Колективний лист від переселенців до членів бюджетного комітету

НОВОСТИ ВОСТОКА

У мережах серед ВПО шириться невдоволення проектом бюджету на 2022 рік. Тому переселенці створили такий лист:

Шановні члени комітету!

Як Вам відомо, станом на 2021 рік в Україні проживають 1,3 млн. внутрішньо переміщених осіб, для яких найбільш актуальною проблемою є відсутність житла.

Також Вам відомо, що до 2020 року держава фінансувала житлові програми з придбання житла внутрішньо переміщеними особами та воїнами АТО (ООС) за рахунок пільгового кредитування (Постанова КМУ від 27 листопада 2019 р. № 980) або часткової компенсації вартості житла (Постанова КМУ від 10 жовтня 2018 р. № 819 із змінами, затвердженими постановою КМУ від 28 жовтня 2019 р. № 895).

Проте, внаслідок створення Фонду боротьби з COVID-19 фінансування вказаних програм було зупинено, а гроші – перенаправлені в зазначений фонд. Нажаль, держава не повернула фінансування і у поточному році, незважаючи на те, що «ковідний» фонд так і не було повністю витрачено за призначенням.

З проекту бюджету на 2022 рік очевидно, що Міністерство Фінансів не бачить необхідності фінансування житлових програм для внутрішньо переміщених осіб та воїнів АТО (ООС), адже коштів, закладених у проект бюджету, як випливає з пояснювальної записки до нього, вистачить для забезпечення житлом лише 14 сімей з більше ніж як 1,3 млн. людей.

При цьому нагадую Вам, що самі народні депутати не цураються отримувати компенсацію за оренду житла у сумарному розмірі приблизно 3 млн. гривень на місяць (що в річному вимірі є більше, ніж заплановане фінансування житлових програм для ВПО та воїнів АТО (ООС)) за рахунок платників податків, тобто в тому числі і за рахунок податків внутрішньо переміщених осіб та воїнів АТО (ООС).

Також нагадую Вам, що кількість внутрішньо переміщених осіб та воїнів АТО (ООС) в Україні, на жаль, не зменшується, а проблема забезпечення їх житлом, на відміну від народних обранців, все ще не вирішена, а тому ВИМАГАЮ від Вас, як від народних обранців та членів відповідного комітету, ініціювати внесення в проект державного бюджету на 2022 рік необхідних поправок з метою повернення фінансування вказаних вище житлових програм. Нагадую, що в 2019 році на виконання Постанови КМУ від 27 листопада 2019 р. № 980 виділялось 200 млн. грн, а на виконання Постанови КМУ від 10 жовтня 2018 р. № 819 із змінами, затвердженими постановою КМУ від 28 жовтня 2019 р. № 895 — 500 млн. грн. ВИМАГАЮ У 2022 РОЦІ ФІНАНСУВАННЯ НА НЕ МЕНШОМУ РІВНІ!

Прошу повідомити мені у визначені законодавством строки про конкретні дії з боку бюджетного комітету та кожного з Вас щодо поновлення фінансування вищезгаданих житлових програм

КИЕВЩИНА
Як переселенцям подати заяву на отримання пільгової іпотеки через портал Дія

Переселенці можуть подати заяву на пільгову іпотеку онлайн через Дію. Держава пропонує кредити на житло під 3% річних з мінімальним внеском лише 6%. Як оформити заявку в декілька кліків, які документи потрібні, та як працює система відбору учасників програми – дивіться в інфографіці.

УКРАИНА
ЦВК та політтехнологи працюють над новим Законом «Про вибори», який дозволить переселенцям та українцям за кордоном повноправно брати участь у виборах

На тлі міжнародних переговорів за участі США, України та Росії питання виборів знову виходить на перший план. Про це також неодноразово повідомляли експерти Центральна виборча комісія України готує механізм, який дозволить мільйонам українців, які живуть за кордоном, взяти участь у парламентських і президентських виборах, зауважив її очільник Олег Діденко під …

КИЕВЩИНА
Реєстр збитків для України розпочав прийом заяв про смерть близьких членів сім’ї

Від сьогодні, члени сімей, які втратили близького члена сім’ї внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну, можуть подати заяву в категорії А2.1 до Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України (Реєстр). Ця категорія заяв стосується відшкодування шкоди за душевний біль та страждання, спричинені втратою близького члена сім’ї. Відкриття процесу подання …

Глушитель на АК