Кабінет Міністрів України ухвалив рішення збільшити статутний капітал Держмолодьжитла на 30 млн грн

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
1

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення збільшити статутний капітал Держмолодьжитла на 30 млн грн. Кошти будуть спрямовані на надання пільгових молодіжних кредитів, насамперед учасникам АТО і внутрішньо переміщеним особам. Одночасно спрощено порядок отримання таких кредитів для громадян.

Постановою КМУ №1087 від 18.12.2018 р. збільшено на 30 млн грн статутний капітал Державної спеціалізованої фінансової установи “Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву”. Передбачено спрямувати ці кошти на пільгові кредити молодим сім’ям у рамках реалізації Державної програми забезпечення молоді житлом на 2013-2020 рр. Рішення ухвалене на виконання Закону України “Про Державний бюджет України на 2018 рік”.

Постановою КМУ №1090 від 18.12.2018 р. внесено зміни до постанови Уряду від 11.05.2011 р. №488 “Питання використання коштів, передбачених у державному бюджеті для збільшення статутного капіталу Державної спеціалізованої фінансової установи “Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву”.

Зокрема, вдосконалено порядок реалізації Державної програми забезпечення молоді житлом на 2013-2020 роки. Першочергове право на отримання довгострокового пільгового кредиту мають:

— внутрішньо перемішені особи,

— учасники антитерористичної операції,

— члени сімей загиблих учасників АТО,

— особи з інвалідністю, отриманою під час участі у масових акціях громадського протесту з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р. та члени сімей громадян, які загинули під час участі в цих масових акціях протесту,

— сім’ї осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції Гідності.

Серед важливих змін умов програми – знято вимогу щодо обов’язкового перебування громадянина на квартирному обліку. Цим усунуто бюрократичну перешкоду для участі насамперед ВПО і учасників АТО у програмі молодіжного житлового кредитування.

Встановлено вік позичальника – до 35 років, термін кредитування – до 20 років. Відсоткова ставка за кредитом дорівнює обліковій ставці Національного банку України, що діє на момент надання кредиту. При цьому військовослужбовцям на час проходження ними служби надаватимуть кредити під нуль відсотків річних.

Наразі Держмолодьжитло працює над тим, щоб забезпечити бажаючим взяти участь у програмі можливість онлайн-реєстрації на сайті установи (за зразком програми «Доступне житло»), та онлайн-інформуванням через сайт установи про наявні кошти для надання молодіжних кредитів і громадян, яким надано такий кредит.

З повними текстами постанов Уряду можна ознайомитися за посиланнями:

— Постанова від 18.12.2018 № 1087: https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-zbilshennya-statutnogo-kapitalu-derzhavnoyi-specializovanoyi-finansovoyi-ustanovi-derzhavnij-fond-spriyannya-molodizhnomu-zhitlovomu-budivnictvu

— Постанова від 18.12.2018 № 1090: https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-postanovi-kabinetu-ministriv-ukrayini-vid-11-travnya-2011-r-488

1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …