Site icon Переселенцы

Колективний лист від переселенців до членів бюджетного комітету

У мережах серед ВПО шириться невдоволення проектом бюджету на 2022 рік. Тому переселенці створили такий лист:

Шановні члени комітету!

Як Вам відомо, станом на 2021 рік в Україні проживають 1,3 млн. внутрішньо переміщених осіб, для яких найбільш актуальною проблемою є відсутність житла.

Також Вам відомо, що до 2020 року держава фінансувала житлові програми з придбання житла внутрішньо переміщеними особами та воїнами АТО (ООС) за рахунок пільгового кредитування (Постанова КМУ від 27 листопада 2019 р. № 980) або часткової компенсації вартості житла (Постанова КМУ від 10 жовтня 2018 р. № 819 із змінами, затвердженими постановою КМУ від 28 жовтня 2019 р. № 895).

Проте, внаслідок створення Фонду боротьби з COVID-19 фінансування вказаних програм було зупинено, а гроші – перенаправлені в зазначений фонд. Нажаль, держава не повернула фінансування і у поточному році, незважаючи на те, що «ковідний» фонд так і не було повністю витрачено за призначенням.

З проекту бюджету на 2022 рік очевидно, що Міністерство Фінансів не бачить необхідності фінансування житлових програм для внутрішньо переміщених осіб та воїнів АТО (ООС), адже коштів, закладених у проект бюджету, як випливає з пояснювальної записки до нього, вистачить для забезпечення житлом лише 14 сімей з більше ніж як 1,3 млн. людей.

При цьому нагадую Вам, що самі народні депутати не цураються отримувати компенсацію за оренду житла у сумарному розмірі приблизно 3 млн. гривень на місяць (що в річному вимірі є більше, ніж заплановане фінансування житлових програм для ВПО та воїнів АТО (ООС)) за рахунок платників податків, тобто в тому числі і за рахунок податків внутрішньо переміщених осіб та воїнів АТО (ООС).

Також нагадую Вам, що кількість внутрішньо переміщених осіб та воїнів АТО (ООС) в Україні, на жаль, не зменшується, а проблема забезпечення їх житлом, на відміну від народних обранців, все ще не вирішена, а тому ВИМАГАЮ від Вас, як від народних обранців та членів відповідного комітету, ініціювати внесення в проект державного бюджету на 2022 рік необхідних поправок з метою повернення фінансування вказаних вище житлових програм. Нагадую, що в 2019 році на виконання Постанови КМУ від 27 листопада 2019 р. № 980 виділялось 200 млн. грн, а на виконання Постанови КМУ від 10 жовтня 2018 р. № 819 із змінами, затвердженими постановою КМУ від 28 жовтня 2019 р. № 895 — 500 млн. грн. ВИМАГАЮ У 2022 РОЦІ ФІНАНСУВАННЯ НА НЕ МЕНШОМУ РІВНІ!

Прошу повідомити мені у визначені законодавством строки про конкретні дії з боку бюджетного комітету та кожного з Вас щодо поновлення фінансування вищезгаданих житлових програм

Exit mobile version