ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗВЕДЕННЯ З ПИТАНЬ РЕІНТЕГРАЦІЇ (17 ЛИПНЯ – 9 СЕРПНЯ 2020 РОКУ)

Документы

Протягом минулого періоду (17 липня – 9 серпня 2020 р.) відзначимо такі основні події та тенденції:

1.    Нормативне та організаційне забезпечення заходів з реінтеграції.

З 00.00 годин 27 липня 2020 року відповідно до рішення Тристоронньої контактної групи у зоні проведення операції Об’єднаних сил в Донецькій і Луганській областях погоджено додаткові заходи із дотримання режиму повного і всеосяжного припинення вогню. Українські військові чітко виконують наказ.

Згідно з даними Командування ООС, у період 27.07 – 09.08 фіксуються поодинокі несистемні факти порушення режиму тиші російськими окупаційними військами, українські воїни на провокації не реагують. Варто зауважити, що впродовж зазначеного періоду бойових втрат та поранень серед українських захисників не було.

Командувач ООС генерал-лейтенант Володимир Кравченко наголосив, що у разі створення окупантами загрози життю українських військових або мирних мешканців, відповідь Збройних Сил України буде миттєвою і рішучою.

28 липня ухвалено рішення, що у рамках гранту Світового Банку, спрямованого на подолання наслідків міжнародного збройного конфлікту, відновлення та розбудову спроможностей на Сході України, Мінреінтеграції додатково оснастить обладнанням Центри реабілітації внутрішнього переміщених осіб (ВПО) та ветеранів АТО/ООС у м. Бердянськ (Запорізька область), Кам’янське (Дніпропетровська область), Первомайськ (Харківська область).

29 липня на засіданні Колегії Мінреінтеграції розглянуто основні заходи у рамках Плану дій міністерства на 2020 рік, зокрема, заплановані проекти з гуманітарного розмінування, житлові програми, Стратегію економічного розвитку ТОТ України, тощо.

29 липня на Колегії Міністерства оприлюднено концепцію модернізації КПВВ на лінії розмежування у Донецькій і Луганській областях та на адміністративній межі з АР Крим. Представлено модель сервісної зони, яка включатиме ЦНАП, відділення банку і пошти, кімнату матері і дитини, аптечний пункт з поширення програми «Доступні ліки», заклад харчування, санітарно-гігієнічну інфраструктуру тощо.

Восени 2020 року планується реалізувати пілотні проекти з облаштування сервісних зон на двох КПВВ (по одному в Донецькій і Луганській областях) з подальшим поширення на усі КПВВ. Також, згідно з домовленостями у ТКГ, до кінця року мають бути відкриті ще два КПВВ у Луганській області.

2 серпня Мінреінтеграції відновило виплати державних стипендії імені Левка Лук’яненка, яка призначається у розмірі трьох прожиткових мінімумів щомісячно для українських громадян, що незаконно затримані та утримуються Російською Федерацією чи окупаційною адміністрацією РФ, яка встановила та здійснює загальний контроль на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях і АР Крим, у зв’язку з громадською або політичною діяльністю цих осіб. Виплачено держстипендії за три місяці — травень-липень 2020 року. Перелік стипендіатів визначено Указами Президента від 17 травня 2019 року № 237 та від 11 липня 2019 року № 514/2019.

5 серпня  Уряд України ухвалив Розпорядження щодо виділення 5,6 мільйонів гривень на придбання 18 квартир та одного будинку для тимчасового проживання приблизно 55 внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України, буде придбано житло у населених пунктах: Донецької області — місто Краматорськ – 10 квартир, місто Покровськ – 8 квартир; Запорізької області  — місто Приморськ – 1 будинок.

07 серпня на базі Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України утворено міжвідомчу Комісію з питань стабільного функціонування національного телебачення та радіомовлення на тимчасово окупованих територіях та прикордонних територіях України.

Основним завданням Комісії є підготовка пропозицій щодо формування та реалізації державної політики у сферах інформаційного суверенітету України, інформаційної безпеки та державного іномовлення; налагодження зворотного зв’язку з громадянами України, що проживають на тимчасово окупованих територіях та прикордонних територіях України; протидії дезінформації та спеціальним інформаційним операціям; інформаційної реінтеграції тимчасово окупованих територій (ТОТ).

2.    Діяльність щодо розвитку підконтрольної території Донецької і Луганської областей та Херсонської області України.

30-31липня 2020 року під час з робочої поїздки віцепрем’єр-міністра України Олексія Резнікова до Донецької області обговорено питання реконструкції газорозподільної станції «Мар’їнка» та можливість винесення на розгляд Тристоронньої контактної групи питання забезпечення безпеки, ефективного моніторингу та верифікації режиму припинення вогню, а також  можливості створення Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ «дзеркального коридору» та/або «дзеркальних постів спостереження» під час виконання реконструкції.

За результатами поїздки:

·       розпочалася підготовка до розробки проєктно-кошторисної документації на будівництво міських фільтрувальних станцій для Мар’їнки та Красногорівки. Реалізація цього проєкту дозволить підвищити якість життя близько 30 тис. осіб;

·       буде розроблено пропозиції щодо надання державної субвенції на відновлення пошкоджених внаслідок збройної агресії Російської Федерації будинків міст Мар’їнка та Красногорівка у 2021 році;

·       розглянуто можливість державної допомоги у реалізації заходів Регіональної програми «Вода Донеччини на 2017-2025 роки» на 2021 рік.

3.    Робочі поїздки команди Мінреінтеграції на Донеччину і Луганщину.

29 липня на засіданні Колегії Міністерства віцепрем’єр-міністр Олексій Резніков поінформував про доручення керівництву Мінреінтеграції (міністру, заступникам міністра, держсекретарю) не рідше 3 разів на 2 місяці відвідувати регіони, прилеглі до тимчасово окупованих територій України, для забезпечення всебічного сприяння у вирішенні поточних проблем, які потребують втручання на центральному рівні, а також у питаннях розвитку.

30-31 липня відбулась робоча поїздка віцепрем’єр-міністра України Олексія Резнікова до Донецької області. У поїздці також взяла участь заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Інна Голованчук.

Під час поїздки:

·       Проведено серію зустрічей з керівниками ВЦА, головами міст та селищ, обговорено актуальні питання забезпеченням життєдіяльності регіону;

·       Відвідано міста Красногорівка та Мар’їнка, оглянуто низку об’єктів, які потребують відновлення, надані відповідні доручення;

·       Відвідано КПВВ «Мар’їнка», яке повністю готове до забезпечення перетину людей через лінію дотику. Регулярний рух на цій ділянці заблокований російською окупаційною адміністрацією, відбувається перетин тільки з гуманітарних підстав. На КПВВ обговорено практичні аспекти облаштування сервісних зон;

·       Відбулася зустріч із власниками місцевих ЗМІ, за результатом якої будуть підготовлені пропозиції щодо можливих варіантів забезпечення фінансової підтримки місцевих телерадіомовників, які здійснюють мовлення на ТОТ України та на територіях прилеглих до ТОТ.

5-7 серпня з робочою поїздкою у Маріуполі перебував заступник Міністра Давид Макар’ян. Під час візиту було відвідано міський водоканал для відпрацювання практичних аспектів реалізації проекту «Вода Маріуполя», що здійснюється за підтримки Франції з метою забезпечення мешканців міста якісною питною водою.

Так само під час поїздки відбулися:

·       нарада з керівництвом міста, обговорювалася програма реконструкції і трансформації об’єктів комунальної власності Маріуполя у житло для ВПО (за моделлю співфінансування 50/50 з державного та комунального бюджетів), а також питання транспортної доступності міста, у т.ч. – відновлення роботи аеропорту «Маріуполь» та вдосконалення розкладу пасажирського потягу «Київ-Маріуполь» для зменшення тривалості поїздки; 

·       зустріч з представниками регіонального управління СБУ для обговорення варіантів будівництва житла для працівників спецслужби у Маріуполі;

·       прийом громадян.

Джерело

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …