Інна Совсун – народна депутатка від партії “Голос” – відома своїми ініціативами в медичній і освітній сферах. Однак наразі одним із основних напрямків діяльності парламентарки є просування цивільних партнерств, що дозволить реєструвати одностатеві шлюби.
Законопроєкт про інститут реєстрованих партнерств Інна Совсун подала в Верховну Раду ще в березні 2023 року. Він має закріпити норму, завдяки якій такі партнерства визначатимуться як добровільний сімейний союз двох повнолітніх людей однієї чи різних статей.
Однак через майже рік після появи документа в парламенті він досі не розглядався в сесійній залі. Спершу просування проєкту блокували Міноборони й Мін’юст. Друге відомство збиралося подати альтернативний текст, однак восени 2023-го обидва відомства дали “добро” на ініціативу, яка вже існує. За словами нардепки, тепер для початку розгляду документа в парламенті необхідне рішення “десь наверху”.
Що стосується власне біографії Совсун, то вона, як пише видання “Політаналіз”, родом із Харкова. Закінчила кілька вишів: Києво-Могилянську академію, КНУ імені Шевченка, а також Лундський університет у Швеції. За освітою вона політологиня, має ступінь магістра з європейської політики.
Перед тим, як розпочати політичну кар’єру і приєднатися до партії “Голос”, Совсун брала активну участь у суспільних ініціативах. Серед іншого вона керувала освітніми проєктами в організації “Опора”.
Пізніше перейшла в менеджмент аналітичного центру CEDOS (вона ж є й однією з засновників організації).
Вперше безпосередньо в політичній діяльності Совсун була помічена у 2014 році, коли отримала посаду заступниці міністра освіти і науки України.
Також вона надавала консультаційні послуги для Світового банку, Всесвітньої організації охорони здоров’я та українського МОЗу.
Пізніше, у 2016-му, чиновниця стала віцепрезидентою Київської школи економіки (KSE). Викладала там, а ще раніше почала робити це в “могилянці”.
За результатами виборів у 2019 році Совсун пройшла до Верховної Ради України. Була обрана за 16-м номером у списку “Голосу”.
У партії вказують, що їхня представниця відзначилася запровадженням заходів для зміцнення академічних стандартів у вишах і збільшенням самостійності навчальних закладів.
Уже після появи законопроєкту про цивільні партнерства політсила із посиланням на Совсун стала акцентувати, що цей документ важливий для євроінтеграції України, й Захід підтримує крок на полегшення життя для одностатевих пар.