КОНЦЕПЦІЯ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ДОНБАСУ

КИЕВЩИНА

МІНРЕІНТЕГРАЦІЇ ПЛАНУЄ ВОСЕНИ ЗАВЕРШИТИ РОЗРОБКУ КОНЦЕПЦІЇ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ДОНБАСУ

Про це на зустрічі із представниками українських бізнес-асоціацій повідомив віцепрем‘єр-міністр України-Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков. 

Власне, віцепрем‘єр-міністр та представники бізнес-асоціацій обговорили базові ідеї Концепції розвитку Донецької і Луганської областей, яка стане основою відповідної Стратегії економічного розвитку Донбасу з покроковим обґрунтованим Планом дій.

Резніков повідомив, що Мінреінтеграції наразі розробляє концепцію розвитку східних областей країни, в якій основну увагу приділено наразі підконтрольним Уряду України частин Донецької і Луганської областей.

Метою Концепції є напрацювання ключових напрямків і засад, які стануть фундаментом нової економічної Стратегії, яка, в свою чергу, направлена на трансформацію інвестиційного клімату та впровадженню нової економічної моделі на регіональному рівні.

«Ми повинні зосередитися на створенні нової економіки. Оновлений Донбас може стати центром нових підходів в виробничих відносинах. Є всі підстави вважати, що можна залучити великі інвестиції в східну Україну.  Зрештою, інвестори працюють в гарячих точках по всьому світу», – зауважив Резніков.

Олексій Резніков наголосив, що західні інвестиції, разом із вітчизняними, можуть зіграти вирішальну роль у перетворенні Донбасу в двигун економічного розвитку.

«Найважливішим для інвесторів питанням є наявність сталої судової системи захисту прав інвесторів, верховенства права, системи страхування ризиків. Ризиковий капітал може і готовий прийти, якщо знатиме, що правове поле працює, що є система, якій вони довіряють. І наша мета – створити цей особливий інвестиційний клімат в контрольованій Україною частині Донбасу. Ми розглядаємо поширення правил міжнародного комерційного арбітражу на регіон, як невід’ємну частину цих планів. Крім того, держава повинна взяти на себе хоча б частину політичних і військових ризиків, які важко передбачити інвесторам. Щоб зробити цей підхід стійким, необхідно створити сталу та ефективну систему управління, включаючи всі необхідні інституції, такі як цільовий фонд та інвестиційна агенція. Ми розуміємо, що головне – це створення умов і залучення, перш за все, наших українських інвесторів, за якими прийдуть й міжнародні», – сказав Резніков.

Представники бізнес-асоціацій, в свою чергу, наголосили також на необхідності розбудовувати не тільки економічний напрямок, але й необхідну для мешканців інфраструктуру – соціальну, культурну, гуманітарну.

Представники економічної та бізнес-спільнот підтримали ініціативу Уряду щодо розробки Концепції економічного розвитку Донецької та Луганської областей та напрацюють і нададуть міністерству свої пропозиції, які вони вважають доцільними при майбутньому формуванні Стратегії. Серед них, зокрема, пропозиції щодо розбудови інфраструктури, постачання електроенергії та ведення економічної діяльності суб’єктами мікро-, малого та середнього бізнесу.

Нагадаємо, у липні 2020 року було підписано угоду щодо надання Урядом Франції пільгового кредиту в розмірі 64 млн євро для забезпечення чистою питною водою жителів міста Маріуполя.

Також було підписано угоду щодо надання Урядом Німеччини 25 млн євро на проєкт із забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб.

До кінця року очікується, що Україна також отримає від Міжнародного банку реконструкції в рамках проєкту «Східна Україна: відновлення, возз’єднання та відродження» кредит в розмірі 100 млн. доларів.

Проєктом передбачено проведення капітального ремонту близько 183 км автомобільних доріг в Луганській області, які є ключовими транспортними коридорами в регіоні, та залучення інвестицій для відновлення сільського господарства через реалізацію окремих сільськогосподарських субпроєктів, спрямованих на вирішення наслідків збройної агресії РФ проти України.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Всесвітній день біженців: скільки людей покинули Україну з початку повномасштабного вторгнення

20 червня, відзначається Всесвітній день біженців. Був започаткований організацією Об’єднаних Націй у 2000 році.Нині більш ніж актуальний для України, адже мільйони наших співгромадян були змушені покинути рідні домівки, тікаючи від жахів війни, пише сайт Переселенці. За даними ООН, найбільше українських біженців зареєстровано у Польщі — 1,58 мільйони осіб, у Німеччині — 923 тисячі, у Чехії — приблизно 500 тисяч. Окремо слід відзначити Росію — там, …