Колективний лист від переселенців до членів бюджетного комітету

НОВОСТИ ВОСТОКА

У мережах серед ВПО шириться невдоволення проектом бюджету на 2022 рік. Тому переселенці створили такий лист:

Шановні члени комітету!

Як Вам відомо, станом на 2021 рік в Україні проживають 1,3 млн. внутрішньо переміщених осіб, для яких найбільш актуальною проблемою є відсутність житла.

Також Вам відомо, що до 2020 року держава фінансувала житлові програми з придбання житла внутрішньо переміщеними особами та воїнами АТО (ООС) за рахунок пільгового кредитування (Постанова КМУ від 27 листопада 2019 р. № 980) або часткової компенсації вартості житла (Постанова КМУ від 10 жовтня 2018 р. № 819 із змінами, затвердженими постановою КМУ від 28 жовтня 2019 р. № 895).

Проте, внаслідок створення Фонду боротьби з COVID-19 фінансування вказаних програм було зупинено, а гроші – перенаправлені в зазначений фонд. Нажаль, держава не повернула фінансування і у поточному році, незважаючи на те, що «ковідний» фонд так і не було повністю витрачено за призначенням.

З проекту бюджету на 2022 рік очевидно, що Міністерство Фінансів не бачить необхідності фінансування житлових програм для внутрішньо переміщених осіб та воїнів АТО (ООС), адже коштів, закладених у проект бюджету, як випливає з пояснювальної записки до нього, вистачить для забезпечення житлом лише 14 сімей з більше ніж як 1,3 млн. людей.

При цьому нагадую Вам, що самі народні депутати не цураються отримувати компенсацію за оренду житла у сумарному розмірі приблизно 3 млн. гривень на місяць (що в річному вимірі є більше, ніж заплановане фінансування житлових програм для ВПО та воїнів АТО (ООС)) за рахунок платників податків, тобто в тому числі і за рахунок податків внутрішньо переміщених осіб та воїнів АТО (ООС).

Також нагадую Вам, що кількість внутрішньо переміщених осіб та воїнів АТО (ООС) в Україні, на жаль, не зменшується, а проблема забезпечення їх житлом, на відміну від народних обранців, все ще не вирішена, а тому ВИМАГАЮ від Вас, як від народних обранців та членів відповідного комітету, ініціювати внесення в проект державного бюджету на 2022 рік необхідних поправок з метою повернення фінансування вказаних вище житлових програм. Нагадую, що в 2019 році на виконання Постанови КМУ від 27 листопада 2019 р. № 980 виділялось 200 млн. грн, а на виконання Постанови КМУ від 10 жовтня 2018 р. № 819 із змінами, затвердженими постановою КМУ від 28 жовтня 2019 р. № 895 — 500 млн. грн. ВИМАГАЮ У 2022 РОЦІ ФІНАНСУВАННЯ НА НЕ МЕНШОМУ РІВНІ!

Прошу повідомити мені у визначені законодавством строки про конкретні дії з боку бюджетного комітету та кожного з Вас щодо поновлення фінансування вищезгаданих житлових програм

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …