вчора бачив дописи, що в магазинах немає навіть хліба, але сьогодні зранку я попросив, щоб під’їхали люди до магазинів і сфотографували ситуацію на полицях та відправили мені на вайбер. Можу показати: повні полиці продуктів, все є, немає питань. Можливо, у той час, коли відбувалися певні дії, і не приїхала якась одна машина, але це ситуативно, зараз все спокійно.

Анастасія Горпінченко: Президент Зеленський говорив, що наступні розведення відбуватимуться за секторальним принципом. Чим буде відрізнятися секторальний принцип від точкового, який був раніше?

Сергій Гайдай: Секторальний — ширший, ділянка буде більшою. Чіткі ділянки я поки що не можу сказати, тому ще це Мінські домовленості, вони там будуть у Мінську визначатися. Єдине, що хочу сказати: там, де відбулося розведення військ – у Станиці Луганській, Золотому – обстрілів немає. Поруч – можуть бути, але саме там — немає, там тиша і спокій.

Анастасія Горпінченко: Які настрої населення? Люди готові до нового етапу розведення?

Сергій Гайдай: Люди, які бачать, яка ситуація в Золотому і Станиці Луганській, хочуть розведення і хочуть миру.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …