Как переселенцам получить едино разовую денежную помощь (не ежемесячные выплаты)

ЛУГАНЩИНА

Далеко не всім переселенцям відомо, що крім щомісячної грошової допомоги на прожиття, вони можуть отримати також одноразову грошову допомогу. Таке право їм гарантується Постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року №535. Чіткий розмір одноразової грошової допомоги не встановлений і залежить від наявності коштів і характеру життєвих труднощів конкретного заявника.

Для отримання одноразової грошової допомоги переселенець повинен звернутися в структурний підрозділ з питань соціального захисту населення виконавчого органу міської чи районної у місті ради за місцем фактичного знаходження з відповідною заявою, в якій зазначає причини необхідності надання йому грошової допомоги та реквізити рахунку, відкритого у банківській установі (п. 4 Порядку № 535).

До заяви слід додати:

-копію документа, що посвідчує особу (паспорт або документ, що його замінює);

-копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття такого номера та повідомили про це відповідний контролюючий орган, а також мають відмітку у паспорті);

-копії документів, що підтверджують родинні стосунки (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження дітей);

-копію довідки про взяття на облік як тимчасово переміщеної особи;

-медичну довідку про стан здоров’я особи або висновок медико-соціальної експертизи про встановлення інвалідності (при необхідності).

Якщо з документами все гаразд і заявник раніше не отримував таку одноразову допомогу, заяву передадуть на розгляд місцевої комісії, створеної при райдержадміністрації або виконкомі. Саме ця комісія буде приймати рішення про доцільність надання грошової допомоги, її розмірі або відмову в наданні допомоги (п. 5 Порядку № 535). У разі відмови заявникові вишлють витяг з протоколу засідання з відповідним вердиктом.

При позитивному вердикті грошові кошти заявнику перерахують на особовий рахунок, відкритий у банківській установі. Однак не варто чекати блискавичних перерахувань, адже Порядок № 535передбачає досить тривалу процедуру выплаты переселенцам

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …