КОНЦЕПЦІЯ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ДОНБАСУ

КИЕВЩИНА

МІНРЕІНТЕГРАЦІЇ ПЛАНУЄ ВОСЕНИ ЗАВЕРШИТИ РОЗРОБКУ КОНЦЕПЦІЇ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ДОНБАСУ

Про це на зустрічі із представниками українських бізнес-асоціацій повідомив віцепрем‘єр-міністр України-Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков. 

Власне, віцепрем‘єр-міністр та представники бізнес-асоціацій обговорили базові ідеї Концепції розвитку Донецької і Луганської областей, яка стане основою відповідної Стратегії економічного розвитку Донбасу з покроковим обґрунтованим Планом дій.

Резніков повідомив, що Мінреінтеграції наразі розробляє концепцію розвитку східних областей країни, в якій основну увагу приділено наразі підконтрольним Уряду України частин Донецької і Луганської областей.

Метою Концепції є напрацювання ключових напрямків і засад, які стануть фундаментом нової економічної Стратегії, яка, в свою чергу, направлена на трансформацію інвестиційного клімату та впровадженню нової економічної моделі на регіональному рівні.

«Ми повинні зосередитися на створенні нової економіки. Оновлений Донбас може стати центром нових підходів в виробничих відносинах. Є всі підстави вважати, що можна залучити великі інвестиції в східну Україну.  Зрештою, інвестори працюють в гарячих точках по всьому світу», — зауважив Резніков.

Олексій Резніков наголосив, що західні інвестиції, разом із вітчизняними, можуть зіграти вирішальну роль у перетворенні Донбасу в двигун економічного розвитку.

«Найважливішим для інвесторів питанням є наявність сталої судової системи захисту прав інвесторів, верховенства права, системи страхування ризиків. Ризиковий капітал може і готовий прийти, якщо знатиме, що правове поле працює, що є система, якій вони довіряють. І наша мета — створити цей особливий інвестиційний клімат в контрольованій Україною частині Донбасу. Ми розглядаємо поширення правил міжнародного комерційного арбітражу на регіон, як невід’ємну частину цих планів. Крім того, держава повинна взяти на себе хоча б частину політичних і військових ризиків, які важко передбачити інвесторам. Щоб зробити цей підхід стійким, необхідно створити сталу та ефективну систему управління, включаючи всі необхідні інституції, такі як цільовий фонд та інвестиційна агенція. Ми розуміємо, що головне — це створення умов і залучення, перш за все, наших українських інвесторів, за якими прийдуть й міжнародні», — сказав Резніков.

Представники бізнес-асоціацій, в свою чергу, наголосили також на необхідності розбудовувати не тільки економічний напрямок, але й необхідну для мешканців інфраструктуру — соціальну, культурну, гуманітарну.

Представники економічної та бізнес-спільнот підтримали ініціативу Уряду щодо розробки Концепції економічного розвитку Донецької та Луганської областей та напрацюють і нададуть міністерству свої пропозиції, які вони вважають доцільними при майбутньому формуванні Стратегії. Серед них, зокрема, пропозиції щодо розбудови інфраструктури, постачання електроенергії та ведення економічної діяльності суб’єктами мікро-, малого та середнього бізнесу.

Нагадаємо, у липні 2020 року було підписано угоду щодо надання Урядом Франції пільгового кредиту в розмірі 64 млн євро для забезпечення чистою питною водою жителів міста Маріуполя.

Також було підписано угоду щодо надання Урядом Німеччини 25 млн євро на проєкт із забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб.

До кінця року очікується, що Україна також отримає від Міжнародного банку реконструкції в рамках проєкту «Східна Україна: відновлення, возз’єднання та відродження» кредит в розмірі 100 млн. доларів.

Проєктом передбачено проведення капітального ремонту близько 183 км автомобільних доріг в Луганській області, які є ключовими транспортними коридорами в регіоні, та залучення інвестицій для відновлення сільського господарства через реалізацію окремих сільськогосподарських субпроєктів, спрямованих на вирішення наслідків збройної агресії РФ проти України.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …

КИЕВЩИНА
Як пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію: покрокова інструкція

Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мають пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Ідентифікації для пенсіонерів-ВПО необхідна аби надалі отримувати належні виплати/ Ілюстративне фото Ідентифікація проводиться аби й надалі отримувати належні соцвиплати. Підтвердити особу можна наступними способами: — Особисто звернутися до відділення Ощадбанку; — Звернутися …