Четверг, 1 июня 2023   Подписка на обновления  RSS
Інтернати незабаром будуть непотрібні в Україні  і перепрофільовані
11:24, 09 августа 2020

Інтернати незабаром будуть непотрібні в Україні і перепрофільовані


Міністерство соціальної політики України та Тернопільська обласна державна адміністрація уклали договір про співробітництво щодо реалізації на території області проекту «Модернизація системи соціальної підтримки населення України», з метою надання підтримки області у впровадженні Національної стратегії деінституціалізації догляду та виконання дітей та реформування інтернатної системи.


31-го липня 2020 року Міжвідомча робоча група з реформування закладів інституційного догляду та виховання дітей Тернопольської ОДА в повному робочому складі зібралася і підбила підсумки своєї роботи.
Головною з тем розмови говорили про батьків у яких є можливість і які спроможні забрати своїх дітей з інтернатів, то вони мають це зробити. І певні досягнення в цьому є. Була проведена індивідуальна робота і майже по кожній дитині обговорювали таку можливість повернення до своїх родин і домашнього тепла. А якщо сім’ї були бідні, то шукали можливість їм фінансової допомоги, або працевлаштуванню батьків з метою повернення дітей в рідні оселі, враховуючи всі їх потреби . І якщо такі потреби були вирішені, то тоді комісія давала дозвіл батькам забирати дітей із інтернатів.


Були проведені ціла низька семінарів, тренінгив, круглих столів, де вивчали ці питання, обговорювали їх і знаходили відповіді. Національна стратегія реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки передбачає, що з 2020 року діти мають виховуватися виключно в умовах сім’ї або максимально наближенних до сімейних. І це питання має бути остаточно вирішено.
Більш детально про план заходів Ви можете поглянути https://ips.ligazakon.net/document/TR170108 Успіх реформ залежить від професійності команди і її консультантів, які доглядають, чи в правильному напрямку діє команда і чи в тій послідовності. Які інституції будуть залучені до співпраці та вивчення кращих практик інших країн і регіонів. Всі ці питання стоять на контролі у голови Тернопольської ОДА Труша Володимира Любомировича, який зацікавлений в успіху цієї справи.

Об авторе: Олег


© 2023 Переселенцы

Наша Соломенка Новости Краматорска