Історії мирних: встигли врятувати тільки документи і тарілку

Документы

Жили з чоловіком добре, виростили трьох дітей. Але коли почався збройний конфлікт, все пропало», – так починає розповідь про свої пригоди Тамара Підтинна з Широкиного.

Разом з чоловіком жінка похилого віку покинула рідне селище, від якого зараз залишилися одні руїни. Притулок знайшли в Маріуполі. Пенсіонерка згадує, як вперше лицем до лиця зіткнулася з реаліями бойових дій в серпні 2014 року.

«Ми вже знали про конфлікт, але думали, що нас не торкнеться. А 4 вересня розпочалися страшні обстріли, було багато поранених і загиблих. Все летіло і гриміло. Потім обстрілювали вдень і вночі. Тоді бігли до підвалу, де сиділи і тремтіли. Одного разу потрапили під обстріл снайперів – кулі летіли над головою», – розповідає Тамара Підтинна.

Внаслідок одного з обстрілів все майно подружжя згоріло. Вдалося врятувати тільки документи і одну тарілку. У такій ситуації порятунком стала допомога Ріната Ахметова. А переживання за втраченим витіснила одна-єдина думка: швидше б закінчився конфлікт і настав мир.

Історія Тамари Підтинної зафіксована і задокументована співробітниками Фонду Ріната Ахметова в рамках проекту «Рінат Ахметов – Допоможемо. Історії мирних«. Заходи, під час яких переселенці і жителі Донбасу зможуть розповісти свої історії, організовуватимуться і надалі.

Якщо ви теж хочете розповісти, що вам довелося пережити, пишіть на електронну пошту Фонду Ріната Ахметова з позначкою «Історії мирних«. Розкажіть, як конфлікт на сході України розділив ваше життя на до і після. Вашу історію дізнається весь світ. Бо в ній – історія всього Донбасу.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …