Кабмін затвердив умови забезпечення українців житлом: хто може отримати квартиру

НОВОСТИ ВОСТОКА

Претендувати на житло в іпотеку чи на умовах лізингу зможуть декілька категорій громадян.

Кабінет міністрів затвердив умови реалізації “Українською фінансовою житловою компанією” (“Укрфінжитло”) програм із забезпечення громадян України житлом на умовах фінансового лізингу та іпотечного кредитування.

Як передає кореспондент УНІАН, ці умови були ухвалені під час засідання уряду.

Так, українці зможуть отримати квартиру або будинок в іпотеку або на умовах лізингу. Під програму підпадають одразу дві категорії громадян країни.

Хто може претендувати на житло:

  • Громадяни, які отримують зарплату за рахунок коштів держбюджету чи місцевих бюджетів;
  •  та переселенці, відомості про яких занесені до Єдиної інформаційної бази про внутрішньо переміщених осіб.

Що потрібно для отримання житла на умовах фінансового лізингу:

  • Заявник має перебувати на обліку в органі забезпечення житлом;
  • Розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї не може перевищувати 10-кратний розмір середньомісячної зарплати у регіоні, де розміщене житло;
  • Вік заявника на дату повного виконання зобов’язань за договором лізингу не може перевищувати 70 років.
  • Також необхідно, щоб заявник та члени його сім’ї протягом останніх 5 років не мали у власності житлову нерухомість, крім тієї, яка розташована на непідконтрольній території або була зруйнована внаслідок проведення антитерористичної операції чи операції Об’єднаних сил.

Зазначається, що договори фінансового лізингу укладаються на строк від 1 до 20 років.

Що стосується забезпечення житлом на умовах іпотечного кредитування, вимоги щодо сукупного доходу сім’ї, віку позичальника та відсутності власного житла лишаються тими ж самими.

При цьому максимальний строк кредиту становить 240 місяців, мінімальний початковий внесок становить 20% від нормативної вартості предмета іпотеки, а нормативна площа – 50 кв. м на одну особу чи сім’ю з 2 осіб та 20 кв. м на кожного наступного члена сім’ї.

У грудні 2020 року Міністерство фінансів створило Публічне акціонерне товариство “Українська фінансова житлова компанія” для впровадження механізму доступної іпотеки.

У квітні Верховна Рада прийняла закон про зміни до державного бюджету України для впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом, який передбачає приєднання Державної іпотечної установи до товариства “Укрфінжитло” і створення необхідних умов для належної реалізації програми “Доступна іпотека”.

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Всесвітній день біженців: скільки людей покинули Україну з початку повномасштабного вторгнення

20 червня, відзначається Всесвітній день біженців. Був започаткований організацією Об’єднаних Націй у 2000 році.Нині більш ніж актуальний для України, адже мільйони наших співгромадян були змушені покинути рідні домівки, тікаючи від жахів війни, пише сайт Переселенці. За даними ООН, найбільше українських біженців зареєстровано у Польщі — 1,58 мільйони осіб, у Німеччині — 923 тисячі, у Чехії — приблизно 500 тисяч. Окремо слід відзначити Росію — там, …